• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

SOPRON és környéke

Sziasztok! Én Vas megyei vagyok (Gérce, Sárvár mellett), de szoktam menni Sopronba :) . Szokott lenni Tripartitám nyírásból, Amazonasi békatutajom, illetve több száz csigababám van (piros tányércsigák és hólyagok), így idő kérdése, és lesz elvihető is ha valakit majd érdekel.

A tripartita és a hólyagcsiga érdekelne engem
 
Szia! Csiguszok meg nagyon picik, 3hónapja vannak csak csigaim, nem tudom mennyi idő alatt nőnek elvihető méretűre az utódok, de írok majd. Tripartitát holnap nyírom....
Sziasztok! Van egy kis adag frissen nyírt Tripartitám, 2 pici új sarj Valisneriám és egy kis Ludwigia palustris, Amazonasi béketutaj Gércén, 1-2 napig, míg ki nem dobom (vagy nem kell a z edény szilveszteri bólénak ... [emoji23])


Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Szia! Csiguszok meg nagyon picik, 3hónapja vannak csak csigaim, nem tudom mennyi idő alatt nőnek elvihető méretűre az utódok, de írok majd. Tripartitát holnap nyírom....
Sziasztok! Van egy kis adag frissen nyírt Tripartitám, 2 pici új sarj Valisneriám és egy kis Ludwigia palustris, Amazonasi béketutaj Gércén, 1-2 napig, míg ki nem dobom (vagy nem kell a z edény szilveszteri bólénak ... [emoji23])


Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Sziasztok! Van egy kis adag frissen nyírt Tripartitám, 2 pici új sarj Valisneriám és egy kis Ludwigia palustris, Amazonasi béketutaj Gércén, 1-2 napig, míg ki nem dobom (vagy nem kell a z edény szilveszteri bólénak ... [emoji23])


Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről

Mikor leszel Sopronban? Kb kedden érnék rá legkorábban munka után
 
Na, ami van még: Tripartita, békatutaj, plusz nyírtam némi Microsorum pt. Levelet, ami tele van kicsikkel, gyökerekkel. Plusz szépen nőnek a piros tányércsiga babák, tavaszig lesz elvihető, és megszülettek az első Sakura babák is. :)

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Sziasztok soproni akvakertészek!
Most találtam az oldalnak erre a rejtett bugyrára. :)
Én még nem nevezném magam akvakertésznek, inkább csak egy 15 év afrikai sügerezés után a kopár sziklák látványába belefáradt akvaristának.
Így hát lecseréltem a Tropheusokat valami olyanra, ami nem eszik zöldet és ültettem pár növényt kísérlet -képpen. Sejthetitek mi lett az eredménye...
Most ott tartok, hogy a világítás megnövelése és némi tápozás bevezetése után 4-5 faj már megmarad és elkezdett szépen növekedni, szaporodni.
Szóval, ha valamelyikőtök éppen nyír, ritkít, átrendez ne dobja ki a nyesedéket, mert nálam az 500 literes medencében minden növény kaphat még egy esélyt.
(Persze főleg a low-tech tűrőkre gondolok.) Főleg azért, mert a soproni növénybeszerzési lehetőségek siralmasak.
Meg persze azért, mert a magamfajta kezdőnek minden működő növényes akvárium látványa maga a csoda.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok soproni akvakertészek!
Most találtam az oldalnak erre a rejtett bugyrára. :)
Én még nem nevezném magam akvakertészek, inkább csak egy 15 év afrikai süerezés után a kopár sziklák látványába belefáradt akvaristának.
Így hát lecseréltem a Tropheusokat valami olyanra, ami nem eszik zöldet és ültettem pár növényt kísérlet -képpen. Sejthetitek mi lett az eredménye...
Most ott tartok, hogy a világítás megnövelése és némi tápozás bevezetése után 4-5 faj már megmarad és elkezdett szépen növekedni, szaporodni.
Szóval, ha valamelyikőtök éppen nyír, ritkít, átrendez ne dobja ki a nyesedéket, mert nálam az 500 literes medencében minden növény kaphat még egy esélyt.
(Persze főleg a low-tech tűrőkre gondolok.) Főleg azért, mert a soproni növénybeszerzési lehetőségek siralmasak.
Meg persze azért, mert a magamfajta kezdőnek minden működő növényes akvárium látványa maga a csoda.

Üdv a köreinkben! Szokott lenni itt felajánlás többektől is. Hamarosan lesz nálam is nyírás, majd felteszem ide! A te€s#oban lévő állatkereskedésben közbe közbe érkezik jó szállítmány, érdemes betérni ha arra jársz, de alapjaiban tényleg siralmas a helyzet!
 
Sziasztok soproni akvakertészek!
Most találtam az oldalnak erre a rejtett bugyrára. :)
Én még nem nevezném magam akvakertésznek, inkább csak egy 15 év afrikai sügerezés után a kopár sziklák látványába belefáradt akvaristának.
Így hát lecseréltem a Tropheusokat valami olyanra, ami nem eszik zöldet és ültettem pár növényt kísérlet -képpen. Sejthetitek mi lett az eredménye...
Most ott tartok, hogy a világítás megnövelése és némi tápozás bevezetése után 4-5 faj már megmarad és elkezdett szépen növekedni, szaporodni.
Szóval, ha valamelyikőtök éppen nyír, ritkít, átrendez ne dobja ki a nyesedéket, mert nálam az 500 literes medencében minden növény kaphat még egy esélyt.
(Persze főleg a low-tech tűrőkre gondolok.) Főleg azért, mert a soproni növénybeszerzési lehetőségek siralmasak.
Meg persze azért, mert a magamfajta kezdőnek minden működő növényes akvárium látványa maga a csoda.

Szia!

Egy nappal előbb írsz.. egy marék növényt dobtam ki :oops: Kb 2-3 hét és megint lesz egy adag. Majd írok ;)
 
Semmi gond. Az akvakertészek fő erénye a türelem. Főleg low-tech-ben;)
Egyébként most jöttem épp a Tescóból és egész kellemes meglepetés ért. Nem mondom, hogy egy csoda, de azért tudtam venni ezt,azt.
Most megint lehet kb 1 hónapig imádkozni, hogy megmaradjanak. Mert ugye az ima is tartalmaz pár mikroelemet?:rolleyes:
Szia!

Egy nappal előbb írsz.. egy marék növényt dobtam ki :oops: Kb 2-3 hét és megint lesz egy adag. Majd írok ;)
 
Szia Imre!
Én is most találtam rá erre a helyre. Mi ismerjük is egymást régről. Tudok majd adni neked növényeket.
Sőt a húgom is tud majd. Bár nem rég dobtam ki egy adagot...
Ha lesz akkor hívlak.
Üdv neked és minden akvarisztikásnak.
Gmeiner István
Tapatalkkal küldve az én FRD-L09 eszközömről
 
Szia Imre!
Én is most találtam rá erre a helyre. Mi ismerjük is egymást régről. Tudok majd adni neked növényeket.
Sőt a húgom is tud majd. Bár nem rég dobtam ki egy adagot...
Ha lesz akkor hívlak.
Üdv neked és minden akvarisztikásnak.
Gmeiner István
Tapatalkkal küldve az én FRD-L09 eszközömről

Szia Isti :stop:
Örülök, hogy ismerősre találtam. Sajnos privátban még nem tudok írni, de Katinak megvan a számom, hívj bármikor! (ezer kérdésem lenne... )
Küldhetnél ( vagy feltehetnél ) pár képet ha van. Kíváncsi lennék hol tartasz? Tegezhetlek vagy Gmeiner úr a helyes megszólítás?
 
Szia Isti :stop:
Örülök, hogy ismerősre találtam. Sajnos privátban még nem tudok írni, de Katinak megvan a számom, hívj bármikor! (ezer kérdésem lenne... )
Küldhetnél ( vagy feltehetnél ) pár képet ha van. Kíváncsi lennék hol tartasz? Tegezhetlek vagy Gmeiner úr a helyes megszólítás?
Persze, hogy tegeződünk.
Egyszer el is jöhetnél hozzánk, ha időd engedi. 3éve foglalkozom az akvakertészkedéssel. A mostani akvát egy éve indítottam, de pont most alakitottam át a két sarkot.
Ime egy kép róla
4dee05b1094f63b976768de12ff6bb07.jpg


Tapatalkkal küldve az én FRD-L09 eszközömről
 
Persze, hogy tegeződünk.
Egyszer el is jöhetnél hozzánk, ha időd engedi. 3éve foglalkozom az akvakertészkedéssel. A mostani akvát egy éve indítottam, de pont most alakitottam át a két sarkot.
Ime egy kép róla
4dee05b1094f63b976768de12ff6bb07.jpg


Tapatalkkal küldve az én FRD-L09 eszközömről

Nem, marad a Gmeiner Úr. Nagy Ú-val. Ettől berosálok...:woot: Még Twinstar-od is van.:banghead: Hát lehet hogy mégsem lesz miről beszélnünk. Az ozmot már meg sem kérdezem...
 
Nem, marad a Gmeiner Úr. Nagy Ú-val. Ettől berosálok...:woot: Még Twinstar-od is van.:banghead: Hát lehet hogy mégsem lesz miről beszélnünk. Az ozmot már meg sem kérdezem...
Ilyen volt elötte. Low tech. Ekkor még nem volt lágy víz, nem volt co, nem volt twinstar, nem volt külső szűrő. Csak növénytápot adagoltam.
65af7022c331ef71c78c71e43d1b3058.jpg


Tapatalkkal küldve az én FRD-L09 eszközömről
 
Ilyen volt elötte. Low tech. Ekkor még nem volt lágy víz, nem volt co, nem volt twinstar, nem volt külső szűrő. Csak növénytápot adagoltam.
65af7022c331ef71c78c71e43d1b3058.jpg


Tapatalkkal küldve az én FRD-L09 eszközömről
Na, igen. Nekem most valami ilyesmi a kitűzött cél. Akkor talán mégis tudunk miről beszélni. Az a tapasztalatom, hogy egy high-tech-essel nehéz, mert felsorol kb. 200-300 ezer költséget( amit nagyjából én is tudok) kezdésnek.
( Aztán gondolom úgyis ez lesz a vége, csak még az asszony nem tudja:yawn: )

Egyébként ezt a low-tech-et nézve, mi az akadálya, hogy olyasmit alakítsál ki belőle mint mondjuk a mostani akid? Persze más növényekkel, de hát itt is van gyep, piros, barna, stb...
 
Back
Oldal tetejére