• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cryptocoryne parva

Beni

VIP kertész
Látom ennek a kis növénynek még nincs saját topicja, hát nyitok neki, mert biztos sokan tartják.

Család: Araceae
Származási hely: Ázsia
Magasság: 5-10 cm
Szélesség: 5-7 cm
Fényigény: közepes-nagyon magas
Hőmérséklet: 20-29 °C
Vízkeménység: nagyon lágy-kemény
pH tolerancia: 5,5-8
Növekedési ütem: lassú
Igény: közepes

GA leírása:
"A Cryptocoryne parva a Cryptocoryne-ok legkisebbike. Egyike azoknak a fajtáknak, amelyek nem változtatják meg a leveleik színét, és formáját a vízminőség változásra. Több fényt igényel, mint a legtöbb Cryptocoryne. Mivel a víz alatt majdnem mindig eldobja, ezért soha nem szabad olyan helyekre ültetni, ahol más növények beárnyékolják. A töveket egymástól néhány centiméterre érdemes ültetni, majd körülbelül hat hónap múlva összefüggő kis csoportot fognak alkotni. Előtéri növénynek is ajánlott."

cryptocoryne-parva.jpg


Ha valaki tudja hogy kell szaporítani, kérem írja meg, mert szívesen terjeszteném az akimban! :)
 
Szia Beni!

Mint általában a Cryptók gyökér mellől hoz új rügyeket, melyek kihajtanak.
Mikor már több levél van rajta lehet leválasztani az anya tőről.
Ennek a hátránya, hogy ki kell venni hozzá az egész családot.
Viszont lassan nő, így ez a folyamat hónapokig eltart, vagyis ha gyepet szeretnél belőle akkor sokat kell venned, vagy várnod!
Jó talajtáppal, CO2-dal felgyorsítható a folyamat.
Láttam itt a fórumon is olyan akváriumot amiben ez volt a "fű"!

Egyenlőre ezt találtam:
13831269_f391f3d01b4d9ad08729a7386fd3aac4_l.jpg

A.ttila
 
Szia Beni!

Mint általában a Cryptók gyökér mellől hoz új rügyeket, melyek kihajtanak.
Mikor már több levél van rajta lehet leválasztani az anya tőről.
Ennek a hátránya, hogy ki kell venni hozzá az egész családot.
Viszont lassan nő, így ez a folyamat hónapokig eltart, vagyis ha gyepet szeretnél belőle akkor sokat kell venned, vagy várnod!
Jó talajtáppal, CO2-dal felgyorsítható a folyamat.
Láttam itt a fórumon is olyan akváriumot amiben ez volt a "fű"!

Egyenlőre ezt találtam:
13831269_f391f3d01b4d9ad08729a7386fd3aac4_l.jpg

A.ttila


Prima kis noveny, nalam a Top 5-ben van. Turelem, kedvezo korulmenyek, es nem szabad bolygatni. Ha vmelyik level elsargul, rogton le kell csippenteni..

Mindenkinek ajanlom...

Fotok remelem hamaroasan....:whistle:
 
Szeretnék egy kb 30x50-es területre ilyen növénykét ültetni úgy, hogy elve viszonylag sűrűre szeretném ültetni akkor szerintetek hány cserép kellene?
jbl aquabasis plus táptalaj elég lesz-e a növénykének vagy vegyek valamit még amit a táptalajba keverek?
 
Back
Oldal tetejére