• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első akváriumom

Shubert88

Kertész szaki
Sziasztok!

Norbi vagyok, 33 éves, informatikus és nem igazán szeretem a munkám. :D

Inkább művész beállítottságú vagyok, ezért fontos számomra, hogy kikapcsolhassak. A fotózás, makettezés, szobanövényezés mellé "kellett" még egy offline hobbi és mivel gyerekkoromban volt otthon akvárium, adva volt az ötlet. Na, a starter kit-ek tök jó árban vannak, víz, hal, kész, jó lesz az. De előtte olvassunk már utána milyen is "a jó akvárium"......

Két évnyi böngészés, olvasás, GA youtube bámulás, vágyódás, spórolás és asszony nyaggatás után elkészült életem első akváriuma.

Akvárium:
30x30x45cm

Technika:
Eheim Experience 150 (Szivacs, Seachem Matrix, perlon.)
Twinstar Light III 300EC (30perc fel - 7,5 óra 100% - 30perc le - 2óra 3% hangulatvilágításnak.)
Sodastream-es CO2 rendszer, Aquario Neo diffúzor (1 bubi/3 másodperc, a reduktor miatt nonstop. Miután a mágnesszelep előtti cső szakasz az első éjszaka eldurrant, megtudtam, hogy nem nyomáscsökkentős. Idővel cserélem.)
Eheim Skim 350
Sera 50W fűtő (Mert nincs az országban Eheim e50.)

Aljzat és dekor:
Tropica Substrate (<1L)
Tropica Soil (~5L)
Seiryu kő, Red Moor fa

Növények:
Anubias Petite, Bolbitis, Buce Needle Leaf és Kedagang, Rotala Hra, Marsilea, Monte Carlo, Eleocharis Mini, Stauro, Crypto Green, Alternanthera Mini

Green Aqua tápok + Seachem Excel

Köszönöm, hogy itt lehetek! :)

Három napos, egyelőre még csak gyorsba, telefonnal.
 

Attachments

  • 489_20211107_171709_tn.jpg
    489_20211107_171709_tn.jpg
    27.4 KB · Megtekintések: 151
  • 460_20211107_171857_tn.jpg
    460_20211107_171857_tn.jpg
    23.6 KB · Megtekintések: 145
Utoljára módosított moderátor által:
Norbi vagyok, 33 éves, informatikus és nem igazán szeretem a munkám. :D
Üdv a klubban és a fórumon is :D
Két évnyi böngészés, olvasás, GA youtube bámulás, vágyódás, spórolás és asszony nyaggatás után elkészült életem első akváriuma.
Szép berendezést dobtál össze :) mondjuk akkor volt időd felkészülni, de a szépérzék nem ezen múlik :)
 
Üdv a klubban és a fórumon is :D

Szép berendezést dobtál össze :) mondjuk akkor volt időd felkészülni, de a szépérzék nem ezen múlik :)

Köszönöm és köszönöm! :D

Eredetileg egyáltalán nem ez volt a terv, de úgy alakult, hogy impróznom kellett. Kényelmes másfél-két nap volt a hardscape, utána várnom kellett a következő fizetésre, hogy tudjak növényeket venni. :ROFLMAO:
 
Szóval hamár napló...

Négy nap az indítás óta
  • A víz látszatra teljesen tiszta, egyedül a 2. napon volt felhős, de másnap reggelre elmúlt.
  • Megjelent a fán a szokásos fehéres nyálka, kíváncsiságból ledörzsöltem fogkefével, erre elkezdett mindenfelé úszkálni és belegabalyodni a növényekbe. Összeszedtem amennyit tudtam és skimmerrel is rásegítettem, de van még. Reggel úgyis jön a "kötelező" vízcsere.
  • A növények nagy többsége látványosan növekszik (Staurogyne Repens és Alternanthera Reineckii Mini különösen). Az egyik Anubias levél egy pontból folyamatosan bubizik, imádom. A Bolbitis olyan fele-fele, de cserepes volt, úgy tudom eleinte ez normális. Az Eleocharist figyelem, ő kissé viharvert, mintha nehezebben találná meg a helyét, bár ültetni is nehéz volt, nem a legszebb na.
 
Üdv itt - szép kezdés - gratula hozzá! :)
Érdekes választás a 30x30x45 - Nem lesz egyszerű matatni benne :D
Hozz majd sok képet és infót - Milyen rutinnal indítod az akvát (Vízcsere stb)? Valamint csapvizes az akva vagy RO víz?
 
Üdv itt - szép kezdés - gratula hozzá! :)
Érdekes választás a 30x30x45 - Nem lesz egyszerű matatni benne :D
Hozz majd sok képet és infót - Milyen rutinnal indítod az akvát (Vízcsere stb)? Valamint csapvizes az akva vagy RO víz?

Köszönöm szépen!
Kimaradt a storyból, hogy az üveg eredetileg egy sziklás-mohás vízesés projektnek indult, hogy amíg nem jön össze az akva, legyen valami otthon. :D A cucc nem működött tökéletesen szét kellett volna bontani és újragondolni, de közben összejöttek az anyagiak, attól fogva csak az akvárium járt a fejemben, az üveget viszont sajnáltam volna, ígyhát abba építkeztem.
Nehézkes benne matatni, valóban, egyszer biztos átváltok a klasszikus formára, ebből meg lehet újra megpróbálok valami mohás cuccot. Türelmetlen voltam, na. :D

1. hét napi, 2. hét kétnapi, 3. hét három darab vízcsere az indítási terv. Teljesen RO víz, visszasózva, mert ugyan lágy, de szikes nálunk a víz.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére