• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Reaktor

Nincs tapasztalatom se a Sera se az Atman szűrőkkel így nem tudom mennyire esik vissza a fogyasztása reaktor nélkül, jó esetben reaktorral is tudja a 800lph-t, az eheim 2073-ból tudok kiindulni ami 950lph-t tudott a gyári 1050lph-hoz képest ami jó, reaktorral szerintem olyan 800lph körül van nálam, de nekem saját reaktorom van, nem AM. Ott mivel nagyobb a cső jobban vissza fog esni.
Ha jól emlékszem akkor olyan 10-15% visszaeséssel kell számolni, de inkább 15%.
 
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni!
Mivel ma gyönyörűen 3 darabba törtem a diffúzorom.
Arra gondoltam hogy kipróbálnám a reaktoros beoldást!
54 literes akvárium, 1000l/h-s eheim compact 1000 DIY szűrővel!
Sera Flore Active 500 reaktorra gondoltam.
A kérdésem pedig az lenne hogy jó választás e , és ha nem ezt akkor viszont mit ajánlotok ?
 
Nekem ilyen kis akvariumra picit soknak tunik a reaktor. Sokaig fogsz majd tokolni mire beallitod. Ezek a reaktorok tobb szaz literes akvariumokhoz keszultek. Lehet megprobalkoznek egy akril difivel ha felsz az uvegtol


Mi másról, mint iPhone-ról Tapatalk progival ;)
 
Nekem ilyen kis akvariumra picit soknak tunik a reaktor. Sokaig fogsz majd tokolni mire beallitod. Ezek a reaktorok tobb szaz literes akvariumokhoz keszultek. Lehet megprobalkoznek egy akril difivel ha felsz az uvegtol


Mi másról, mint iPhone-ról Tapatalk progival ;)

Nem félek én az üvegtől, csak törékeny a szentem...1-2 óvatlan mozdulat és reccs. Reaktort is ki szerettem volna próbálni! Tudtam is volna venni itt Gyöngyösön de mivel mindenki lebeszélt róla így marad a diffúzor. Úgy néz ki holnapra ismét lesz CO beoldásom, így csak a mai nap esik ki.
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy nano akvához létezik-e hatékony és használható co2 reaktor? Egy 30 l-es akváriumhoz és 700 l/h-ás szűrőhöz kellene. Vagy inkább maradjak a diffuzornál? Köszi.
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy nano akvához létezik-e hatékony és használható co2 reaktor? Egy 30 l-es akváriumhoz és 700 l/h-ás szűrőhöz kellene. Vagy inkább maradjak a diffuzornál? Köszi.

Azért nincs, mert 700lph-s szűrő nem tud hatékonyan meghajtani egy reaktort.
 
Sziasztok!
Szereztem egy AM 1000-st. Több helyen is azt olvastam, hogy a szűrő teljesítménycsökkentését elkerülhetem, ha levágok a csatlakozókból, illetve ha a benne lévő labdák helyére mechpro-t teszek. a kérdésem az lenne, hogy mennyi mechpro kellene bele? Vágjam fullra vagy csak 3/4-ig? A nyomás nem tolja bele a csőbe a darabkákat? Köszönöm! Látszik, hogy eddig difi-párti voltam. :D
 
Sziasztok!
Szereztem egy AM 1000-st. Több helyen is azt olvastam, hogy a szűrő teljesítménycsökkentését elkerülhetem, ha levágok a csatlakozókból, illetve ha a benne lévő labdák helyére mechpro-t teszek. a kérdésem az lenne, hogy mennyi mechpro kellene bele? Vágjam fullra vagy csak 3/4-ig? A nyomás nem tolja bele a csőbe a darabkákat? Köszönöm! Látszik, hogy eddig difi-párti voltam. :D
nem kell mechpro, teljesen jó a szunyoghálóból pár darab. Én végig próbáltam levágatlanul, levágva, eredeti töltettel, szunyoghálóval. És levágva szunyoghálóval a legjobb. 1/3-ig van töltve szunyoghálóval, de az is csak lazán. A GA-ban még annyi sincs benne az otthasználtba.
Én a szabványos 16-22-es jelölésig vágtam le mindkét csövet, de én belülről kicsiszoltam rendes átmérőre Dremmellel, mert a gyári átmérője még levágva is nagyon lightos.
Le lehet vágni az utolsó jelölésig, akkor már nagyon széles, viszont csak kb 1cm marad meg a csonkból, amit én már nem éreztem biztonságosnak rögzítés szempontjából.
 
nem kell mechpro, teljesen jó a szunyoghálóból pár darab. Én végig próbáltam levágatlanul, levágva, eredeti töltettel, szunyoghálóval. És levágva szunyoghálóval a legjobb. 1/3-ig van töltve szunyoghálóval, de az is csak lazán. A GA-ban még annyi sincs benne az otthasználtba.
Én a szabványos 16-22-es jelölésig vágtam le mindkét csövet, de én belülről kicsiszoltam rendes átmérőre Dremmellel, mert a gyári átmérője még levágva is nagyon lightos.
Le lehet vágni az utolsó jelölésig, akkor már nagyon széles, viszont csak kb 1cm marad meg a csonkból, amit én már nem éreztem biztonságosnak rögzítés szempontjából.
Köszönöm a válaszodat!!!
 
nem kell mechpro, teljesen jó a szunyoghálóból pár darab. Én végig próbáltam levágatlanul, levágva, eredeti töltettel, szunyoghálóval. És levágva szunyoghálóval a legjobb. 1/3-ig van töltve szunyoghálóval, de az is csak lazán. A GA-ban még annyi sincs benne az otthasználtba.
Én a szabványos 16-22-es jelölésig vágtam le mindkét csövet, de én belülről kicsiszoltam rendes átmérőre Dremmellel, mert a gyári átmérője még levágva is nagyon lightos.
Le lehet vágni az utolsó jelölésig, akkor már nagyon széles, viszont csak kb 1cm marad meg a csonkból, amit én már nem éreztem biztonságosnak rögzítés szempontjából.
Még egy (lehet buta) kérdésem lenne.
Milyen szúnyoghálót használsz? A régi merev műanyag típusút vagy a most használatos tépőzáras fajtát? Elbizonytalanodtam :(
 
Még egy (lehet buta) kérdésem lenne.
Milyen szúnyoghálót használsz? A régi merev műanyag típusút vagy a most használatos tépőzáras fajtát? Elbizonytalanodtam :(
nem az új tépőzárast, én az egyik barkácsáruházban vettem méterre kapható tekercseset abból vettem egy kis darabot.
Arra figyelj, hogy előtte jól mosd át, mert van olyan amelyik vegyszert tartalmaz. (esetleg óvatosan ki lehet főzni állítólag, a fórumon többen megtették már). Nekem az átmosás elég volt, azóta is jól szuperál.
 
nem az új tépőzárast, én az egyik barkácsáruházban vettem méterre kapható tekercseset abból vettem egy kis darabot.
Arra figyelj, hogy előtte jól mosd át, mert van olyan amelyik vegyszert tartalmaz. (esetleg óvatosan ki lehet főzni állítólag, a fórumon többen megtették már). Nekem az átmosás elég volt, azóta is jól szuperál.
Köszönöm!!!
 
Sziasztok!
A reaktor-beoldás problémámra keresek megoldást.
Van egy 1000 l/h-s (papíron) "noname" külső szűrőm, melyben a gyári szivacson és perlonon kívül csak SubstratPro van kb. 4 liter. Ennek a kifolyó ágára, a szűrő csőadapterétől kb. 20 cm-re kötöttem be a Sera 500 aktív reaktorát, hogy az is a szekrénybe kerüljön. Innét megy tovább kb. 1 m magasságban a kifolyó az aksiba. A bubiszámot egyelőre csak kísérletezéssel tudom belőni, mert ügyesen eltörtem a bubiszámlálómat, s az új még nem jött meg. A gondok: A reaktor működik, a szűrő forgatja a lapátokat, viszont ha egy kicsit megemelem a bubiszámot, akkor beengedi a bubikat az akváriumba, pedig pont ezt szerettem volna elkerülni a reaktorral. Ha egy kicsit visszaveszem, akkor a dropcheckerem a nap végére is sötétzöld marad, akárhová teszem, tehát kevés a beoldott CO2 mennyisége szerintem.
Mi lehet? Kicsi a külső szűrő teljesítménye? Esetleg valamit rosszul csináltam? Előtte diffúzorral a nap végére mindig limezöld volt a DC, csak utáltam a sok bubit az aksiban és gazdaságosnak sem mondható.
Azt észrevettem, hogy a szűrő teljesítményéből visszavett a reaktor, így megpróbáltam egy vízpumpával rásegíteni az áramlásra, a DC-s baj nem oldódott meg, legfeljebb jobb lett az áramlás, de félek, hogy így a szűrésem lesz rossz, mert kisebb lett az áramlás a szűrőben is.
Van még egy Eheim 2215-s szűrőm tartalékban, nem tudom, hogy a két külsőt és a reaktort össze lehetne-e variálni, hogy megoldja a problémámat?
Az akvárium 70x35x35-ös.
Látom a növényeimen is, hogy valami nem oké.
A világítás, tápozás, talaj, táptalaj rendben van. Még annyi, hogy a reaktor beállítása óta használok fele-fele arányban lágy és csapvizet.
Előre is köszönöm.
 
Back
Oldal tetejére