• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ryu III

Csináltam egy skitz-et, hogy megmutathassam az irányt.
Egy ici-pici észrevétel: ahol a szőlőtőke textúrája nagyon hangsúlyos/látványos, azokat a részeket érdemes lenne kihagyni a mohásításból.
(sok akvánál "vérzik a szívem" amikor a szép dekorokat növényekkel elrejtik, ennyi erővel bármi lehetne a moha alatt, kár válogatni a szép fákat/köveket)
 
Henrik javaslatát fogadd meg, nincs túl sok stem, ami visszaszorítaná az algákat... de szerintem előtte egy BO.

Sziasztok, sajno privát híján itt égetem magam: mi az stem és a BO? Próbálok tanulni. Koszi




Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Henrik javaslatát fogadd meg, nincs túl sok stem, ami visszaszorítaná az algákat... de szerintem előtte egy BO.

Sziasztok, sajno privát híján itt égetem magam: mi az stem és a BO? Próbálok tanulni. Koszi




Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
A háttérnövények legnagyobb csoportja a "stem növények", ezeknek a levelei egyetlen száron találhatóak és általában gyors növésűek.
BO= Black out
 
Így marad. Azt hiszem, hogy megtaláltam a kövekkel azt a vonalat, amit a tőke megkövetel.
Változás még, hogy a tőke jobb oldala már nincs alátámasztva.
Előlről kikaptam a karácsony mohákat, mert sajnos nagyon koszolódtak ott, ugyanis pont ott ön visszafelé a víz, és nagyon sok koszt leszűrtek a szűrő elöl. Majd még kitalálok valamit a lávakövek növényesítésére.
 
Bár nem vagyok ösvény/patak/canyon párti, de @ClassicLook -al egyet kell értenem.
Tudom, hogy egy hátsó növényfallal szeretnéd kihangsúlyozni a jobbra nyúló gyönyörű szőlőtőkét, de a középen megszakított scape sokkal karakteresebb, ütősebb volt.
Azon, hogy alátámasztás kell-e avagy sem, lehet meditálni, megért egy próbát. Ha elég stabil így is jól néz ki, de azért a megszakított scape-ért kár, hogy feláldoztad.
Majd még kitalálok valamit a lávakövek növényesítésére.
Egyelőre próbálj anubiast, microsorumot, buce-t tenni a kövek közötti résekbe és meglátod, mennyire tetszik a látvány. Lehet, hogy ha kifejlődnek, majd kitakarnak annyit, hogy nem is muszáj a mohával bíbelődnöd.
 
Jó lett, bár azt hittem az elmondásod alapján hogy a jobb oldali üvegnél hagysz helyet, nem viszed végig a hátsó részt. Viszont a tőke nekem nagyon kívánkozik balra, legalább az aki egyharmadáig.
Kíváncsi leszek a növenyesítésre.
 
Kövezzetek meg :) , de én jobb oldalt úgy ahogy van eltúrnám, kövek ki, amazonia ki, és csak a dekorhomok maradna. Kisebb, jóval kisebb lávakövekből szórnék oda valamennyit, és azok közé raknék valami apró levelű anubiast, vagy kisebb levelű bucékat.
A faágakra meg valami olyan mohát, ami éppen csak van, de nem tolja el a szemet az ágakról.
 
Utoljára módosított:
Kösznöm a véleményeket, sok dologgal egyetértek.
Igen én is úgy terveztem alapból, hogy a jobb oldal csak pár kavics lesz, de túl minimálnak hatott, és azt érzem hogy sokkal több növényt kell beleraknom a scape-be. Ezért keztem el ezt az egész jobb oldali építkezést.
Az, hogy ez jó vagy rossz irányba viszi el a scape-et, még nem tudom. Ha jobb lesz tőle, akkor örülök, ha rosszabb, akkor meg elkönyvelem tanulópénzként...a mostani scape-et már nem szándékozom megbontani, de továbbépíteni igen. Kövek, fák még simán beleillenének, több ívet, vonalat erősítve. A scape még egyáltalán nincs kész. Persze, már nem ugyanolyan mint a napló első pár képén, de szerintem nem baj.
 
Nem lesz rossz ez!(y) Igaz, hogy kicsit más képet ad az egész, mint az eredeti koncepcióban, de a lényeg, hogy neked feleljen meg, és így lesz ez valóban a Te alkotásod, a Te kezed nyomán egyedi... De azért én is megjegyezném az észrevételemet:rolleyes::p Ahogy már többen mondták, a jobb oldal könnyedségét, légiességét megőrizném, és nem tennék magasabb növényeket, csak valami talajtakarót, viszont hogy ne is legyen üres ez a rész, a tőkét megküldeném egy adag kis méretű növénnyel, de csak úgy, hogy mögé is lehessen látni és a tőkék se tűnjenek el.;) Én így csinálnám, de ez "rebalos" lenne, és nem "ideodás"...
 
Kezd beállni az egyensúly. Érezhetően elindultak a dolgok. Lassacskán kezdhetek a kisebb részletek kidolgozásával foglalkozni.
Növeltem a tápot, a fényt és a CO2-t s.
A sötétszakaszban most már levegőztetek is, 22h-13h között végig.
Pajzscsiga invázió van. Ennyim még sosem volt.

WP_20170211_17_39_02_Pro.jpg WP_20170211_17_39_21_Pro.jpg
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére