• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural Natural

scitek

Főkertész
Nyitok neki egy naplót, hátha kisül belőle valami.

Az akvárium mérete 80x35x35.
A világítás barkács. Két darab 31 centis hűtőbordát függesztettem fel, fejenként egy méter v-tac szalaggal.
A virágföld hansági tőzeg és komposzt kettő az egyhez arányú keveréke, meliorittal fűszerezve. Ezt az összetételt még nem próbáltam.
A fedőréteg 0.7-1.2 szűrőkomok. A rétegvastagság kb 2.5 centi, ahogy a virágfölnél is. Enyhén lejtősre csináltam, igy elöl kicsit kevesebb, hátul kicsit több.
Tettem bele egy jó nagy fát. Ragasztottam az aljára egy nagy követ ami pozícióban tartja. Leér az akvárium aljáig. Próbára tette az idegeimet míg körberaktam virágfölddel és homokkal. A baloldali vékony ág lekonyult a víz hatására.
A vize az csapvízzel és házi gh-hövelővel vizzasózott RO. 8:4

Lassan indítom, növények egy darabig nem lesznek benne. Most raktam bele egy skimmert, hogy a port összeszedje.
A fa biztos gombásodni fog. Majd keresek pár csigát. A vizet is durván szinezni fogja. Vízcsere az elején biztos lesz, de aktív szenet is szándékozom bevetni a barnulás ellen. Ha túlleszek a gombásodáson, rakok bele égerfa tobozt és levelet.

Szeretném megúszni a szűrőt és a vízcseréket. Majd kiderül, hogy az akvárium mennyire partner benne.

DSC06823.jpg
 
A víz nem szimplán csak ködös volt. Mintha a rengeteg oldott szerves anyag kis csomócskákba állt volna össze.
Tettem bele egy szivacsszűrőt. Szépen tisztult, de mintha csak a mozgásra várt volna, elkezdett barnulni a víz. Először egy kis belső szűrőt tettem bele aktív szénnel, de hatástalan volt. Lecseréltem egy apró külső szűrőre, mert csak ebbe fért bele a Seachem Purigen-es tasak. Szóval most kettővel több szűrő van benne a tervezettél. Azon gondolkodok, hogy a Seachem Purigen-t elrejtem a fa mögött. Hátha úgy is működik.
Egy ideje a talaj buborékokat ereget, de akárhogy nézem, még nem zöldül.
A fa a víz alatt életre kelt. Voltak ágak amik meg voltak tördelve, másokat én nyomorgattam meg a kívát formára. Ezek szépen elkezdték felvenni eredeti alakjukat. Egy darabig csavargattam amit nagyon muszáj volt, de most már így marad. Nem túl veszettül, de azért gombásodott. Mostanra nagyrészt elmúlt magától, kisebb részt a csigáktól. Néhányan szép kövérre híztak.
Elkezdtem növényeket is ültetni. A fa nagyon útban van. Kelleni fog egy hosszabb csipesz.
Vizet még nem cseréltem, mert rámtört a tavaszi lustaság.
Itt egy teljes alakos kép, barkács lámpával együtt. Az anubias és a tócsagaz csak átutazóban vannak.

DSC06824.jpg
 
Ide is rég írtam.
A fát nagyon megbántam. Barnította a vizet és rengeteg "fűrészport" termelt. A szűrőt is ki kellett cserélnem dupla szivacsosra. Most jutott el odáig, hogy nagyjából semleges.
A virágföldből kiázott minden tápanyag, már csak annyi van amennyit a benne élő baktériumok aktivitása termel. Volt egy mélypont mikor elég ramaty állapotban volt. Néhány növény eltűnt. Párszor besegítettem némi növénytáppal aminek örültek a növények, de algásodott miatta az üveg. A növények nem olyan szépek mint voltak, de legalább nagyon lassan nőnek aminek örülök. A fa miatt kínszenvedés a nyírásuk.
A kinti minitavamból behoztam a tavirózsát. Az előző telet simán kibírta, de itt jobb helyen lesz.
A nanohalaim és a vagyes garnélacsapat került bele. A legyezőgarélák is itt vannak most iediglenesen, míg újra nem indul a kifejezetten nekik készült akvárium. Fogalmam sincs hogyan fogom kihalászni őket.
Tervezem a szűrő kivételét, de az áramoltatásról nem mondanék le. Megvettem a leggyengébb áramoltatót, 1500 és 3000 liter között állítható a hozam. Reménykedtem, hogy kínai mértékegységben vannak megadva a paraméterek, de nem. Cunami.

DSC06856.jpg
 
Back
Oldal tetejére