• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Riccia fluitans

Levinen

Kertész szaki
Úgy gondolom a Ricciát, nem kell nagyon bemutatni. Akár a víz felszínén van, akár köveken, vagy faágakra kötözve, mindenképp egy igen hasznos és dekoratív dísze lehet az akváriumnak. Felhasználási területei szinte kifogyhatatlanok, csak is a fantázia szabhat határokat.

Család: Ricciaceae
Kontinens: kozmopolitán
Magasság: 1-4+ cm
Szélesség: 5-10+ cm
Fény igény: alacsony-nagyon erős
Hőmérséklet: 10-28 °C
Víz keménység: nagyon lágy-kemény
pH tolerancia: 5-8
Növekedési ütem: közepes
Tartás: könnyű
 
Valóban egy rendkívül izgalmas növény. Igen gyorsan nő és megfelelő fény táp és CO2 hatására látványos buborékozásba kezd. ;)
Ajánlom minden kezdő akvakertésznek, mivel kiválló növény kísérletezésre, tapasztalat szerzésre.
http://akvarisztika.budapet.hu/2008/09/ ... os-riccia/

11.jpg
 
Viktortól kaptam gratis, egy hatalmas adagot, egy részét hálóval rögzítettem az aljzaton, a mardék úszkál a felszínen. Ez ontja magából a bubikat, míg a lentiek egyet sem. Miért?
 
kápi egyszerű. fény. a hc sok fénynél ontja igazán a bubit. ha lent nem ontja az azt jelenti hogy keves fény jut le az aki aljára. nem gond. így is megnő és lehet ha nagyobb lesz már bubizni is fog. kitartás
 
Az akim csak 40 cm magas és brutto 112 l-es, erre van 2*55W, reflektorral. Csak lejut az aljára is elegendő fény, nem?
 
Kápi said:
Az akim csak 40 cm magas és brutto 112 l-es, erre van 2*55W, reflektorral. Csak lejut az aljára is elegendő fény, nem?

akkor csak arra tudok gondolni hogy a felső hamarabb rákapcsolt a fotoszintézisre. és a fenti okok miatt az alsó rétegben lévőnél később játszódik le mindez illetve lassabban.

csak 1 példa: nálam az anubias amikor fent volt a fán közel a fényhez heti 1 levelet hozott. leraktam a talajra most jó ha havi 1-et vízfelszín közelében felgyorsulnak a folyamatok.

ez is egy jó példa arra, hogy 1W literenként még nem az a világítás ami mindenre alkalmas. jó, erős, de a japánok ennél többel világítanak. 1 hónap múlva megkérdezem hogy muzsikál az akvárium alján...
 
Sziasztok!
Én Nigronál láttam a Ricciát előszőr lent.. :oops: Annyira megtetszett, azóta van már lent, is fent is belőle... :)
A lenti elkezdett, bubizni, a fentiből viszont nem sokat látni, mert a garnélák azt használják, fő hadiszállásnak.. :D Nagyon szeretem ezt a növényt.
 
Én félbevágott kókuszdióra tettem egy nagy telepet úgy, hogy teljesen beborítsa, aztán az egészre ráhúztam egy hajhálót.
A hálót alul elcsomózom és kész. Két nap alatt úgy átnő a hálón hogy semmit nem lehet belőle látni.
Mókás gyönyörű zöld gombócokat lehet így csinálni.
 
Sziasztok!

Én is nagyon szerettem ezt a növényt!De ha beindul, mindenre ránő, ha túl magas leszakítja magát a rácsról.
De mivel ki irtani már nem tudom, csak folyamatosan szedegetem mint a tengeri sün tüskéit.
Én nagyon utálom.
 
Sziasztok. Riccia fluitans nem szeretem ezt a növényt, de van egy cég amelynek a termékétől még én is megőrülök (Tropica dán cég..nem olcsó Sőt de az tényleg No1. náluk a növények nemesítettek, és nem csak termesztettek) Aki teheti nézzen egyszer meg egy Tropica növényt és egy átlagost, látni fogja a kölönbséget. A tropika cég Ricciájának láttán még én is elgondolkoztam egy kis csomón az akvámban.
Ajánlani tudom még olyan akvákba is ahol ivadékoknak menedékként szolgálhat.
És ha szabad egy kis instrukciót adnom itt egy link .. ;) ;) ;) 44cDbR2YvK4
100293.jpg

100294.jpg
 
ÜDV. !
Kb. másfél hónapja kísérletképpen riccia-t hálóba tettem,majd követ nehezéknek és alul összekötöttem.Gyönyörűen átnőtt a hálón,de mostanra az alja berohadt és szép lassan kezd felszakodozni,felúszni.(olvastam másnál is így történt)
Mit tegyek,ha állandóan nyírom kap elég fényt nem rohad ki az alja és lent marad :?:
 
sooska972 said:
ÜDV. !
Kb. másfél hónapja kísérletképpen riccia-t hálóba tettem,majd követ nehezéknek és alul összekötöttem.Gyönyörűen átnőtt a hálón,de mostanra az alja berohadt és szép lassan kezd felszakodozni,felúszni.(olvastam másnál is így történt)
Mit tegyek,ha állandóan nyírom kap elég fényt nem rohad ki az alja és lent marad :?:

Húzz rá egy újabb hálót. ;)
 
Igaza van Attinak. Annyit tudsz tenni, hogy mindig "újracsomagolod". Eltávolítod belőle a barna részeket, újracsomagolás, akváriumba be. Erre sajnos mást nem nagyon lehet mondani. Az alja mindig be fog barnulni, lévén, hogy ott nem fog soha elég fényt kapni.
 
Úgy,úgy.Ez egy ilyen növényke.Nem szereti az akvárium alját.A felhajtó erő az igazi szerelme :)
Nálam kb.egy-másfél hónapot bír ki a felszakadás előtt,közben egyszer tudom nyírni,aztán szakad fel.De én így is szeretem,szerintem nagyon szép növényke.
 
Köszönöm mindenkinek a válaszokat ! :(
Sajnos látom Zsotyi-nál is másfél hónapot bír ez nem lehet véletlen,de lássunk pozitívan :!:
A félig felszakadt moha alatt vígan ejtőzik egy sziámi algaevő :)
 
sooska972 said:
:shock: :roll: :(
Bátorkodom megkérdezni:vmi. építőbb ötlet ?
Igen, sztem dobd ki az akiból. ;) Folyamatos macera, az elúszó darabkák pedig mindenhova beveszik magukat. Nem éri meg a fáradtságot.
 
Back
Oldal tetejére