• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Riccia fluitans

Sziasztok. Miért nem fejlődik 1 kicsit sem a ricciám? Kőre van kötözve damillal, naponta tápozom a vizet, fény éri, co2 megy. Köszi a segítséget
 
Sziasztok. Miért nem fejlődik 1 kicsit sem a ricciám? Kőre van kötözve damillal, naponta tápozom a vizet, fény éri, co2 megy. Köszi a segítséget

Mit értesz fejlődés alatt? Nő, vagy szaporodik vagy nem tapad a kőre? Mióta van az akváriumban? Honnan van a növényke? Lehet pl. hogy vízfelszínen volt és most lekerült a víz mélyére és még most tanul búvárkodni. :D
 
Mit értesz fejlődés alatt? Nő, vagy szaporodik vagy nem tapad a kőre? Mióta van az akváriumban? Honnan van a növényke? Lehet pl. hogy vízfelszínen volt és most lekerült a víz mélyére és még most tanul búvárkodni. :D
Nem terebélyesedik, kb. 3 hete van meg, vaterán vettem 1 vizinövény árustól. Fejlődés alatt azt értem, hogy nem indult be, mint a többi növény.
 
Nem terebélyesedik, kb. 3 hete van meg, vaterán vettem 1 vizinövény árustól. Fejlődés alatt azt értem, hogy nem indult be, mint a többi növény.



Én vhogy mindig odzkodtam a vaterán vásárolt halaktól és növényektől mert volt rá példa pont ki fogtam a selejtet de volt nagyon szépet.

3hét alatt azért csak meg tanult búvárkodni kollegina szavaival érveljek
 
riccia_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Több évnyi Ricciatartás után megjelent végre nálam a submers forma. Vagy inkább a még submersebb, lévén a normál formája is különbözik az emerstől. Mindig is le volt kötözve, de soha esze ágában sem volt átalakulni. Aztán az egyik növényen felakadva észrevettem egy más formavilágú darabot, és végül abból fejlődött ki a jobb oldalon látható bokor. A baloldali a normál megjelenése. A baloldali bokrok a sokkal régebbiek, de jóval lassabban fejlődnek, mint a jobb oldaliak. Nem zárom ki a lehetőségét, hogy idegen helyről érkezett az újféle növény, de valószínűbb hogy nálam "mutálódott". A mutáns növény leszármazottai megőrizték az új formát úgy, hogy teljesen azonos körülmények között élnek, mint a normál növények. Már lehúztak így pár hónapot, és úgy tűnik, maradandó a dolog. A poén az, hogy le sincs kötözve! A széle be van szorítva a Pogo alá, megszórtam talajjal amit egy hét alatt nyom nélkül benőtt, és így már van olyan nehéz hogy ne ússzon fel.
 
Egyébként ezeket a növényeket(gondolok az összes kőre és fára ültethető növényre) nem érdekli hogy van e növénytáptalaj ha fára van ültetve, vagyis akkor a levelén veszi fel a tápanyagot ugye?
És ha nincs folyékony táp csak egy kis boltban vett neptun márkájú növénytápsó akkor nincs baj ugye?
Amúgy lehet lesz majd tropica prémium vagy valami más de csak karácson fele :D
 
Sziasztok! Virágcserépre is kötözhető a riccia? Nem káros az élőlényekre?
Van egy új, kb 2*2*2 cm-es mini cserepem, arra gondoltam, hogy erre fogom rátenni.
 
Nyugodtan kötözd rá, semmi problémát nem okoz. Hiszen az általános talaj is égetett agyag. Én palára kötöttem és gyönyörű volt.
 
Szepnek szep.De en az elkerülendö növeny kategoriäba sorolnäm.Mert ha kiveszed mert meguntad,vagy mäsra vägysz,SOSE TÜNIK EL.Mindig elö kerül egy kis darab.
 
Igen, olvastam, hogy ez a kiirthatatlanság okozhat később gondokat, de nekem annyira tetszik ez a növényke. Gondoltam kipróbálom. Legfeljebb majd később nagyokat mérgelődök. :)
Megyek, előszedem a hajhálót meg a cserepet és munkához látok... Köszi az infókat.
 
P1220510a.jpg

A fenti riccia felső harmada sárgul el, vagyis halnak el az ágak. Az alsó fele elég jól szaporodik, bubizik. Fény T5 1W/l, táp mikró (B - 1.06% Cu - 0.23% Fe - 8.2% Mg - 1.82% Mo - 0.15% Zn - 1.16%) és makró (KNO3 - 65g K2SO4 - 59g MgSO4 - 41ge KH2PO4 - 6g).
A többi növény jól fejlődik, csak a riccia gyengélkedik. Amikor lekötözöm elindul de ahogy magasabb lesz a felső része elhal...
Van valami ötletetek mi okozhatja?
 
P1220510a.jpg

A fenti riccia felső harmada sárgul el, vagyis halnak el az ágak. Az alsó fele elég jól szaporodik, bubizik. Fény T5 1W/l, táp mikró (B - 1.06% Cu - 0.23% Fe - 8.2% Mg - 1.82% Mo - 0.15% Zn - 1.16%) és makró (KNO3 - 65g K2SO4 - 59g MgSO4 - 41ge KH2PO4 - 6g).
A többi növény jól fejlődik, csak a riccia gyengélkedik. Amikor lekötözöm elindul de ahogy magasabb lesz a felső része elhal...
Van valami ötletetek mi okozhatja?
Sztem a Carbo kiégette!Akkor néz ki így.
 
Back
Oldal tetejére