• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ryu III

  • 2 hetes az akvárium.
  • Legalább 4 féle algát vélek felfedezni, nyomokban. Főleg a Micro-k régi levelein látni, de még nem akarom a növényeket vagdalni, hadd szokják az új környezetet. 2 hét biztosan nem elég még nekik. Hozzák az új leveleket. Microsorum bubizás van, meg zöld DC.
  • A Riccardia szürkülése megállt, remélem később erőre kap.
  • A Pistia még le van sokkolva, nem igazán fejlődik.
  • Az állatok jól érzik magukat, a két Molly állandóan kergetőzik, szerintem a hím már párosodna :) A nőstény még nem engedett a Lamour-nak.
  • Az Amanokat és a CRS-eket nem igazán látom, hátul dolgoznak a susnyásban, csak néha jönnek előre.
  • A két hetes szűrőnek még mindig iszonyatosan erős a flow-ja, pedig dupla perlont kapott, és nagyon sok nyálkát, szmötyit beszívott már. Legközelebb lehet, hogy tripla perlont rakok bele.
  • A világítás fényerejét növeltem 5%-kal, és fél órával hosszabban világít.
  • Kristálytiszta a víz, és nagyon enyhe skim észlelhető a felszínen.
  • A bacit naponta tolom még mindig. Neptun baci, 9ml/nap.
  • Green Aqua Micro, macro 5ml/nap.
  • Nincs Carbozás.
WP_20170109_20_25_50_Pro.jpg WP_20170109_20_27_47_Pro.jpg WP_20170109_20_26_17_Pro.jpg WP_20170109_20_26_06_Pro.jpg
 
3. hét vége:

Új gazdit keresetem a két Mollynak, így már nincs hal az akiban, csak garnéla.
A fáról a nyálka nagy része letűnt. Van még rajtuk maradék, de új már nem képződik. Tényleg igaz a 21 nap...
A habzás, és a skim teljesen eltűnt.
Némi fejlődés tapasztalható a páfrányokon és a mohákon, de nem nevezeném eszeveszett ámokfutásnak azt, amit művelnek.
A Rotala viszont dominál: szerdára teljesen elérte a vízfelszínt, és vissza kellett vágnom. 50%-nál elvágtam, és a levágottakat visszanyomkodtam a földbe.
Bekötöttem egy reaktort is az inline difi mögé, remélem ez javít a beoldás hatásfokán. Ha ugyanezt a CO2 szintet a reaktor miatt sikerül kevesebb bubival elérni, akkor máris spóroltam a drága gázzal.

A nyálka elmúlásával egy időben megeredtek az algák. A rotalán kívül igazából minden mohán, páfrányon megtalálható, úgy, mint a fákon és az üvegen is. Szaporodik.
Az algásodás megfékezése miatt elkezdtem carbozni, bár ezt el akartam kerülni.
Vízértékeim:
3Kh 6Gh 6.5pH 23°C.
Ammónia 0
Nitrit 0
Nitrát 15ppm

Most a következőket nyomatom bele az akiba naponta:
5ml Green Aqua Micro macro
5ml easycarbo
9ml baci

WP_20170114_19_16_09_Pro.jpg WP_20170114_19_17_21_Pro.jpg WP_20170114_19_17_42_Pro.jpg WP_20170114_19_17_56_Pro.jpg WP_20170114_19_18_09_Pro.jpg WP_20170114_19_15_44_Pro.jpg
 
Utoljára módosított:
És akkor a garnélákról is írok egy kicsit.
Az egyik Amano éppen most készül lerakni a petéit. Most van szerencsém először ilyet itthon látni, úgyhogy megyek is vissza mozizni mindjárt.
A fa alján tanyázik, és az összes többi garnélát elzavarja magától.
WP_20170114_21_18_28_Pro.jpg WP_20170114_21_24_00_Pro.jpg WP_20170114_21_24_19_Pro.jpg

Ezen kívül megvolt az első sikeres vedlés is, szóval mondhatjuk, hogy igencsak jól érzik magukat.

WP_20170114_21_26_42_Pro.jpg

A CRS-em meg modellt állt nekem, és közben mintha azt mondta volna, hogy "tegyél fel engem is a naplóba!"

WP_20170114_21_27_06_Pro.jpg WP_20170114_21_27_11_Pro.jpg
 
Észrevettem ma egy újszülött CRS garnélát. Nagyon örülök neki, mert ez azt jelenti hogy a CRS-nek is megfelel a víz.

A szokásos heti vízcsre mellett ma kitakarítottam a szűrőt is, hátha a fehér nyálka miatt már annyira elkoszolódott, hogy nem szűr rendesen és emiatt algásodok. Tévedtem. A szűrő tiszta volt, gyönyörűen lebontott mindent, amit beszívott. A perlonon sem volt nyálka, csak enyhén barna volt, de kicseréltem újra.

Nincs tippem, hogy miért jön az a fránya zöld szőr, vagy szakáll alga. Remélem majd elmúlik.
 
Észrevettem ma egy újszülött CRS garnélát. Nagyon örülök neki, mert ez azt jelenti hogy a CRS-nek is megfelel a víz.

A szokásos heti vízcsre mellett ma kitakarítottam a szűrőt is, hátha a fehér nyálka miatt már annyira elkoszolódott, hogy nem szűr rendesen és emiatt algásodok. Tévedtem. A szűrő tiszta volt, gyönyörűen lebontott mindent, amit beszívott. A perlonon sem volt nyálka, csak enyhén barna volt, de kicseréltem újra.

Nincs tippem, hogy miért jön az a fránya zöld szőr, vagy szakáll alga. Remélem majd elmúlik.
Szepek a garniaid. Nagyon meg tetszettek. Szerzek en is.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Nincs tippem, hogy miért jön az a fránya zöld szőr, vagy szakáll alga. Remélem majd elmúlik.

Nekem is hasonló jelenség zajlott le a 112 l-es akváriumban. A tápozással és a szűréssel minden rendben volt, a növények szépen nőttek, de előbb rajtuk, majd az üvegen is megjelent a zöld szőr. Végül a megoldást nálam az jelentette, hogy felemeltem a világítást 6,5 cm-el, és az algák nagy részét eltávolítottam kézzel/carboval. Kicsi maradt, de azt eltüntették a mollyk és a garnélák. Szerencsére azóta sem jött elő. :)
 
Nekem is hasonló jelenség zajlott le a 112 l-es akváriumban. A tápozással és a szűréssel minden rendben volt, a növények szépen nőttek, de előbb rajtuk, majd az üvegen is megjelent a zöld szőr. Végül a megoldást nálam az jelentette, hogy felemeltem a világítást 6,5 cm-el, és az algák nagy részét eltávolítottam kézzel/carboval. Kicsi maradt, de azt eltüntették a mollyk és a garnélák. Szerencsére azóta sem jött elő. :)
Egyelőre avatkozom be közvetlenül. Ma viszont megemeltem a CO2 szintet, erre a növényeim agresszív bubizásba kezdtek. Ezek szerint eddig nem olt elég a CO2 szint. Ez azért érdekes, mert a DC, és még két különböző teszttel is mértem, sokszor sok helyen, és minden azt mutatta, hogy elegendő a CO2, és én hittem ezeknek. Meg azt is elhittem, hogy sem a Microsorumok sem a Bolbitisek nem bubizós növények. Most bubiban díszeleg mindegyik.
WP_20170115_16_19_59_Pro.jpg WP_20170115_16_20_11_Pro.jpg
 
Mostanában többeknél előfordult, hogy a valós szintet akkor mutatta a DC, ha max. csak félig volt töltve. Ahogy látom a képeiden neked 3/4-ig van. Lehet, hogy azért mutatott hibásan.
 
Mostanában többeknél előfordult, hogy a valós szintet akkor mutatta a DC, ha max. csak félig volt töltve. Ahogy látom a képeiden neked 3/4-ig van. Lehet, hogy azért mutatott hibásan.
Olvastam én is de itt n ez lesz a baj, mert csak félig van töltve. A növények viszont nem hazudnak.
 
A szőrösödés okát eltaláltad! CO2 hiány illetve a sok fény, ez a kettő nem volt pariban! Épp az elmúlt hetekben/hónapokban volt vele dolgom a 30 literesben, a "Leves-kocka" naplóban olvashatsz róla...;)
 
A szőrösödés okát eltaláltad! CO2 hiány illetve a sok fény, ez a kettő nem volt pariban! Épp az elmúlt hetekben/hónapokban volt vele dolgom a 30 literesben, a "Leves-kocka" naplóban olvashatsz róla...;)
Én is erre gyanakodtam. Ezen a héten megnézem, hogy megáll-e a szőrösödés, vagy hogy csökken-e az alga. Azt nem tudom, hogy maguktól eltűnnek-e. Ha nem, akkor hozok vendégségbe néhány sziámi algázót, és jóllakatom őket.
A 2 napi Carbo-zás hatását is látni: ennek tulajdonítom a skim és a habzás teljes megszűnését. Anno az 54 literesemben is gondom volt a skim-mel, a Carbo ott is megoldotta.

Tegnap nyomattam egy H2O2 helyi kezelést is az egyik algás szőlőágon. 3%-os oldattal 3ml-t fecskendőztem rá. Ez elenyésző mennyiség a neten talált kúrákban alkalmazott mennyiségekhez képest. Ma reggelre az alga szépen elfehéredett, és az Amanok neki is álltak lekajálni.
 
Jelenleg 6 CRS, és 8 Amano van az akiban. Ahhoz biztosan kevés, hogy lezabálják az egészet. Terveim szerint ma beerősítek garnéla fronton, és hozok még 10 Amano-t.
A tervemet nem valósítottam meg, helyette kitaláltam egy másikat. Fiatal Sziámi Ormányosmárnákat hoztam, 4 db-ot. Soha nem olt még ilyen halam, kíváncsi voltam már rá, hogy milyen...hajrá srácok, lehet az algát zabálni!

A zászlóalj...felsorakoztak, mint a légvédelmi rakéták.
WP_20170116_20_28_26_Pro.jpg
 
Szép kis halak! Nekem az egyik kedvenceim! Bár nagy algatort nem csinálnak, talán a fonalalgát jobban megeszik, de az ecsetet nem tömik két pofára... Fontos, hogy minden nap adj nekik zöld eleséget!:)
 
Fonal ellen a legjobb valóban a sziámi algázó, ecsetet nálam nem nagyon ette semmi kivéve carbozás után a rózsaszínűre váltottat az amanok. :)
 
Szép kis halak! Nekem az egyik kedvenceim! Bár nagy algatort nem csinálnak, talán a fonalalgát jobban megeszik, de az ecsetet nem tömik két pofára... Fontos, hogy minden nap adj nekik zöld eleséget!:)
Ha jóllakatom őket akkor nem fogják enni az algát. Na majd néha bedobok nekik egy-két kis darab valamit, de nekik most küldetésük van!
 
Ha jóllakatom őket akkor nem fogják enni az algát. Na majd néha bedobok nekik egy-két kis darab valamit, de nekik most küldetésük van!

Úgy értem hosszú távon, ha elfogy az algád. Látom karácsony mohád van, ezzel mázlid van, azt épp nem szeretik.
 
Úgy értem hosszú távon, ha elfogy az algád. Látom karácsony mohád van, ezzel mázlid van, azt épp nem szeretik.
Nem lesznek it hosszútávon, mert baromi nagyra nőnek. 2-3 hónap múlva, vagy ha már úgy látom, hogy nagyobbak, mint kéne, akkor elajándékozom, és hozok újszülötteket, feltéve hogy lesz még alga.
 
Back
Oldal tetejére