• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ryu III

Valami pete szerűséget vélek felfedezni, több helyen is. Mi lehet ez? Mi csinálhatta ezt, és mi lesz belőle?
WP_20170129_10_45_52_Pro.jpg
 
Haladok. Úgy néz ki, hogy a fentebb említett változtatások jó irányba terelik a medencét. Ha lesz kedvem, akkor nekiállok a jobb oldal átépítésének is. Beszereztem hozzá még lávakövet, és aljzatot is. Igazából minden megvan, csak neki kéne állni.
View attachment 25216
Mostmar tenyleg jo lenne elkezdeni az oda ba...s berendezest. Mindenkinek huzod az idegeit a sok infoval alga war-al stb. Latni akarjuk hogy lepsz tovabb. Vegyel ki par nap szabit es csapasd neki. Kivagyunk ehezve[emoji35] [emoji35] [emoji35] [emoji38]

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Jó híreim vannak.
Kezd bedurranni az akvárium. A növények élvezik a környezetet, egyre gyönyörűbb színekben pompáznak.
A skim és a habzás teljesen eltűnt, kristálytiszta a víz.
A megemelt tápozásnak köszönhetően a nitrát-foszfát szintem 1/0.3-ról 10/0.8-ra nőtt.
Feltöltöttem a jobb oldalt is, de egyelőre itt nincs növény, mert még meg kell álmodnom a képet.
WP_20170202_20_37_00_Pro.jpg WP_20170202_20_37_12_Pro.jpg
 
A középső hátramenő folyosót feltöltöm lávakövekkel, és egy öblöt csinálok belőle, ahova berakom majd az összes narrow-leaf Micro-t
Azt már tudom, hogy a bal oldalon végigviszem a Windelov-ot, és csak ez az egy fajta Micro lesz ott.
Hogy a lávakövekre mit növesztek, azt még nem tudom, de csupaszon nem akarok egyet se hagyni.
Ha pl. a Karácsony mohák között/helyett elöl mindenhol lelógó-kidülledő Montecarlo lenne, az vajon ütne?
 
A középső hátramenő folyosót feltöltöm lávakövekkel, és egy öblöt csinálok belőle, ahova berakom majd az összes narrow-leaf Micro-t
Azt már tudom, hogy a bal oldalon végigviszem a Windelov-ot, és csak ez az egy fajta Micro lesz ott.
Hogy a lávakövekre mit növesztek, azt még nem tudom, de csupaszon nem akarok egyet se hagyni.
Ha pl. a Karácsony mohák között/helyett elöl mindenhol lelógó-kidülledő Montecarlo lenne, az vajon ütne?
Anubias var. nana (petite) is jól mutatna szerintem, igaz, az teljesen más hangulatot adna a scape-nek, mint a MC...
 
A középső hátramenő folyosót feltöltöm lávakövekkel, és egy öblöt csinálok belőle, ahova berakom majd az összes narrow-leaf Micro-t
Azt már tudom, hogy a bal oldalon végigviszem a Windelov-ot, és csak ez az egy fajta Micro lesz ott.
Hogy a lávakövekre mit növesztek, azt még nem tudom, de csupaszon nem akarok egyet se hagyni.
Ha pl. a Karácsony mohák között/helyett elöl mindenhol lelógó-kidülledő Montecarlo lenne, az vajon ütne?
Jól haladsz(y) Egy tipp: elég karcos, "hegyes" a scape, ami egyediséget kölcsönöz neki, és ha meg akarod ezt tartani, akkor ehhez szerintem a pogostemon helferi menne az előtérbe, a lávakövek között kifejezetten jól mutatna. Továbbá a jobb oldalra is hegyesebb, keskeny, lándzsa alakú levéllel rendelkező növényeket tennék.;)
 
Lehetek ünneprontó? A jobb oldal szerintem így nem lesz jó. Hangsúlyozom: szerintem.

Az a jobbra menő szőlő tőkéd annyira zseniálisan szép, hogy mindenképpen uralnia kellene a látványt. A jobb hátsó rész feltöltése alapterületre és főleg magasságra túl nagy lett, így miután beülteted és a növényeid beindulnak, elviszik a show-t és nem fog érvényesülni az a gyönyörű fa, amiért nagyon nagy kár lesz.

Ha szabad belekontárkodni, akkor a bal oldalra tennék még valami aránylag markáns fát, szépen feldíszíteném kötözős növényekkel, a stemes részleget tovább erősíteném, így a fák csak hellyel-közzel látszanának, nem lennének túl hangsúlyosak.
A jobb oldalán ha már ekkora lett a feltöltés, mindenképpen leszedném a dombot annyira, hogy a kövek szintje alá 2-3 cm-el kerüljön a teteje. A placcot beültetném MC-vel, ahogy fejlődik, engedném kicsit ránőni a kövekre és engedném a kövek közti résekben "lefolyni" a homok irányában. A kövek találkozásánál lehetne stau, vagy valami nagyon-nagyon picire növő crypto (mondjuk max 10 cm-ig), vagy buce félék kőre, vagy valami keményfa/bambusz pálcára kötözve. Pálcát beszúrod a kövek közé és meg is van. (én az orchideák mellé szúrt pálcát használom erre)
Arra gondolok, hogy ha minden kifejlődik és elfoglalja az életterét, akkor ha szemből megnézed, a kövek teteje fölött éppen csak látsszon egy szép zöld felület (esetleg kicsit meg lehet törni kis kővel, vagy kis bokorral (pl stau)), ami nem ér fel a fa alsó vonaláig, de egy szép üde zöld színnel kiemeli a fát, előtte a kövek között kis bokrok, amik között lefolyik az MC a homokhoz, esetleg hagyhatod kicsit a homokon is garázdálkodni.
Amit még esetleg érdemes lenne kipróbálni: hellyel-közzel valami narancsos-vöröses stemmel kicsit feldobni/megtörni a nagy zöld masszát.
Természetesen semmit nem kell megcsinálni, ha a Te elképzelésed valami más, ez csak egy hirtelen szubjektív agymenés volt:)
 
Lehetek ünneprontó? A jobb oldal szerintem így nem lesz jó. Hangsúlyozom: szerintem.

Az a jobbra menő szőlő tőkéd annyira zseniálisan szép, hogy mindenképpen uralnia kellene a látványt. A jobb hátsó rész feltöltése alapterületre és főleg magasságra túl nagy lett, így miután beülteted és a növényeid beindulnak, elviszik a show-t és nem fog érvényesülni az a gyönyörű fa, amiért nagyon nagy kár lesz.

Ha szabad belekontárkodni, akkor a bal oldalra tennék még valami aránylag markáns fát, szépen feldíszíteném kötözős növényekkel, a stemes részleget tovább erősíteném, így a fák csak hellyel-közzel látszanának, nem lennének túl hangsúlyosak.
A jobb oldalán ha már ekkora lett a feltöltés, mindenképpen leszedném a dombot annyira, hogy a kövek szintje alá 2-3 cm-el kerüljön a teteje. A placcot beültetném MC-vel, ahogy fejlődik, engedném kicsit ránőni a kövekre és engedném a kövek közti résekben "lefolyni" a homok irányában. A kövek találkozásánál lehetne stau, vagy valami nagyon-nagyon picire növő crypto (mondjuk max 10 cm-ig), vagy buce félék kőre, vagy valami keményfa/bambusz pálcára kötözve. Pálcát beszúrod a kövek közé és meg is van. (én az orchideák mellé szúrt pálcát használom erre)
Arra gondolok, hogy ha minden kifejlődik és elfoglalja az életterét, akkor ha szemből megnézed, a kövek teteje fölött éppen csak látsszon egy szép zöld felület (esetleg kicsit meg lehet törni kis kővel, vagy kis bokorral (pl stau)), ami nem ér fel a fa alsó vonaláig, de egy szép üde zöld színnel kiemeli a fát, előtte a kövek között kis bokrok, amik között lefolyik az MC a homokhoz, esetleg hagyhatod kicsit a homokon is garázdálkodni.
Amit még esetleg érdemes lenne kipróbálni: hellyel-közzel valami narancsos-vöröses stemmel kicsit feldobni/megtörni a nagy zöld masszát.
Természetesen semmit nem kell megcsinálni, ha a Te elképzelésed valami más, ez csak egy hirtelen szubjektív agymenés volt:)
Örülök a hozzászólásodnak, szerintem is matekoznom kell még ezen a jobb oldali elrendezésen, nem érzem harmónikusnak. Lehet, hogyha háromszögelve csinálom meg, nem pedig konvex-be, akkor jobb lenne.
Azért csináltam meg így, mert a növénymassza mennyiségét még növelni szeretném és ez az elrendezés adta a legtöbb helyet. Most van elég helyem egy iszonyatosan nagy stem bokornak. A meglátásod helytálló, szerintem is levenne a szőlő látványából.
Vörös növények nem lesznek benne egyelőre, mert a tervezéskor az asszony kapott tőlem egy vétó kártyát, és erre játszotta ki.
 
Vörös növények nem lesznek benne egyelőre, mert a tervezéskor az asszony kapott tőlem egy vétó kártyát, és erre játszotta ki.
Könnyelmű dolog volt, de gyanítom, hogy nem volt véletlen (a kártya lehetősége)
 
Nálunk nincs vétó kártyája az asszonynak az akváriummal kapcsolatban. :D Még csak az kéne...

Viszont csempe a falon, az van ha túl sokat foglalkozok az akvakertészettel. :p

@Pecás kolégának igaza van, túl sok a jobb oldal így magasítva-feltöltve. Kisebb kövek, vékonyabb talajréteg, és valami tényleg apró levelű, alacsony cucc kellene oda, ha már mindenképpen füvesítesz. Vétek lenne elvinni a szemet a szőlőről, nagyon telitalálat ez a fa ott!!!

A jobb oldalra nyúló ágakra lehet én pötyögtetnék egy kis fissit, na nem sokat, csak éppen érzéssel, oda, ahol "töréspontok" vannak az ágakon.
 
Megtalaltam a naplodat...meg a Ryu II-ben kerdeztem, hogy mikor lesz uj setup...de latom mar van is!;) Jol alakul egyenlöre!:)

Helló, hogy kell vki naplóját megtalàlni? Koszi[emoji57]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Helló, hogy kell vki naplóját megtalàlni? Koszi[emoji57]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Vagy a kezdo oldalon a naploknal megkeresed. Vagy az avatarjara klikk es a hozzaszolasainal megtalalod. Vagy ha tudod a naplo cimet akkor felul a "kerdesed van " gomb segitsegevel beirod.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Itt egy másik kép, ahol még alacsonyabb volt a jobb oldal.
WP_20170131_21_18_43_Pro.jpg
Csináltam egy skitz-et, hogy megmutathassam az irányt. Jelmagyarázat alul.
WP_20170131_21_18_43_Proterv.jpg
1 - innen elmegy a Narrow leaf, most csak ideglenesen nevelem itt
2 - a HM körvonala
3 - a Rotala körvonala
4 - a Windelov-ok körvonala
5 - szagatott vonal: a Karácsony mohák vonala
6 - a jobb oldali aljzatos rész bal oldali bokra, még nincs növény kiválasztva
7 - a jobb oldali aljzatos rész jobb oldala, talán Stau-mező
8- a 3 faág mohásítása Jávaival, meg Szingapúrral
9 - ezt a számot kihagytam, fogalmam sincs miért...
10 - az öböl: Microsorum Narrow leaf + Anubias, vagy csak Anubias, vagy üresen kövesen hagyom
sárga nyilak - Itt kihozom az MC-t a karimohák között folyik majd lefelé a homok felé
N - N, mint "nem tudom hogy mi lesz itt", talán a bal oldali rész folytatása
K - apró mohás kövecskékkel telerakott homokos rész
 
Back
Oldal tetejére