• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ryu III

Egyetértek az előttem szólókkal. Én is kevésnek érzem a növénymasszát az akvárium méretéhez képest, számok ide vagy oda. Az elején mindenképpen a fénnyel játszanék még kicsit, a fényerőt írtad, de lehet, hogy az időtartamot is érdemes lenne csökkenteni. Blackoutot csak ezek után csinálnék. A GH jó szerintem, úgy olvastam, hogy akár 3-ig le lehet menni, de 4 körül az optimális.
Nem kizárt, hogy a szőlővel is gond van, nálam egy év után volt hasonló, ugyanígy benyálkásodott és vonzotta a szakállalgát. Azóta csak vasfát használok.
Egyébként néhány gyökérnek még jól is áll egy kis zöld! :)
Sziámik hogy bírják a terhelést?
A sziámiknak semmi baja, tegnap este már elkezdtek algát kajálgatni. A garnélák is jól vannak: a CRS szaporodott is, és 2 Amano-m is szórja a petéit, vedlés is volt.
 
Limnobium laevigatumot neki, az elszittyózza az algák elől a tápanyagokat. :)
Lehet, hogy szereznem kellene. 2 hete beleraktam egy csomó Pistiát, de a 99%-át ki kellett szednem, mert valami bajuk volt. Mindet leégett gyökérzettel kaptam, és nálam sem kaptak erőre. Bomlottak a leveleik. A legkisebbeket megtartottam, és fejlődgetnek is, azok már egészségesek lesznek, de elszívásnak nem elég.
 
Lehet, hogy szereznem kellene. 2 hete beleraktam egy csomó Pistiát, de a 99%-át ki kellett szednem, mert valami bajuk volt. Mindet leégett gyökérzettel kaptam, és nálam sem kaptak erőre. Bomlottak a leveleik. A legkisebbeket megtartottam, és fejlődgetnek is, azok már egészségesek lesznek, de elszívásnak nem elég.
Limnobium laevigatumot tudok adni a windelowok mellé, sajnos nem sokat, mert hétfőn dobáltam ki a 80%-át. Nekem babrálás után lett skimem, és utána jött a fonál, emeltem picit a tápon, és csökkentettem 1 órát a fényt, azóta eltűnt mindkettő.
Mennyit világítasz, milyen lámpával? (az most hirtelen nem találtam a naplódban) Lumened mennyi most kb. egy literre?
 
Nekem van most egy nagy adag rucaöröm eladó, ha érdekel!;)
 
Utoljára módosított:
Az utolsó 3 napban brutálisan fejlődött az alga. Szinte mindent ellepett. Ma elkezdtem a sötétkúrát.
Terveim szerint kedd este veszem le a takarót. Meglátjuk, hogy mi lesz.
WP_20170121_13_29_34_Pro.jpg WP_20170121_13_29_42_Pro.jpg
Lehet, hogy a szőlőtőke minden bajom okozója. Ha most a kúra miatt eltűnik az alga és utána pár hét múlva megint visszajön, akkor ez bebizonyosodik.
 
Utoljára módosított:
Az akvárium paraméterek, amikkel el vagyok maradva:

Akvárium: 110x40x42, 10mm-es AD üveg, színtelen ragasztás
Szűrés: 1db Atman CF-1200, fekete szivacs + 3 kosár Filterlith + perlon + 100ml Seachem Purigen
Fény: Aquamorf LD-4 106cm, 13000 lumen, 2-2sávos külön táplálással, külön dimmelve, digit időkapcsolóval
Co2: 5kg-os palack, JBL ProFlora Direct Inline Diffúzor + DIY reaktor BioBall-al, digit időkapcsolóval
Víz: heti 50% csere Full RO-val + néha pár liter Prime-olt csapvíz, 23°C
Fűtés: Belső 50W

Táp: GA Mikro + Makro
Baci: Neptun
Fő növényzet: Microsorum Pteropus Windelov, Rotala Rotundifolia, mohák
Állatok: Amano + CRS + SAE

Dekor: Redmoor, szőlő, kvarchomok, lávakő, hátul AD növényes talaj

A változás jogát fenntartom.
 
Az akvárium paraméterek, amikkel el vagyok maradva:

Akvárium: 110x40x42, 10mm-es AD üveg, színtelen ragasztás
Szűrés: 1db Atman CF-1200, fekete szivacs + 3 kosár Filterlith + perlon + 100ml Seachem Purigen
Fény: Aquamorf LD-4 106cm, 13000 lumen, 2-2sávos külön táplálással, külön dimmelve, digit időkapcsolóval
Co2: 5kg-os palack, JBL ProFlora Direct Inline Diffúzor + DIY reaktor BioBall-al, digit időkapcsolóval
Víz: heti 50% csere Full RO-val + néha pár liter Prime-olt csapvíz, 23°C
Fűtés: Belső 50W

Táp: GA Mikro + Makro
Baci: Neptun
Fő növényzet: Microsorum Pteropus Windelov, Rotala Rotundifolia, mohák
Állatok: Amano + CRS + SAE

Dekor: Redmoor, szőlő, kvarchomok, lávakő, hátul AD növényes talaj

A változás jogát fenntartom.

3 nap sötét elég neki?

Izgulsz, ugye :D
 
Az akvárium paraméterek, amikkel el vagyok maradva:

Akvárium: 110x40x42, 10mm-es AD üveg, színtelen ragasztás
Szűrés: 1db Atman CF-1200, fekete szivacs + 3 kosár Filterlith + perlon + 100ml Seachem Purigen
Fény: Aquamorf LD-4 106cm, 13000 lumen, 2-2sávos külön táplálással, külön dimmelve, digit időkapcsolóval
Co2: 5kg-os palack, JBL ProFlora Direct Inline Diffúzor + DIY reaktor BioBall-al, digit időkapcsolóval
Víz: heti 50% csere Full RO-val + néha pár liter Prime-olt csapvíz, 23°C
Fűtés: Belső 50W

Táp: GA Mikro + Makro
Baci: Neptun
Fő növényzet: Microsorum Pteropus Windelov, Rotala Rotundifolia, mohák
Állatok: Amano + CRS + SAE

Dekor: Redmoor, szőlő, kvarchomok, lávakő, hátul AD növényes talaj

A változás jogát fenntartom.
Hát ez alapján tényleg jó kérdés mi okozta azt a sok algát. BO biztos segített. Közvetlen napfény nem éri mondjuk délelőtt? Világításod hány órába megy?
 
Hát ez alapján tényleg jó kérdés mi okozta azt a sok algát. BO biztos segített. Közvetlen napfény nem éri mondjuk délelőtt? Világításod hány órába megy?
Közvetlen fény nem éri. A világítás 14-21.30-ig megy.
 
Utoljára módosított:
Kibontottam az akit. Meglepetés fogadott. A növények fejlődtek. A stemek kiegyenesedtek. A Windelow új leveleket hozott. Az alga sok helyről eltűnt, de még csak szobafényben látom, majd holnap a világítás mellett tudok nyilatkozni. A víz kristálytiszta és nem büdös. Az állatok nyugodtak, mind élnek.
WP_20170124_18_49_39_Pro.jpg
WP_20170124_18_53_34_Pro.jpg
 
Az akvárium paraméterek, amikkel el vagyok maradva:

Akvárium: 110x40x42, 10mm-es AD üveg, színtelen ragasztás
Szűrés: 1db Atman CF-1200, fekete szivacs + 3 kosár Filterlith + perlon + 100ml Seachem Purigen
Fény: Aquamorf LD-4 106cm, 13000 lumen, 2-2sávos külön táplálással, külön dimmelve, digit időkapcsolóval
Co2: 5kg-os palack, JBL ProFlora Direct Inline Diffúzor + DIY reaktor BioBall-al, digit időkapcsolóval
Víz: heti 50% csere Full RO-val + néha pár liter Prime-olt csapvíz, 23°C
Fűtés: Belső 50W

Táp: GA Mikro + Makro
Baci: Neptun
Fő növényzet: Microsorum Pteropus Windelov, Rotala Rotundifolia, mohák
Állatok: Amano + CRS + SAE

Dekor: Redmoor, szőlő, kvarchomok, lávakő, hátul AD növényes talaj

A változás jogát fenntartom.

Nem tudom, miért jött az alga, szerintem technika oldalon minden adott, még sok is :)

Szerintem már amikor indítottad, talaj nélkül (vagyis nagyon kevéssel a képek alapján), akkor feliratkoztál egy kicsit rögösebb útra.

Mennyi talaj ment bele?

100% RO mellett én néha mérnék keménységet... itt is lehetnek meglepetések...

Amúgy lehet, hogy megnőnek a növények és kinövi az algát. CO2-fény-táp kombináción próbálsz tekergetni a sötétkúra után?
 
Utoljára módosított:
Nem tudom, miért jött az alga, szerintem technika oldalon minden adott, még sok is :)
Szerintem már amikor indítottad, talaj nélkül (vagyis nagyon kevéssel a képek alapján), akkor feliratkoztál egy kicsit rögösebb útra.
Mennyi talaj ment bele?
100% RO mellett én néha mérnék keménységet... itt is lehetnek meglepetések...
Amúgy lehet, hogy megnőnek a növények és kinövi az algát. CO2-fény-táp kombináción próbálsz tekergetni a sötétkúra után?

Én sem tudom, hogy miért jött az alga. Gyanakszom pár dologra, majd kiderül: lehet,
  • hogy a szőlőtőke rohad, csak még nem látom
  • a macro tápom megromlott
  • a kvarchomokból oldódnak ki mindenféle rossz anyagok
  • rosszul lőttem be az általad említett háromszöget
  • túl sok egyéb fényt kap az aki, a szobavilágításra, és a nappali fényre gondolok (direkt napfényt nem kap)
  • még nem állt be az egyensúly, fiatal a scape
  • egyszerűen csak befertőztem egy növénnyel
  • ezek bármely kombinációja, permutációja, variációja
  • minden stimmel de mégis algásodik, az akvarisztikában ilyen is van :)
Igen, talán rögösebb az út, és biológiai szempontból előnyösebb pl. égetett talaj használata, de most szándékosan megyek erre. Tudom, hogy így sokkal nagyobb szerepe van a szűrőnek.
4-5 liter aktív növényes aljzat van bal oldalt a sziget mögött/alatt.
Szoktam mérni a keménységet, GH4 KH4 általában
Igen, most a világítási időn visszavettem, de az intenzitásán növeltem. Most 6:15 percet világít, de 50%-os intenzitással (30-35 helyett).
 
Jól gondoltam, a Macro tápom nem volt rendben. Ma vettem egy új Green Aqua Macro-t, és összehasonlítottam. Se a színe, se az illata nem volt ugyan olyan. A régi táp szürkésebb volt, és elvesztette azt a jellegzetes "vízfesték" illatot.
WP_20170125_20_15_37_Pro.jpg
 
Back
Oldal tetejére