• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Reaktor

pataslo said:
Keresgéltem kis helyen elférő reaktorokat.
Valaki próbálta már ezt esetleg?
http://www.aqua-medic.de/freshwater/en/2/membranreaktor/
A membrán-reaktorral egyetlen óriási probléma van: nagyobb mint egy diffúzor és megfelelően ronda! Ha már cucc van az akváriumban, akkor inkább az üveg diffúzort választanám. Igaz, hogy a hatásfoka nem olyan jó, mint egy membrános reaktornak, de a palack élettartama (és feltöltési költsége) általában jó a diffúzorral is.

pataslo said:
Még ez is szimpatikus volt, csak kisebben és olcsóbban kellene:
http://www.aqua-medic.de/freshwater/en/2/reactor 1000/
A külső reaktorokkal az a helyzet, hogy ahhoz, hogy ne gyűljön össze a CO2 gáz a reaktor tetején (és ezáltal ne legyen hangos) a reaktor minimum 800-1000 lph hozamú (pumpateljesítményű) szűrő kell. Akinek ilyen szűrője van, annak ilyen méretű reaktor is kell. Nem véletlen, hogy nem gyártottak ebből kisebbet, egyszerűen nem működne normálisan. A reaktor 1000-t egyébként remek terméknek tartom (de ezt úgyis tudjátok... ;) ).
 
A membrándiffúzornál az AM-es képen van egy cső ás vannak azok a kis műanyag baszok.
Ebből cső a lényeg? Az a membrán nem?
 
Mi a véleményetek az alábbi reaktorról?

http://cgi.aukciós link moderálva.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... IF:US:1123
 
Az elektrolízises co2 kütyüvel kapcsolatos csalódásom óta fentartással kezelem az ilyen "The usage of CO2 will much less than even, it also come out with complete dissolved" termékeket.

RO membránhoz hasonló valamin átnyomják a gázt, sokkal apróbbra porlad, mint egy jó kerámiadiffi esetében. Majd a víz viszi magával tovább (nem hiszem hogy a készüléken belül olyan nagy helyet hagynának neki beoldódni), _elvileg_ még be is oldódhat mire az akváriumba ér.

De ez mind csak spekuláció, gyakrolatban nem láttam működni, neten rákeresve se igen találtam használható infót.

Ha egy próbát megér neked a kb. 6000 Ft akkor kíváncsi vagyok a tapasztalataidra :)


oRphEus said:
Mi a véleményetek az alábbi reaktorról?

http://cgi.aukciós link moderálva.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... IF:US:1123
 
Ha reaktor akkor az Aqua medic cégnek a reactor 1000 mellett van másik 2 reaktora reactor 500 és M. Ezekről mit lehet tudni valamit használható darabok vagy teljesen felejtősek?
 
Labirintkopoltyus said:
Ha reaktor akkor az Aqua medic cégnek a reactor 1000 mellett van másik 2 reaktora reactor 500 és M. Ezekről mit lehet tudni valamit használható darabok vagy teljesen felejtősek?

500-am van. Amellett, hogy ronda, az akváriumban sok helyet foglal. Koszolódik sárgul és nehezen csövezhető. 100x inkább egy difi.
De az 1000-es külső jó. Belső reaktort inkább ne.
 
A kérdés amúgy azért merült fel bennem mert hosszú távon lehet jobban megéri egy akár AM reactor 1000-et venni mert ha levonjuk az árából az üveg difit, superge, superge edényke és jobb a hatásfoka ergo kevesebb co2 fogy, nem tud eltörni, nincs probléma hogy hova rakjam.... Remélem nem írtam nagy butaságokat :D
 
Labirintkopoltyus said:
A kérdés amúgy azért merült fel bennem mert hosszú távon lehet jobban megéri egy akár AM reactor 1000-et venni mert ha levonjuk az árából az üveg difit, superge, superge edényke és jobb a hatásfoka ergo kevesebb co2 fogy, nem tud eltörni, nincs probléma hogy hova rakjam.... Remélem nem írtam nagy butaságokat :D

Nem butaság, a külső reaktor jó dolog. Csak számolni kell vele hogy kicsit megfogja a szűrőt.
Difivel is lehet hatékonyan dolgozni ott inkább a megfelelő eloszlatás a gond. Illetve ha 1 számmal kissebb difit használsz esetleg mint kellene.

Épp az ADA szemináriumot néztem a minap és böszme nagy óriás akváriumokat is difizik. Igaz 2 oldalról de a technika és a módszer ugyanaz.

A költséégekre visszatérve kevesebben vannak akik minőségi difit, edényként, superget használnak (na jó ez utóbbi nem kevés). Szal a költség nem vészes egy 17 ezres reaktorhoz képest. Én utáltam hogy a reaktorom lefogta a szűrőt. Bár hatékony volt.

Mindkettő műxik a difi még mindig sokkal olcsóbb.
 
A kérdés amúgy azért merült fel bennem mert hosszú távon lehet jobban megéri egy akár AM reactor 1000-et venni mert ha levonjuk az árából az üveg difit, superge, superge edényke és jobb a hatásfoka ergo kevesebb co2 fogy, nem tud eltörni, nincs probléma hogy hova rakjam.... Remélem nem írtam nagy butaságokat :D

Pontosan a lényeget fogalmaztad meg :)
 
Mennyire fogja meg a szűrőt jó kérdés. Egy 182 literes (ami szerintem vizet nézve ténylegesen olyan 140l) akiba menne egy eheim 2075 meg a AM reactor 1000.
 
Labirintkopoltyus said:
Mennyire fogja meg a szűrőt jó kérdés. Egy 182 literes (ami szerintem vizet nézve ténylegesen olyan 140l) akiba menne egy eheim 2075 meg a AM reactor 1000.

kb. 100-150lph-t levesz a szűrődből
 
Szia, ha jól emlékszem én semmi "feltöltést" vagy ilyet nem csináltam vele. Simán csak összeszereltem. Mikor a CO2 nem ment (éjszaka), szivárgott bele annyi víz, hogy tudjam számolgatni a buborékokat.

saci said:
Tudnátok tippet adni, hogy a Dazs Spirál Diffúzor és Buborékszámláló szettet hogy kell üzembe helyezni?
Mennyi víz kell és hogyan juttatom bele?
 
dazs spiráldiffúzor

Még mindig nem ok a diffúzorom. Megy már két napja de víz még nem ment bele... :shock: Valami ötlet? Köszönöm
 
Re: dazs spiráldiffúzor

saci said:
Még mindig nem ok a diffúzorom. Megy már két napja de víz még nem ment bele... :shock: Valami ötlet? Köszönöm

Víz kétféle módszerrel kerülhet bele:

1. automatikusan.
A bubiszamlálóból a gáz átprésel valamennyit a diffúzorba működés közben. Ez a módszer nem mindig működik és bubiszámláló függő is.

2. kézzel feltöltve
egy fecskendővel, egy pipettával stb belenyomsz valamennyi vizet.

alternatív megoldásként lehet az is hogy egy lavorban ami tele van vízzel elmeríted a difit. valszeg magától csak órák múlva lesz benne víz, de finoman pöckölgetve a difi szárát a difiből kijön a levegő és helyére víz kerül.

esetleg a bubiszámláló felett megbontva a csövet benyomsz valamennyi vizet szintén pipetta stb. ezt a gáz az 1-es pont alapján a difibe fogja tolni.

most ezek jutottak eszembe ;)
 
Akkor kellene ehez is külön bubiszámláló? Mert pont azért vettük ezt mert 2in1 :D
 
saci said:
Akkor kellene ehez is külön bubiszámláló? Mert pont azért vettük ezt mert 2in1 :D

nem feltétlenül. a fentit úgy általánosságban írtam difire vonatkozóan.

akkor marad a kézi feltöltés, vagy a visszafolyásgátló után lehúzod a csövet és belenyomsz valamennyi vizet.
 
Back
Oldal tetejére