• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Danio erythromicron - Kéksávos törperazbóra

Én nagyon meg vagyok elégedve ezzel a wave box-al. nagyon bevált. forgatja szépen a vizet, esztétikus, jól érzik magukat benne a kis garnélák is és még a petés mamák is. Amugy van hozzá alulra egy plusz műanyag rács, amivel kifejezetten ikráztatásra lehet használni.
 
Ez már nem lehet véletlen, a szemem sem csalt, mivel már korán reggel is ott kóricált 3-4 koránkelő apróság.
Ami pedig még furább számomra, hogy amióta a kicsik elúsztak, a felnőttek is bátrabban jönnek elő a dzsungelből, és nem azért, hogy levadásszák az újszülötteket.

Tövig rágtam a körmöm, mert nem tudom, átrakjak-e pár kicsit külön nevelőbe vagy jól meglesznek itt továbbra is a szülőkkel együtt?
Lehet, hogy a Szilvi által beüzemelt falra akasztható szülőmedence lenne a legjobb megoldás az elúszott kicsiknek.

Szerintetek mi legyen?:nailbiting:

Szia!
Szerintem nem rossz ötlet, én is nagyon gondolkodom rajta, mióta Szilvinél bevált. A kishalak szerintem nagyon jó helyen lennének benne.
 
Én nagyon meg vagyok elégedve ezzel a wave box-al. nagyon bevált. forgatja szépen a vizet, esztétikus, jól érzik magukat benne a kis garnélák is és még a petés mamák is. Amugy van hozzá alulra egy plusz műanyag rács, amivel kifejezetten ikráztatásra lehet használni.

Szia!
Szerinted egy ekkora helyen le is ikráznának a halak? Mert nem túl nagy az az 1.7liter.
 
Nekem is nagyon tetszik ez a fajta halacska.
Szeretnék én is ilyet beszerezni de viszont sehol se láttam. :(
Hol, kinél tudnám beszerezni, illetve egy 32literes nanoba hányat ajánlotok?
Illetve milyen nehéz a szaporítása?
 
Sziasztok !
Érdeklődnék hogy milyen kinézete van a kicsi kéksávosaknak ?
Létezik hogy kicsit narancssárgás?
 
Sziasztok!
64 literbe mennyit tennétek? Az eddigi 10 általában elbújik, alig látom őket. (1 oto, két black molly és rengeteg RC van még az akváriumban.)
Mivel érdemes etetni őket?

Köszi,
Bandesz
 
Nos, néhányan panaszkodnak a galaxykra, hogy garnélán élnek; ez a kéksávosakra duplán igaz.:vamp:
A nagyoknál semmi garnéla szaporulatom nincs:cry:, pedig több petés is volt köztük, de a nevelőben cseperedő ovisok is rendesen rájárhatnak a bébi garnikra, mert nagyon kevés az utánpótlás, noha snowball szapora, mint a nyúl!
Tehát kéksávos mellé nem való garnéla, max. amano, ami úgyis csak sós vízben cseperedik.

Viszont az állandó "élő eleség" hatására remek kondiban vannak és ontják magukból a kis utódokat. Most is kihalásztam 5 kis ivadék halacskát.:)
 
Nos, néhányan panaszkodnak a galaxykra, hogy garnélán élnek; ez a kéksávosakra duplán igaz.:vamp:
A nagyoknál semmi garnéla szaporulatom nincs:cry:, pedig több petés is volt köztük, de a nevelőben cseperedő ovisok is rendesen rájárhatnak a bébi garnikra, mert nagyon kevés az utánpótlás, noha snowball szapora, mint a nyúl!
Tehát kéksávos mellé nem való garnéla, max. amano, ami úgyis csak sós vízben cseperedik.

Viszont az állandó "élő eleség" hatására remek kondiban vannak és ontják magukból a kis utódokat. Most is kihalásztam 5 kis ivadék halacskát.:)
Minden hal külön egyéniség. Nálam nem bántják a kéksávosok az RC-ket. Talán a 10 fős csapatot még kicsinek találják, ezért nem vagánykodnak?

A fenti kérdéseimre (64 literbe mennyit érdemes tenni belőlük, ill. milyen táp vált be náluk) még várom a válaszokat. :notworthy:
 
Szia!

Ha a "gyári ajánlásokat" nem vesszük figyelembe, nálam a brutto 80 literben van kb.30 galaxy, és remekül megvannak.
Kéksávosból kb. ugyanígy mernék bevállalni.

Nagy garnikat nem bántanak, de az újszülött piciknek bizony nincs kegyelem, levadásszák őket akármilyen sűrű mohában is!
 
Ha a "gyári ajánlásokat" nem vesszük figyelembe, nálam a brutto 80 literben van kb.30 galaxy, és remekül megvannak.
Kéksávosból kb. ugyanígy mernék bevállalni.
Egy oto és 2 black molly mellé - érzés alapján - simán bedobnék még 10 darabot. Talán nem is lőnék nagyon mellé?

Nagy garnikat nem bántanak, de az újszülött piciknek bizony nincs kegyelem, levadásszák őket akármilyen sűrű mohában is!
Nálam mindig vannak kicsik. Nem tudom, hogy csinálják, milyen trükkel bújnak meg.
 
Szerintem simán elbírná, ráadásul minél nagyobb a banda, annál bátrabban úszkálnak. Nálam a 10db kéksávos úgy eltűnik a susnyásban, hogy csak etetéskor látom őket.

Ahány ház.....
Nálam a galaxyk békések és a kéksávosok olyan "falánkok"!
 
Nálam 3 hete van egy 6-os csapat 30 literben rengeteg RC és 9 zöldsávos mellett. Gazdag lehetőségük van a bujkálásra, és élnek is vele. Ez azt is jelenti, hogy csak ritkán jön elő egy-egy a jávai takarásából pár másodpercre, aztán iszkol is vissza, alig lehet őket látni. Szégyellősek és/vagy félősek? Szeretném, ha az itt olvasottak után nem kellene irigykednem, és előjönnének, de nem nagyon akarnak. Pedig szép, kifejlett példányokat sikerült beszereznem, még meg is lepődtem, hogy mennyire remek kis csapat. Talán valami halk, keleti dallamot kellene játszanom nekik... Nem volt elég nekik ennyi idő az akklimatizálódásra? Azt, hogy a garnibébiket milyen módon szeretik, nem tudom, azt viszont látom, hogy a populációt nem fenyegeti kihalás, sőt, egyre több lesz belőlük. Úgy látszik, jut is, marad is.
 
Sziasztok! Látom jó régi az utolsó bejegyzés... De kérdezném, hogy akik itt írták hogy szaporodtak a társas akiban a kéksávosok, nekik végül ki kellett venni a nevelő akiba őket, vagy szépen sikerülhet felnevelni a társasban is? Illetve kb mennyi idősen lesznek ők ivarérettek, és az ikrákat nem eszik meg a többi kéksávosok? Nekem egy 250literesbe került be egy kis csapat, de feltétlen szeretném ha kicsit növekedne az állomány, mert tényleg nagyon szépek! :) Amit többen említettek folyékony tápot, az pontosan micsoda?
 
Back
Oldal tetejére