• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ryu III

Na most kicsit eltanácstalanodtam. Továbbra is jön az alga. A zöldszakállalga mellett fonálalga is jön, néhol még cyanoszerűség is. Visszajött a skim, és a hab is.
  • a carbo-zás egyelőre semmi változást nem hozott
  • a világítást lejjebb vettem
  • a CO2 100bps körül van, a kh-ph táblázat szerint az ok tartomány felső részén van
  • napi 5ml Green Aqua Micro macro
  • napi 9-10 ml carbo kettéosztva
A 8 Amano meg a 4 SAE egyérelműen nem elég, hogy megegyék az összes algát.

Nem értem, hogy miért nincsmeg a balansz. 3 hetes az aki, baci van ezerrel, a szűrő gyönyörűen lebont mindent. A flow pont jó.
 
Na most kicsit eltanácstalanodtam. Továbbra is jön az alga. A zöldszakállalga mellett fonálalga is jön, néhol még cyanoszerűség is. Visszajött a skim, és a hab is.
  • a carbo-zás egyelőre semmi változást nem hozott
  • a világítást lejjebb vettem
  • a CO2 100bps körül van, a kh-ph táblázat szerint az ok tartomány felső részén van
  • napi 5ml Green Aqua Micro macro
  • napi 9-10 ml carbo kettéosztva
A 8 Amano meg a 4 SAE egyérelműen nem elég, hogy megegyék az összes algát.

Nem értem, hogy miért nincsmeg a balansz. 3 hetes az aki, baci van ezerrel, a szűrő gyönyörűen lebont mindent. A flow pont jó.
Kitartas. Meg csak 3 hetes az akva. Lett mar tobb noveny?

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Szerintem meg mindig keves a mennyiseged. Kis kosarakba vagd tele stemmel. Ha megszunt a problema kidobod. Nezted az ingyenes topikot?

Szabó Henrik 70/883-4940
Értem hogy miért írod ezt, de ennyi növénytömeggel is működnie kellene a dolognak. A nitrátom 0, pedig tolom bele a makrot. Szerintem elszívásom van annyi, amennyi kell. Sok lenne az ammónia a fehér nyálka bomlásából? Vagy valami más forrásból? Holnap beszerzek egy JBL csepptesztet, azzal pontosan meg tudom majd mondani. A függesztős ammónia teszt nem mutatott semmit.
 
Értem hogy miért írod ezt, de ennyi növénytömeggel is működnie kellene a dolognak. A nitrátom 0, pedig tolom bele a makrot. Szerintem elszívásom van annyi, amennyi kell. Sok lenne az ammónia a fehér nyálka bomlásából? Vagy valami más forrásból? Holnap beszerzek egy JBL csepptesztet, azzal pontosan meg tudom majd mondani. A függesztős ammónia teszt nem mutatott semmit.
A fuggesztos ammonia test azert nem mutatott semmit mert nincs mit mutatni. Amikor bele tettem meg szurke volt az elso napokban 1 het utan lett sarga. Az a baj szerintem,hogy ha nitrat hiany van es tolod neki a makrot a tobbi is megy vele nem csak a nitrat. Ehhez kellene a noveny mennyiseg. De van meg alternativa probalgasd.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Az nem magas. Nálam nyáron volt egy borzalmas támadás, amikor meleg volt.
Igen, nekem is volt anno, de itt most nem ez lesz a baj. Kezdek azon agyalni, hogy esetleg a szőlőtőke rohadna, csak nem érzem a bűzét? Akkor viszont tele lennék ammóniával.
2 hétig még állítgatok, keresgélem a problémát, ha nincs meg, akkor letakarom az akit...addig is minden ötletet szívesen fogadok, ha valakinek lenne.
 
Nem lehet hogy túl lágy a vizem? Úgy 3-4 a KH, 5 a GH. Csak full RO-val cserélek heti 50%-ot, na meg a vízcserék között elpárpolgott egy vödör vizet Prime-olt csapvízzel.
 
Nem lehet hogy túl lágy a vizem? Úgy 3-4 a KH, 5 a GH. Csak full RO-val cserélek heti 50%-ot, na meg a vízcserék között elpárpolgott egy vödör vizet Prime-olt csapvízzel.
Ugyan igy cserem a vizeimet. Az ertekeim meg kevesebbek. Ez nem lehet problema.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Írod, hogy visszavetted a fényt. Az erejét vetted vissza, vagy az időtartamát? A szőralga nálam egyértelműen a túl sok fény, illetve az emiatt túl kevés co2 miatt jelentkezett. A fonal már nem ennyire egyértelműen jött. De a mollyk megjelenésével párhuzamosan távozott. Majd visszaolvasom a naplómat...
 
Írod, hogy visszavetted a fényt. Az erejét vetted vissza, vagy az időtartamát? A szőralga nálam egyértelműen a túl sok fény, illetve az emiatt túl kevés co2 miatt jelentkezett. A fonal már nem ennyire egyértelműen jött. De a mollyk megjelenésével párhuzamosan távozott. Majd visszaolvasom a naplómat...
Az erejét vettem vissza, lejjebb dimmeltem.
 
Kicsit visszaolvastam. A világítás időtartamát nem találtam meg. De azt igen, hogy jan. 9-én növelted a fényerőt és fél órával az időtartamot, majd rá 1 héten belül durván elkezdett algásodni. Majd adtál egy löket CO2-t nekik. Jól el vannak kényeztetve ezek az algák...:D Ha durva ahelyzet, akkor előbb mindenképp az algákat kéne leépíteni, hogy ne azokat etesd, és a növények erőre tudjanak kapni.
Henrik javaslatát fogadd meg, nincs túl sok stem, ami visszaszorítaná az algákat... de szerintem előtte egy BO.
Jó lesz ez, csak kitartás.
 
Egyetértek az előttem szólókkal. Én is kevésnek érzem a növénymasszát az akvárium méretéhez képest, számok ide vagy oda. Az elején mindenképpen a fénnyel játszanék még kicsit, a fényerőt írtad, de lehet, hogy az időtartamot is érdemes lenne csökkenteni. Blackoutot csak ezek után csinálnék. A GH jó szerintem, úgy olvastam, hogy akár 3-ig le lehet menni, de 4 körül az optimális.
Nem kizárt, hogy a szőlővel is gond van, nálam egy év után volt hasonló, ugyanígy benyálkásodott és vonzotta a szakállalgát. Azóta csak vasfát használok.
Egyébként néhány gyökérnek még jól is áll egy kis zöld! :)
Sziámik hogy bírják a terhelést?
 
Back
Oldal tetejére