• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ryu III

Szuper kezdés. Ha fotózód szerintem próbáld azt a szöget tartani mint az első képen az szerintem nagyon jól ált neki.
Én mikor dekorhomokozok akkor kb havonta az egészet kiszívom átmosom aztán visszakanalazom a helyére, így nem algásodik és barnul meg és mindig tisztának tűnik.
 
Közel sem vagyok megelégedve a flow-val, sok kosz és kaka lerakódik az aljzatra, ugyanakkor a jobb oldalt és hátul a flow túl erős. A Rotalák is görbülnek, sodródnak. Elakadtam ebben egy picit. A csöveket csak bal oldalra tudom elhelyezni mert jobbról is látni az akit. Sok matek kell még ide...vagy aljzatporszívózás.
 
Utoljára módosított:
Jelenlegi helyzet:
  • 23 fokos víz
  • 4gh 2kh zöld DC
  • Green Aqua Micro/macro 6ml/nap
  • Neptun baci 8ml/nap
  • nincs carbo
  • kezdeti algásodás a páfrányok öregebb levelein
  • folyamatos fehér penész képződés, taknyosodás a fákon
  • a karácsony mohák megindultak a fejlődésben
  • a páfrányok bubiznak (már amennyit egy páfránytól el lehet várni)
  • a rotala is kezd alkalmazkodni
  • 5 naponta 50% vízcsere, full RO-val
  • nincs felszíni hártya
 
Azon gondolkodom, hogy meglövöm az akit oxigénnel. Mivel nem tehetem meg, hogy veszek egy twinstart, arra gondoltam, hogy összedobok egy DIY oxydator-t. H2O2, ólom, meg egy porlasztó. Sajnos kevés infót találtam ezen a fórumon erről, de külföldön többet foglalkoznak a témával. Csak az arányokkal kell kísérletezni, hogy eleget lőjjön be, és sokáig. Ha beválik, akkor bekötöm a reaktoromat az inline diffúzor mögé, és abba belenyomatom az oxigént. Ha nem válik be, akkor eladom a fél vesémet és veszek egy twinstart.
 
Utoljára módosított:
Azon gondolkodom, hogy meglövöm az akit oxigénnel. Mivel nem tehetem meg, hogy veszek egy twinstart, arra gondoltam, hogy összedobok egy DIY oxydator-t. H2O2, ólom, meg egy porlasztó. Sajnos kevés infót találtam ezen a fórumon erről, de külföldön többet foglalkoznak a témával. Csak az arányokkal kell kísérletezni, hogy eleget lőjjön be, és sokáig. Ha beválik, akkor bekötöm a reaktoromat az inline diffúzor mögé, és abba belenyomatom az oxigént. Ha nem válik be, akkor eladom a fél vesémet és veszek egy twinstart.
Lehet ennyi táphoz kevés a növény nem?
A vesédet ne add el.. Mi apák gondoljunk a fiatalabbakra. Donor készleteinkre vigyázni kell mert ne legyen így ,de ha kell egészségesen álljunk rendelkezésre. Nekem ez a mottóm.
Viszont neked lányod van úgy, hogy add el a herédet mert neki nem lesz rá szüksége, viszont lesz twin starod :angelic:
 
Lehet ennyi táphoz kevés a növény nem?
A vesédet ne add el.. Mi apák gondoljunk a fiatalabbakra. Donor készleteinkre vigyázni kell mert ne legyen így ,de ha kell egészségesen álljunk rendelkezésre. Nekem ez a mottóm.
Viszont neked lányod van úgy, hogy add el a herédet mert neki nem lesz rá szüksége, viszont lesz twin starod :angelic:
Az meg az asszonynak nem jó :( De az ízléstelenkedést felre téve lehet, hogy csökkenteni kellene a tápot.
 
A keskeny levél mit mutat?:shy:
A növény ha mindent megkap úgy kell kinéznie ahogy a genetika diktálja neki. Telt, színes levelek, a száron a megszokott sűrűséggel növeszti a leveleit. Ha a táp elkezd kevesebb lenni, észrevehető az új levelek keskenyebbek, el aprósodnak, a szár nő tovább és a levél hónaljakban apró kis új hajtások jelennek meg.
 
A növény ha mindent megkap úgy kell kinéznie ahogy a genetika diktálja neki. Telt, színes levelek, a száron a megszokott sűrűséggel növeszti a leveleit. Ha a táp elkezd kevesebb lenni, észrevehető az új levelek keskenyebbek, el aprósodnak, a szár nő tovább és a levél hónaljakban apró kis új hajtások jelennek meg.
Köszönöm, az új év első tanulsága:)
 
Azon gondolkodom, hogy meglövöm az akit oxigénnel. Mivel nem tehetem meg, hogy veszek egy twinstart, arra gondoltam, hogy összedobok egy DIY oxydator-t. H2O2, ólom, meg egy porlasztó. Sajnos kevés infót találtam ezen a fórumon erről, de külföldön többet foglalkoznak a témával. Csak az arányokkal kell kísérletezni, hogy eleget lőjjön be, és sokáig. Ha beválik, akkor bekötöm a reaktoromat az inline diffúzor mögé, és abba belenyomatom az oxigént. Ha nem válik be, akkor eladom a fél vesémet és veszek egy twinstart.

Nem tudom, hogy ezek a kütyük hogyan működnek, de azt érdemes figyelembe venni, hogy bizonyos körülmények között ólom mérgező lehet a garnélákra, halakra (és emberre) is. H2O2 ugyancsak. Én kerülném ezeket.
 
Nem tudom, hogy ezek a kütyük hogyan működnek, de azt érdemes figyelembe venni, hogy bizonyos körülmények között ólom mérgező lehet a garnélákra, halakra (és emberre) is. H2O2 ugyancsak. Én kerülném ezeket.
Természetesen ennél a megoldásnál nincs közvetlen érintkezés a felhasznált anyagok és az akvárium élővilága között. Én meg gumikesztyűt és védőszemöveget szoktam használni, ha kotyvasztok.
 
Utoljára módosított:
Megtalaltam a naplodat...meg a Ryu II-ben kerdeztem, hogy mikor lesz uj setup...de latom mar van is!;) Jol alakul egyenlöre!:)
 
1 hete indult az aki. Ahhoz képest jó sokat postoltam már. Ez ma sem lesz másképp.

A növények növekednek.
Az Amano-k kivételes talajrendezési képességgel bírnak, az aktív aljzatot a kövek közül kitúrták pár helyen a homokra. Rendetlenkednek.
Kétnaponta adok enni az állatokanak, nem akarom elkényeztetni őket, egyék a penészt, és az algát, takarítsanak!
Az alga a Micro-k régi levelein azóta sem szaporodott, az üvegen sincs.
A penész még mindig képződik, egyes helyeken szépen lassan le is foszlik a fáról. Vízcserénél leszívom majd, addig nem piszkálom.
Bár az ammónia nulla, mégis beraktam kb. 4 tenyérnyi Pistiát, csak úgy. Imádom is őket, meg nem is. Hasznosak, mert magukba szívnak szinte minden anyagot a vízből, de scape-látványt szerintem elszúrják.
A víz kristálytiszta, de a teteje ma estére felhabzott. Nem tudom hogy mitől, de ez legyen a legkisebb gondom. Nyálka nincs a felszínen.
A Windelow is hozza az új leveleket, 1 hét múlva elkezdem levágni róla a régieket.
A Riccardia az egyetlen mohám, ami legyűri a fáról a penészt, és magának helyet csinál. A Szingapúri nem ennyire karakán, őt sajnos teljesen belepte a fehér átok.


Képek az előzőleg leírtakról:

WP_20170105_19_12_20_Pro.jpg WP_20170105_19_12_49_Pro.jpg WP_20170105_19_15_16_Pro.jpg WP_20170105_19_15_33_Pro.jpg WP_20170105_20_26_23_Pro.jpg WP_20170105_19_14_55_Pro.jpg
 
Innen nézve hártyás a vízfelszín, szedd le papírtörlővel, és ha módod van, mozgasd kicsit a víztükröt.
 
Ez nem hártya, hanem hab volt. A skimmerrel leszedtem 2 perc alatt. Reggelre nem jött vissza belőle semmi.
 
Back
Oldal tetejére