• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ryu III

ideoda

Legenda
A koncepció:
Víz alatt, a talajból kifordult fa ábrázolása kicsavarodott gyökérzettel és mindez teljesen telerakva mohával és a páfrányokkal.

Az elképzelés:
Lávakövekből, szőlőből és redmoorból építkezni homokra, majd teljesen benövényesíteni.

WP_20161211_20_25_42_Pro.jpg
 
Utoljára módosított:
A dolgok alá védelemként egy 2mm-es plexilapot raktam.
Fát a fához csavarral raktam hozzá.
Fát kőhöz FBS-es ragasztottam.
Fát, követ a plexihez szintén FBS-el ragasztottam.
A szőlőtőke 4 hónapot száradt, abból 3 hetet napsütésben a háztetőn. Szemcseszórással lett letakarítva, és egyáltalán nem lett előáztatva. Szeretem a kihívásokat.
A redmoorok 1 hónapot már használva voltak.
 
1 hete áznak az aksiban a cuccok. Néhány kő-kő és kő-fa ragasztás elengedett, de a szőlőtőke áll, mint a cövek. Nem akar feljönni és remélem így is marad, mert ha ragasztás elengedi, lehet elölről kezdeni. Néhány szőlő ág elgörbül a vízben, főleg a jobb oldali alsó. Egyre jobban felfele hajlik. Érdekes jelenség.
WP_20161218_18_44_07_Pro.jpg
 
Utoljára módosított:
Egyet értek. Az első hat hetet kell hidegen kezelni. Ha nem bontja el ez idő alatt akkor van rá remény ,hogy eljut a beállt állapotig :yuck:
Viccet félre téve nagyon jól kezdesz. Ígérd meg,hogy borítod szét a 21. napon a penészedés kezdeténél. Nagyon vártam már(y)
 
Egyet értek. Az első hat hetet kell hidegen kezelni. Ha nem bontja el ez idő alatt akkor van rá remény ,hogy eljut a beállt állapotig :yuck:
Viccet félre téve nagyon jól kezdesz. Ígérd meg,hogy borítod szét a 21. napon a penészedés kezdeténél. Nagyon vártam már(y)
Nem akarom elbontani, mert ez most tetszik. Ezt most végigviszem.
Ha a ragasztások nem bírják, és szétesik a cucc, akkor ugyanezt újra összerakom. Ledokumentáltam minden egyes követ :) Két tubus FBS elment, de a nyálkásodó fa nem biztos, hogy hosszútávon is kellő tapadási felületet nyújt. Meglátjuk. Egy hetet már kibírt.
 
Nem akarom elbontani, mert ez most tetszik. Ezt most végigviszem.
Ha a ragasztások nem bírják, és szétesik a cucc, akkor ugyanezt újra összerakom. Ledokumentáltam minden egyes követ :) Két tubus FBS elment, de a nyálkásodó fa nem biztos, hogy hosszútávon is kellő tapadási felületet nyújt. Meglátjuk. Egy hetet már kibírt.
Ahol nem bírja az fbs ott még jöhet a forgácslap csavar.Az víz alatt is működik ;) Kíváncsi leszek erre a munkádra adj bele minden tudásodat. Az iaplc-be még simán beleférsz időben.
 
Technikai paraméterekről lehet majd tudni többet? Jól néz ki a szőlőtőke, én még baoldalra raknék fákat, hogy kicsit izgalmasabb legyen. Kíváncsian várom, milyen lesz növényesítve.
 
Technikai paraméterekről lehet majd tudni többet? Jól néz ki a szőlőtőke, én még baoldalra raknék fákat, hogy kicsit izgalmasabb legyen. Kíváncsian várom, milyen lesz növényesítve.
A részletesen leírt technikai paramétereket mellőzve:
190 literes, 110cm széles akvárium, soksok lumenes dimmelhető LED fényágyú és elegendő mennyiségű szén-dioxid.
RO víz és GA tápok és nagyon sok baktérium.
De ezek használatától még nagyon messze vagyok. Először jussak csak jussak el odáig, hogy kiáztak a fák és beindíthatom a technikát.

Jelenlegi terveim szerint állatok nem igazán lesznek benne.
 
Utoljára módosított:
Egyelőre nem használok semmiféle szűrést, csak némi vízforgatást. 2 naponta lecserélem a teljes vizet, mert addigra keményen beködösödik. A víz nem büdös.
Remélem, hogy a ködösödés egyre gyengül, és így a vízcsere periódus is ritkul majd.
A szőlőtőkék nyálkásak, a vékonyabb ágak még mindig görbülnek.
Azok az FBS ragasztások, amelyek nem váltak el 2 nap után, még most is tartanak.
Az aljzatra nem rakódik le semmi, a vízfelszínen is alig van nyálka.

A nagy szűrőmet azért nem indítom be, mert a sok bomlástermék, ami a nyálkát is okozza, csak eltömítené a szűrőt. Inkább sűrűn cserélgetem a vizet.

WP_20161220_19_43_25_Pro.jpg
 
8 nap után: a víz teljesen tiszta, megszűnt a köd, az aljzat tiszta, semmi lerakódás. Ezzel szemben megjelent a felszíni és a fákat ellepő fehér takony. Minden kosz és bomlástermék felfele megy.

Fura nekem hogy nem ereszt barna levet a szőlő, lehet hogy azért, mert a nyálka ellepte, és nem tud kiszivárogni a fából. Akkor viszont vízzel sem tudja megszívni magát addig, ameddig le nem megy róla. Ez azért nem jó nekem, mert így túl nagy a felfelé ható erő, és folyamatosan húzóerőnek vannak kitéve a ragasztások.
 
Lassan két hete ázik a cucc. A ragasztások még mindig jók, úgy gondolom, hogy átmentek a teszten. A szőlő lent maradt...Nyálkásodás még mindig van, fogkefével sikálgatom. Skim nincs. A vizet 3 naponta cserélem. A faágak görbülése megállt.

Nem bírom tovább, elkezdem építeni. Ma beleszórtam egy kis homokot, mert kíváncsi voltam a színére, és víz alatt gyönyörű...jót választottam.
Hátra a fák mögé megkapja a növényes aljzatot, megkapja a dekorhomokot, és fele csapíz, fele RO-val feltöltöm. Ezután már csak RO-val fogok cserélgetni.
A szűrőt is összepakoltam, iparosan sikerült.
A holnapi családi ünneplésen már csak az esti akvárium építésen fog járni az agyam...

Mindezek után a jövő hét elején elindulok a növényeim be- és visszaszerzésére.
 
A jobb oldal egyelőre ki van szedve, most még nem foglalkozom vele. Később fogom megépíteni.
Az az egy szem jobb oldali kő is csak ideiglenes: a vízcsere alatt az tartotta a fát, a biztonság kedvéért odaraktam. A feltöltés után már nem volt kedvem kiszedni.

Holnap növényvadászat!

Annyira hiányzott már a szekrényben lévő szűrő halk, monoton búgása. Simogat a hangja. Imádom.
 
Utoljára módosított:
42 magas 40 mély. 1 centis az üveg szóval a mélység nettó 38 centi. Arra törekedtem hogy a kőhalmok minél közelebb legyenek a frontüveghez, ezzel növelve a mélységérzetet. Még 2-3 centivel talán rakhattam volna előrébb.
 
A következők kerültek be:
Köszönöm @Szabó Henrik!

View attachment 23143
Fú de jó lesz! Tetszik a koncepció! Szép tőkét találtál! Kíváncsi leszek hogy válik be a dekorhomok. Én eddig nem mertem bevállalni, mert sokan írták, hogy elszíneződik egy idő után és nem lesz olyan szép.
 
Back
Oldal tetejére