• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Reddish glade

Kíváncsiságból megmértem a TDS-t. Ez az üveg olyan problémamentes, hogy semmit nem szoktam benne méricskélni. Hát, 254 volt :D Úgyhogy cseréltem egy picit, "lement" 200ra.
Nem tudom, van-e összefüggés, de mintha picit alábbhagyott volna a garnéla invázió. Relatíve kevesebbet látok. Főként kisebbeket. Lehet, hogy a nagyok egyszerűen idősebbek voltak?
Az üveg most picit kopár mert eléggé tarra nyírtam a Rotalákat. És gondolkodom, hogy kiszedem az ARMeket és kevert crenata-Parvula gyepet teszek előre.
Vagy teljesen újrarakom. Növényem van hozzá elég... Csak csábító az, amennyire keveset kell ezzel foglalkozni, és szeretem is nagyon.
 
Most valahogy a szokásosnál lassabban nőnek a növények, valahogy biztos kevesebbet is tápoztam itt az ünnepek előtt és alatt. Mondjuk a talaj tuti kimerült már itt is, csak most nem volt kéznél gyökértáp. De baj nincsen, ma volt egy combosabb vízcsere, mert azzal bizony elég hanyag vagyok. Meg lassan új betét kell a sarokszűrőbe. A garnélák eléggé kiritkultak, nem tudom, miért. Azért még akadnak. Alga egy szál sem.
Itt is gondolkodom az újításon, de ezt az üveget közben végképp nincs szívem szétkapni, olyan hálás. Ötletem persze lenne több is.
20221226_193534.jpg
 
Kell bizony :D Ráadásul a Rotala előkúszott, onnan majd ki kell csapnom. Ez az üveg konzerválódott, illetve, ide mentettem pár kisguppit a Wooden Dreamből, mert nem bírtam nézni, ahogy a nagyok levadásszák őket. Majd kiteszem őket a dézsába, ha melegebbre fordul az idő. Egyébként itt is minden megy a maga útján, az arcátlanul kevés hozzányúlás, és a viszonylag rendszertelen tápozás ellenére alga- és hiánybetegség mentesen. De kb ugyanúgy néz ki mindig, ezért is ritkultak a posztok, mert folyton ugyanazt tudom csak fotózni :)
20230316_181535.jpg
 
Sajnos az üveg elég ramaty állapotban van. A kisguppik, akiknek a menedékéül szolgált, teljesen megborították a törékeny egyensúlyt, és őszintén szólva, picit el is engedtem a dolgot. Most már kiköltöznek a halak lassan a kinti dézsába szúnyoglárvát enni, de a növények annyira rottyon vannak, hogy a Rotalát meg a crenatát leszámítva nem tudom, visszahozható-e a dolog. Talán adok esélyt pár amano garnélának egy BO-val kombinálva, ha a halak elúsztak, mert a Fissiket sajnálnám kukázni. Hátha ki tudják pucolni.
Szóval itt hamarosan full rescape lesz, de hát, időszerű is: több, mint két éves ez a scape. Sajnos most vhogy nem vagyok a kreativitásom csúcsán, de valamit majd csak össze tudok pakolni az itthoni anyagokból. Lávakövem is van, és fa is bőven - ráadásul a völgyből is fog kikerülni fa, ha ahhoz is hozzányúlok.
 
Na pár nap off. A szűrőhöz nem kaptam új betétet így improvizálni kellett. Majd ha megint szétszedem lehet befotózom. De most bio rio került bele. Középen egy lyuggatott csövön szívja be a vizet a rotor, körülötte van a szűrőanyag. Működni látszik. Remélem magára talál az üveg. 4 amano segít ebben perpill. Nem tudom hány nap lesz a BO. De addig sincs gond vele, ami mostanság bizony szempont, kissé sűrűek a napjaim...
20230521_205011.jpg
 
Back
Oldal tetejére