• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Reaktor

Sziasztok!

Remélem utolsó kérdésem jön a reaktorokkal kapcsolatban. A kérdés az lenne hogy az üveg difinél folyamatosan kell állítani a co2 adagolást mivel eltömődnek a kerámialapka pórusai. Külső reaktornál történhet olyan hogy ahogy tömődik el a szűrő és lassabb lesz az áramlás emiatt szintén állítgatni kell? Szerintem elvileg nem, de kitudja...
 
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

Remélem utolsó kérdésem jön a reaktorokkal kapcsolatban. A kérdés az lenne hogy az üveg difinél folyamatosan kell állítani a co2 adagolást mivel eltömődnek a kerámialapka pórusai. Külső reaktornál történhet olyan hogy ahogy tömődik el a szűrő és lassabb lesz az áramlás emiatt szintén állítgatni kell? Szerintem elvileg nem, de kitudja...

Az üveg difinél nem kell állítani. Viszont hetente, kéthetente RENDSZERES karbantartás kell pont amiatt, hogy ne tömődjön el.
Ha egyszer beállítottad a beoldást, nem kell állítgatni.

A karbantartás a reaktorokra is igaz, csak ott ritkábban kell.

Szóval a folyamatos utánhangolás szerintem nagyon rossz megoldás a karbantartás elkerülésére.
 
Viktor köszönöm a választ!

Reaktornál meg gondolom a kis golyókat kell átmosni.

Üvegdifiről meg abból következtettem arra hogy állítani kell mert olvastam hogy érdemes arra figyelni hogy takarítás után vissza kell venni az adagolásból mivel addig az eltömődés miatt nagyobb kakaóra van kapcsolva....
 
Labirintkopoltyus said:
Üvegdifiről meg abból következtettem arra hogy állítani kell mert olvastam hogy érdemes arra figyelni hogy takarítás után vissza kell venni az adagolásból mivel addig az eltömődés miatt nagyobb kakaóra van kapcsolva....
Esetleg, de szerintem nem olyan nagy a különbség, ha kéthetente takarítod. Persze ha kéthavonta, akkor lehet. :) Inkább akkor kell figyelni, ha esetleg diffúzort cserélsz, mert a különböző minőségű kerámiamembránoknak más lehet az áteresztőképessége.
 
Sziasztok!
Ha valakinek van valamilyen tapasztalata az ISTA CO2külső ill.belső reaktorral kapcsolatban,és ezt megosztaná velem,azt nagyon megköszönném!(más néven Torrnado)Előre is köszönöm!
 
Sziasztok!

Nézegettem a külső reaktorokat, és ahogy látom alapvetően kétféle módszerrel működnek.

Az egyik a bemenő vízhez vezeti a CO2-t, vagyis a reaktor tetején csatlakozik, a másik a kimenő oldalon engedi be a CO2-t, a vízárammal szemben, vagyis a reaktor alján van a CO2 csatlakozás. Ti mit gondoltok, melyik lehet a hatékonyabb? Némelyik reaktornál maximális pumpateljesítményt is előírnak. Lehet ennek jelentősége, nem lenne gond, ha nagyobb lenne a teljesítmény?


1. Felső CO2 csatlakozás, a bemenő oldalhoz.

co2-reaktor-nmm-oblz.jpg


2. Alsó csatlakozás, a kimenő oldalhoz.

Art11027.jpg
 
Azt gondolom mindkettő hatékonyan oldja be a CO2-t.

Az igazi kérdés az, hogy mit szólnak a lebontó bacik a CO2-al dúsított vízhez :roll: :?:
 
Nem értetted félre? A reaktor után a víz nem a szűrőbe megy hanem az akiba. ;) A kimenő és bemenő oldal a reaktorba be és a reaktorból ki, a be az a szűrés után megy bele a ki az meg már az akiba megy. ;)

Co2-t meg így is úgy is "kapnak" a bacik ha reaktort használsz ha difit.
 
Ezt a reaktort hol találtátok? Please link!
Lehet, hogy emperor azokra a bacikra gondolt amik a reaktorban lévő eloszlatóhálón tapadnak meg.
Egyébként szerintem az a hatékonyabb amelyik a bejövő oldalhoz csatlakztatja a CO2-t valószínű hogy az a piros lap a másikban azért van hogy az áramlás ne egyből vigye ki a co2-t hanem előbb menjen be a KÖZEGbe :D és minnél tovább kavarogjon ott
Ha valakinek van ilyen még az érdekelne mennyire szétszedhető? Esetleg még egy porlasztót be lehet e barkácsolni a belsejébe? (Vagy esetleg + néhány víznél könnyebb tárgyal pl. nagyobb agyaggolyóval kiegészíteni a beltartalmat, hogy mégjobban szétverje.)
 
Az AM reaktora fent csatlakozik ugyan be, de a belsejében egy cső levezeti a gázt, hogy a bubiknak a közegen kívül, még az áramlással is meg kelljen küzdeniük. Szerintem ez a hatékonyabb megoldás. Ellenkező esetben előfordulhat, hogy a csőben nem oldódik fel 100%-osan a Co2 és maradnak bubik.
 
inadsz said:
Nem értetted félre? A reaktor után a víz nem a szűrőbe megy hanem az akiba. ;) A kimenő és bemenő oldal a reaktorba be és a reaktorból ki, a be az a szűrés után megy bele a ki az meg már az akiba megy. ;)

Co2-t meg így is úgy is "kapnak" a bacik ha reaktort használsz ha difit.

Igazad van, félreértettem a kérdést :oops: .
 
AM1000 tapasztalat:

Eredeti felállásban a fekete labdák eléggé visszafogták a flow-t.
Kiszedtem mindet, gyömöszöltem bele mezőgazdasági hálót: túl erős volt a flow, bubik hagyták el a reaktort.
Néhány labda, kicsivel több háló kombinációval teljesen beoldódik a gáz, és a flow is nagyon jó marad. A gáz - ahogy Nigro is mondja - felülről le van vezetve a kifolyócső fölé.
Lehet rá tenni prolasztót, de felesleges, a nagy bubi felaprózódik a műanyag labdákom, hálón.

Alsó/felső csatlakozó letekerhető, mondjuk egy fogó és egy erős szorítás kell neki. De szétszedhető. 16/22-es csőre csatlakozik, nekem kellett vennem 2 bilincset, és jó erősen meghúzni. Különben szivárgott a víz. A CO2 "bemenet" is szétszedhető. Amúgy stabil, masszív cucc. Teszi a dolgát. (Ha megfelelő szűrővel hajtod meg.)

DLaci said:
Ezt a reaktort hol találtátok? Please link!
Lehet, hogy emperor azokra a bacikra gondolt amik a reaktorban lévő eloszlatóhálón tapadnak meg.
Egyébként szerintem az a hatékonyabb amelyik a bejövő oldalhoz csatlakztatja a CO2-t valószínű hogy az a piros lap a másikban azért van hogy az áramlás ne egyből vigye ki a co2-t hanem előbb menjen be a KÖZEGbe :D és minnél tovább kavarogjon ott
Ha valakinek van ilyen még az érdekelne mennyire szétszedhető? Esetleg még egy porlasztót be lehet e barkácsolni a belsejébe? (Vagy esetleg + néhány víznél könnyebb tárgyal pl. nagyobb agyaggolyóval kiegészíteni a beltartalmat, hogy mégjobban szétverje.)
 
Sziasztok!
Szeretném segítségeteket kérni.
Hogyan lehet (eheim reaktor) kerámia membránját tisztítani?
A papírja szerint finom kefével...
 
Histi!

Te az AM 1000-t milyen szűrővel hajtod?Érdekelne,mert én is ezzel szenvedek.
 
Lehet,hogy ez a kompromisszum sokba került. ;)
Nálam Atman van 1550l/h /papiron/ de piszkosul visszafogja a szűrőt.
Erősen gondolkozom egy diffi beszerzésén,mert ez így nem jó.
 
Nah jó hogy benéztem ide, mert én is reaktor vásárlása előtt állok, nekem egy Eheim 2226-om van és nem tudom hogy az AM 1000-rel jól működne-e, félek hogy visszafogná nagyon a flow-t, amúgy egy 100 L-es akit kellene, hogy megszűrjön, szerintetek érdemes megvenni, vagy egy szimpla kerámiásban gondolkodjak?
 
Back
Oldal tetejére