• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ryu III

Akkor megérte beszélgetni egy kicsit a levegőztetésről;)!De miért 15h levegőztetsz!Elég lenne 4h!Sztem!
Egyelőre azért, mert a gyári Eheim vattás porlasztó van a pumpa végén, és látom, hogy nem olyan jó a hatásfok. Nagyok a bubik, és nem is maradnak olyan sokáig a vízben.
Később talán veszek majd egy Aquario difit, vagy megpróbálom egy módosított inline difivel a beömlőbe beporlasztani a levegőt (a reaktor után kötve természetesen).
Most ilyen:
 
Milyen is ez az aquario ifi?

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Lemaradtam, miért levegőztetsz?
Érdekel, hogy az éjszakai levegőztetés milyen hatással van az akira, és most azt figyelgetem. A mesterek szerint jót tesz. Majd beszámolok róla.
Az elmélet szerint este növényeknek is kell oxigén, meg a levegő a CO2-t is kizavarja, meg amúgy is jót tesz, ha át van szellőztetve, kevésbé lesz fülledt a hangulat odabent :)
 
Utoljára módosított:
Én is levegőztettem anno, olvastam valahol hogy valakinek segített algabummot legyűrni.

Aztán áttértem twinstarra. Mondjuk én nem éreztem hű de nagy változást mikor levegőztettem...
 
Én is levegőztettem anno, olvastam valahol hogy valakinek segített algabummot legyűrni.

Aztán áttértem twinstarra. Mondjuk én nem éreztem hű de nagy változást mikor levegőztettem...
Igen, a különbség az, hogy a légpumpa levegőt nyomat bele, a Twinstar meg színtiszta oxigént. A levegő reagál a CO2-vel, az oxigén meg nem, más hatást eredményeznek.

Amúgy lehet, hogy neked a hatásfok nem volt elég nagy, ki tudja. Adok neki némi dőt, megnézem, hogy lesz-e érezhető változás. Amit az elmúlt 3 napban észrevettem az, hogy bubiznak a növények, és eltűnt a skim, meg a habzás felülről. Ha így is marad, akkor talán ennek tudható be a dolog, mivel mást nem változtattam.
 
Amik történtek az elmúlt napokban:

Technika:
Kikötöttem a JBL diffúzort, mostmár csak reaktorral oldok be.
Tűszelep csere Camozzira.
Megcsináltam a függesztést a lámpatestnek, és feljebb is emeltem. A célomat elértem: sokkal kényelmesebb lett a medencében turkálni, és jobb szögben kapják a hátsó növények a fényt.

Növényesítés:
Elindultam a Rotalával jobbra.
Pinnatifida és Riccardia-s lávakőtörmelék került be bal előre.
A Montecarlo gyönyörűen mászik a kövekre, és kb. napi fél centit halad előre.

Egyéb:
A kisebb vízcsere, és a napi 8ml tápozás eredményeképp sikerült a foszfátot 0,5ppm-re emelni.
A nitrátom 5ppm, sajnos kevés. Megfontolom a külön nitrát adagolást.
Cérnaalga növekedés tapasztalható.
Kristálytiszta lett a vízfelszín, eltűnt a skim.

WP_20170214_20_07_40_Pro.jpg WP_20170214_20_07_50_Pro.jpg WP_20170214_20_13_29_Pro.jpg
 
A pinatifida nagyon jól mutat ott. Az összkép is kezd összeállni, a jobb oldal még furcsa, de biztosan beérik az is a növényesítéssel!
 
A pinatifida nagyon jól mutat ott. Az összkép is kezd összeállni, a jobb oldal még furcsa, de biztosan beérik az is a növényesítéssel!
Igen a jobb oldal még mindig tervezés alatt van és szokás szerint le van maradna a bal oldalhoz képest. Egyelőre Montecarlo Stau vagy HM van tervben.
 
Látom, mégiscsak raktál be pinnatifidát, szerintem is jól mutat. Még el tudok képzelni az ágakon is itt-ott, ha kell, tudok adni, van dögivel. Bal oldalra HM van ültetve? Ha elkezd bokrosodni, alul fel fog kopaszodni, célszerű lenne ültetni elé valamilyen alacsonyabb növésű növényt, pl. staurogyne-t, vagy ha tudod nyírással alacsonyan tartani, az is jó, csak akkor meg nagyon gömböc formája lesz. A rotalát befuttatnám hátul balra, nagyon jó kontrasztot tud adni a két növény együtt.
Jól néznek ki az elszórt lávakődarabok is. Lily pipe-ot nem tervezel használni?
 
Látom, mégiscsak raktál be pinnatifidát, szerintem is jól mutat. Még el tudok képzelni az ágakon is itt-ott, ha kell, tudok adni, van dögivel. Bal oldalra HM van ültetve? Ha elkezd bokrosodni, alul fel fog kopaszodni, célszerű lenne ültetni elé valamilyen alacsonyabb növésű növényt, pl. staurogyne-t, vagy ha tudod nyírással alacsonyan tartani, az is jó, csak akkor meg nagyon gömböc formája lesz. A rotalát befuttatnám hátul balra, nagyon jó kontrasztot tud adni a két növény együtt.
Jól néznek ki az elszórt lávakődarabok is. Lily pipe-ot nem tervezel használni?
A HM létjogosultsága még kérdéses. Mivel nagyon kicsi a levélmérete, talán elveszi a térhatást. A terjeszkedését és a tulajdonságait már ismerem, 3-4 centi alacsonyan tervezem tartani. Mini blyxa bokrok lehet hogy jobban mutatnának azon a helyen lehet hogy később lecserélem.

A Rotala bal határvonalát meg akarom tartani ott ahol most van, mert így kiemeli a gyökereket.

Lilypipe-om van de nem használom, ez a sima beömlő kellő flowt ad és pont jól mozgatja a felszínt is. Egyelőre így jó.
 
Mindig a naplózás után jön meg az ihletem, és nehezemre esik nem beletúrni az akiba. Ma sem sikerült kibírnom.
Jött egy kis HC, benyomkodtam középre a résekbe. Mint számomra kiderült, nem MC-m van, hanem HC-m. Tettem még hozzá többet.
Beleborult a homok az aki első részébe, ez lett az eredmény. Természetesen mulmmentesítés, és kőtörmelékkel való feltöltés után megcsináltam a dombokat a homokból.
WP_20170215_18_55_41_Pro.jpg
 
Mindig a naplózás után jön meg az ihletem, és nehezemre esik nem beletúrni az akiba. Ma sem sikerült kibírnom.
Jött egy kis HC, benyomkodtam középre a résekbe. Mint számomra kiderült, nem MC-m van, hanem HC-m. Tettem még hozzá többet.
Beleborult a homok az aki első részébe, ez lett az eredmény. Természetesen mulmmentesítés, és kőtörmelékkel való feltöltés után megcsináltam a dombokat a homokból.
View attachment 26193
Jobb lett, de a jobb oldal még mindig olyan akármilyen.. az ötödik kép (gifben) és a mostani állapot keveréke nagyon adná az érzést.
 
Jobb lett, de a jobb oldal még mindig olyan akármilyen.. az ötödik kép (gifben) és a mostani állapot keveréke nagyon adná az érzést.
Az 5. képen ami zöldet látsz az főleg alga :) Az még BO előtt készült. Mondjuk messziről jól nézett ki.
 
Nekem az tetszik a legjobban, amikor nincs ott az a rengeteg apró, szétszórt kis kövecske. Ezek nekem így túl mesterkéltnek hatnak, kicsit túlzottan megrendezett hatású.
Viszont a pinnatifida tényleg baromi jól mutat, azt nagyon eltaláltad!
 
Igaz volt, jobb lett a kis kövek nélkül. Jobb oldalról kivettem a nagy lávakövet is, kisebbeket raktam a helyére.
Egyáltalán nem érzem, hogy jó irányba haladok-e. Kezd elgurulni a gyógyszerem és egyre vadabb átalakításokon agyalok. Az előtérrel sem vagyok megelégedve olyan semmilyen. Lehet, hogy hagyni kellene az átalakítgatásokat, és a növényesítéssel érvényre juttatni egy kis perspektívát, amennyit ez a keresztbe szőlőtőke enged. Lehet, hogy rakni kellene még bele fát, kiegészítve a mostaniakat. Mondjuk bal oldalra. Lehet, hogy nem kellene erőltetni ezt a homokos előteret, hanem sötét színű aljzatot lefektetni, és befuttatni gyeppel. Az nem baj, ha menet közben változik a koncepció, de lehet hogy itt elveszett.

Mindezek ellenére amikor hazajövök és rápillantok, megüt a látvány, mert élőben így ahogy van gyönyörű. Főleg innen a kanapéról úgy 45 fokos szögben látni jobbról és letaglóz a fa oldalra hajló ága. Kolosszális hatása van.

WP_20170216_21_44_06_Pro.jpg
 
Back
Oldal tetejére