• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

SOPRON és környéke

kicsit tanácstalan vagyok
Üdv a fórumon.

Én óvatosságra intenélek, különben eszeveszett költekezés lesz a vége.

Először is igen hasznos volna egy fotón megmutatni a medencét.
Másodszor, ha ez a medence marad: a vitorlásokat és a harcsát elajándékozni.

Szerintem azért lesz opálos a víz, mert gyakorlatilag nincs szűrés. Azt pl. nem írtad, hogyan takarítod a szűrőt?

A 260 lph teljesen jó, nálam is így van. Egyszerűen vedd le a fejegység alatti részt, és tolj be alá egy darab szivacsot. Jó az ágyszivacs is. Pl. 6*6cm alapterületűt, és olyan magasat ami a talaj és a fejegység közé befér. Ezzel ideiglenesen már javítottál a helyzeten.

A lámpáról sem tudni semmit, milyen a színhőmérséklete? Ha 6500K, az jó.

Nem kell táptalaj, Aquaplant táptablettából minden növény mellé nyomj le 1-1-et a talajba.

Áramlás gondra megoldás lehet, ha a kis terelőlapátot felteszed a szűrő kifolyójára, és/vagy egy üveglap felé fordítod.

Ha mindenképpen új talajt szeretnél: JBL Manado.

A világításhoz: kell lennie rajta egy címkének, amin megtalálod hogy miből mekkorát szabad benne használni.
 
Ingyen (inkább sör) elvihető
- egy nagy marék hydrocotyle tripartita
- egy kis adag Eleocharis parvula mini

Győr

83539c4806ced48d1430010b9cd2c5cf.jpg
d7a5578839083b118854e45084c24b9c.jpg

Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sopronból limnobium és myriophillum motogrossensem elvihető egy adag békalencsével megbolondítva!

Ugyanitt vadas garnélák is elvihetőek! (kékes pirosas feketék)

Üdv.: Norbert
 
Tudom, h tőlem is lemaradt de írhatnál pár sort magadról és az elképzeléseidről, h kb milyen akit szeretnél, milyen feltételekkel stb. Fel kéne húzni ezt a topicot egy kicsit, ha már egyre többen vagyunk!:) Mit szóltok? :whistle:

Megpróbálom röviden :stop:
Az egész a Tescóban kezdődött mikor megnyílt a kisállatbolt és rátaláltam egy 112Literes 3D hátterezett akváriumra. (Kis koromban is volt akváriumom, csak akkor még hangos fehér doboz, slag, porlasztó, szivacs volt kb a technika ami rendelkezésemre állt :rolleyes: mondjuk itt nem is vettem komolyan mert kisgyerek voltam és a foci, játszótér, famászás valahogy jobban érdekelt ugyhogy hamar el is passzolták a szülők :LOL: ) No de! Tesco, 3Daksi, akciós.:smuggrin:
Ismét nulla tudással belevágtam. Tàrsas akvárium, műnövény, aquael fan1. Két nap vàrakozas után halak bele..:whistle:
Darakórosak is lettünk, kèk aztán sós vizben úszkáltunk, stb... azóta picit többet olvasok és elkezdett jobban érdekelni. De! Ha az ember egyre többet olvas, egyre több infot tud begyűjteni ami számára hasznos, pl hogy a szűrő kicsi és kell egy nagyobb :cautious: (aquael turbo 1000) mert ez biológiai szűrést is végez. Talajcsere 2szer, növénycsere élőre mert az a tuti. Műanyagok kiszorítva. Barna alga, zöld alga is szép látvány a háttéren :mad: turbo 1000 mindent tud csak nem biológiát.
Mondjuk feleslegesen nem is várok rá. Ezt is leváltottam egy saját tervezésű/kivitelezésű külső szűrőre, 10liter hasznos térfogattal, 1200l/h motorral, most ezt finomítgatom.
Hallaim is vannak: 1szifo, 1oto, 9guppi, 4dánió. Ők a túlélők :D
Szóval mindent összevetve nagyon kezdő vagyok, ezért is regeltem erre az oldalra hogy a kérdéseimmel bombázzam az embereket :LOL: Még a végére anyit irnék azért, hogy táptalajom nincs csak sima bazalt. A világításom is barkács 2x18w t8 6500k fényterelőzve
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére