• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Danio erythromicron - Kéksávos törperazbóra

Sziasztok,
Én is ilyen halat tervezek az 54l-esembe. Lenne pér kérdésem a tapasztaltabbaktól:
- ahogy az előző kolléga is kérdezte, mit takar pontosan a folyékony táp?
- érzékenyek-e a vízminőségre? (csapvizes lesz az akva)
- mennyit érdemes beszerezni belőlük, hogy elő merjenek jönni? (nem tudom, hogy szeretnék-e olyan halat, amit sose látok...)
- érdemesebb-e kezdőként a galaxy-val próbálkozni inkább?
Köszönöm!
 
Sziasztok
Szia!
Én 1,5 éve tartom őket. Előbb 250 literesben voltak, erős növényzet mellett. Mindig bujkáltak, gyakorlatilag etetéskor jöttek csak elő tömegesen. Többször leikráztak nekem, ezeket a kicsiket folyton vadászni kellett, mert azonnal megeszik őket. Most egy kisebb 60 literesbe költözött a csapat, mert sajnos költözni fogok. Itt már gyér növényzet van, de így is mind elbújik oda.
Reménykedtem hogy a saját szaporulat majd szelídebb lesz, de sajnos nem. Akármennyit foglalkoztam velük, ahogy nőttek, úgy lettek egyre félősebbek. Ez genetika. :) Ha nincs mozgás az akván kívül akkor szépen úszkálnak, vadásznak. Amint megmozdul valami az akva mellett, akkor egy pillanat alatt elbújnak! :) A 250 literesből kb 3 napig vadásztam a ~40-50 darabot, mire kihálóztam mindet. :D Egyébként nagyon szépek, bátran ajánlom. Nálam 3-6Nk-s vízben vannak, de nem tűnnek nagyon igényesnek ilyen téren. Élő eleséget sokat adj nekik, mert nagy vadászok.
 
Szia!
Én 1,5 éve tartom őket. Előbb 250 literesben voltak, erős növényzet mellett. Mindig bujkáltak, gyakorlatilag etetéskor jöttek csak elő tömegesen. Többször leikráztak nekem, ezeket a kicsiket folyton vadászni kellett, mert azonnal megeszik őket. Most egy kisebb 60 literesbe költözött a csapat, mert sajnos költözni fogok. Itt már gyér növényzet van, de így is mind elbújik oda.
Reménykedtem hogy a saját szaporulat majd szelídebb lesz, de sajnos nem. Akármennyit foglalkoztam velük, ahogy nőttek, úgy lettek egyre félősebbek. Ez genetika. :) Ha nincs mozgás az akván kívül akkor szépen úszkálnak, vadásznak. Amint megmozdul valami az akva mellett, akkor egy pillanat alatt elbújnak! :) A 250 literesből kb 3 napig vadásztam a ~40-50 darabot, mire kihálóztam mindet. :D Egyébként nagyon szépek, bátran ajánlom. Nálam 3-6Nk-s vízben vannak, de nem tűnnek nagyon igényesnek ilyen téren. Élő eleséget sokat adj nekik, mert nagy vadászok.
Rendben, köszönöm a választ!
Akkor még elgondolkodok rajtuk. Ők is nagyon tetszenek meg a galaxy-ik is csak aggódok, hogy nem lesz túl sok öröm abban ha majd soha semmit nem látunk belőlük mert a susnyásban kuksolnak... :S
 
Rendben, köszönöm a választ!
Akkor még elgondolkodok rajtuk. Ők is nagyon tetszenek meg a galaxy-ik is csak aggódok, hogy nem lesz túl sok öröm abban ha majd soha semmit nem látunk belőlük mert a susnyásban kuksolnak... :S
Alapvető tulajdonságuk a rejtőzködés a legkisebb mozgásra is. Ha a scape engedi, tisztásokat érdemes nekik csinálni, ott jobban megmaradnak, nem menekülnek annyira. De a frontüvegen ők nem fognak lógni...
 
Segítetek megállapítani, hogy ez csak petting vagy igazi eksön? :D Kb. 10 percig tartott ugyan azon a területen.

Nem tudom eldönteni sajnos, mert ha voltak is ikrák azok valószínűleg azonnal behullottak a Fissi és a HM sűrűjébe. Mennyire ragadósak? Le tudnak süllyedni, vagy fent kellett volna maradniuk a leveleken? Ha esetleg összejött a dolog, mi a teendő a 3 nap kelési idő után? Természetesen kivenni nem tudom az ikrákat, így a természetes kiválasztódásra lesznek bízva az ivadékok. A kérdés leginkább az, hogy mivel érdemes etetni és mikor.
 
Esélyes, hogy ebből lesz baby! Pár nap múlva előbújnak a kikelt picik, mint egy gombostű feje. Én anno leszívtam őket egy kis nevelőbe vagy garnélásba, az etetésük hasonló a többi kicsihez: sera micron, JBL fluid, porrá zúzott algatabi. Nekem ezek beváltak, elég hamar nőnek.
Sok sikert.
Az ikrákat is ki lehet szívni, nem lehetetlen, de az őrült macerás ám!
 
Esélyes, hogy ebből lesz baby! Pár nap múlva előbújnak a kikelt picik, mint egy gombostű feje. Én anno leszívtam őket egy kis nevelőbe vagy garnélásba, az etetésük hasonló a többi kicsihez: sera micron, JBL fluid, porrá zúzott algatabi. Nekem ezek beváltak, elég hamar nőnek.
Sok sikert.
Az ikrákat is ki lehet szívni, nem lehetetlen, de az őrült macerás ám!
Köszi! Sajnos nekem kb esélytelen ebből a dzsungelből levadászni őket, ikrákat pedig nem látok. Nem tudom mennyire tudnak behullani a növények közé.
A JBL fluid-nak mi a pontos neve? Az Artemio fluidra gondolsz, ami eleség Artemia keltetőhöz?
JBL NanoMix-em van itthon, ami nano halakhoz ajánlott, de teljesen por állagú. Gondolod ez is jó (vagy kb megegyezik a Sera verziójával)?
 
JBL Nobil Fluid, ami külön ivadéknevelő vagy porban a JBL Novo Tom.
A fluid az első napokban biztosan a legjobb nekik.
 
Ma megláttam az elsőt :) Kb négy napos lehet, szikzsákja már szinte nem is volt. Sajnos az etetésen kívül továbbra sem tudok értük tenni semmit, de kíváncsian várom a fejleményeket.
Azért utólag leírom az íváskori vízparamétereket:
PH: 7,1
TDS: 184 ppm (ez elég sok, pufferelni akartam és kicsit túltoltam...)
KH: 5 Nk
Gh: 6,5 Nk
T: 24,5 °C
 
Back
Oldal tetejére