• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Reaktor

hectorvti said:
Nah jó hogy benéztem ide, mert én is reaktor vásárlása előtt állok, nekem egy Eheim 2226-om van és nem tudom hogy az AM 1000-rel jól működne-e, félek hogy visszafogná nagyon a flow-t, amúgy egy 100 L-es akit kellene, hogy megszűrjön, szerintetek érdemes megvenni, vagy egy szimpla kerámiásban gondolkodjak?

Hát ilyen szűrőre a kicsi aqua medic belső reaktort kötöttem korábban (AM500). Az nagyon visszafogta, ebből gondolom, hogy az AM1000-hez ez a szűrő kevés.
 
Hali!
Saját tapasztalat.Nálam 1550l/h az egyik szűrő, kb. a felére visszafogja.Brutál.
Még jó,hogy mellette ott az 1200l/h.
 
gelo said:
Hali!
Saját tapasztalat.Nálam 1550l/h az egyik szűrő, kb. a felére visszafogja.Brutál.
Még jó,hogy mellette ott az 1200l/h.
Reaktor nélkül is mérted? Alapból 60-70%-kal mennek üzem közben a szűrők. Nálam a 600lph-s evot a DIY reaktorom biolabdával 350-ről 280-300lph-ra vette vissza.
 
Ha ennyire megfogja a flow-t, akkor inkább más alternatívát keresek, nem akarom hogy a jó szűrés ellenében legyen 100%-os a co2 beoldás. Maradok a kerámia difúzornál.
 
Szia Proci!
Nem mértem.
Egy vízcserénél az esőztetőt figyeltem meg reaktorral és nélküle.Hát mit mondjak lebiggyedt a szám :shock:
De óvatos becsléssel is min.35%-40% a visszaesés.Sok múlik azon is mekkora átmérőjű csöveket csatlakoztatsz a reaktorhoz.
Én a szűrő csöveit tettem rá és csőbilinccsel rögzítettem a reaktorhoz alul, felül.
Próbálkoztam kisebb átmérővel is de úgy még rosszabb volt.
Most kb 800l/h a vége.
Még jó,hogy megfogadtam Viktorék tanácsát /ha lehet eggyel nagyobb szűrőt vegyél/én kettővel vettem nagyobbat a reaktorhoz.
Mellette meg ott van még egy szűrő ami plusz betekeri az egészet.
 
Szia hectorvti!

Akkor gondolkojál más alternatíván a reaktor helyett ha már megvetted a szűrőt.
Ha még nem, akkor vegyél nagyobb szűrőt.
Tudom,könnyű mondani,nem 2 Ft.De ezen NE SPÓROLJ,mert megfogod bánni.
 
gelo said:
Szia hectorvti!

Akkor gondolkojál más alternatíván a reaktor helyett ha már megvetted a szűrőt.
Ha még nem, akkor vegyél nagyobb szűrőt.
Tudom,könnyű mondani,nem 2 Ft.De ezen NE SPÓROLJ,mert megfogod bánni.
Szia Gelo!

A szűrő már adott egy Eheim 2226-os, hogy AM 1000-s reaktorom legyen nem hiszem hogy le fogom cserélni, inkább veszek valami jó minőségű kerámia difúzort, vagy valami DIY reaktort csinálok ami kisebb és nem fogja vissza annyira a szűrőt.

Köszi a segítségeteket :)
 
Nem mondom kétszer, hogy az N-dee féle reaktorral sokkal jobban működik a beoldás, mint mondjuk az AM1000-el!
Ott a nagy flowvesztés a bennelévő labdák miatt van!Az első külső reaktorom hasonló volt, mint az AM1000,(Telerakosgadtam kis labdákkal) de alulmaradt a mostanitól, aminek a belsejébe semmit sem tettem.(Beoldás 100% volt mindkettőnél)Természetesen az utóbbinál flowvesztést sem tapasztaltam.
Ez azonban csak észrevétel és nem tény! ;)
Az eredeti AM1000-el még nem volt dolgom!! :(
 
...esetleg még annyit, hogy nem a DIY vs. AM a téma, hanem a "golyócskák vs. krumpliszsák" mondjuk. Mielőtt... Minden reaktor-töltetet le lehet cserélni másra és ki lehet kísérletezni, hogy melyik fogja jobban vissza.
 
kovka76 said:
SERA Külső reaktoról ki tud jót vagy rosszat?

Miért, van olyan is nekik? Én még nem is hallottam róla. Egy linket dobhatnál hozzá.
 
Re: Melyik szűrőt használjam?

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy egy Eheim 2211-es meghajtana egy AM1000-s reaktort, csak ezt a feladatot kapná, a tényleges szűrést egy 2226-os végzi?
 
Re: Melyik szűrőt használjam?

hectorvti said:
Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy egy Eheim 2211-es meghajtana egy AM1000-s reaktort, csak ezt a feladatot kapná, a tényleges szűrést egy 2226-os végzi?

Szerintem kevés lenne a reaktornak a pumpa teljesítménye...
 
Hali!

Hát ez nem egy erőmű, nem hinném, hogy rendesen tenné a dolgát, főleg ha még szűrőanyagot is teszel bele.
 
jojo said:
Hali!

Hát ez nem egy erőmű, nem hinném, hogy rendesen tenné a dolgát, főleg ha még szűrőanyagot is teszel bele.

Nem, üres lenne, csak az AM-et hajtaná, ha hajtaná egyáltalán, nem tudom mekkora pumpateljesítmény kell hozzá, hogy megfelelően működjön!?
 
hectorvti said:
jojo said:
Hali!

Hát ez nem egy erőmű, nem hinném, hogy rendesen tenné a dolgát, főleg ha még szűrőanyagot is teszel bele.

Nem, üres lenne, csak az AM-et hajtaná, ha hajtaná egyáltalán, nem tudom mekkora pumpateljesítmény kell hozzá, hogy megfelelően működjön!?

"For the water supply, a separate pump ( min 1.000 l/hr , 250 gph) or the water
outlet of a canister filter may be used. A stronger circulation improves the solution of the
carbon dioxide. If the circulation pump is too strong, the reactor can be mounted in a
bypass."


http://www.aqua-medic.com/products/docs ... r_1000.pdf
 
Re: Melyik szűrőt használjam?

hectorvti said:
Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy egy Eheim 2211-es meghajtana egy AM1000-s reaktort, csak ezt a feladatot kapná, a tényleges szűrést egy 2226-os végzi?

Miért nem raksz rá egy külön keringető pumpát akkor? Eheimnek is vannak kétéltűi, vagy ha nem zavar és el tudod rejteni akkor elég egy sima ami csak víz alatt megy. Valaki árul is itt olyat, Eheim compact 1002, az tuti elbírja.
 
Back
Oldal tetejére