• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Parvula Heaven

Mint ígértem írok egy gyors véleményt az Aqua Plantes lilyről.

w-OySiEhEjxsGGvE82U2l3haekNTmhUuaqJT02dexdNwdFTRBAEd0T9iLZ5WzAFU4jCciZy6pZFpYOCTiES=w923-h519-no.jpg
hzzrADDkswIK2NWAqFtu486XD4eXtaa3y1UzZnu20F8FUXG5eI6Qm1HOb6c2Glsj9BeOiwfR0uIkU9dlRm1=w293-h519-no.jpg dGQbclmkNkuh98voTmndRzUZMTGblq0S3Mg3Pmv_GyzHaLexMm0z77BvwNstMq4_fmbm9Ciwlx9lLh2a4Q7=w293-h519-no.jpg

Pozitívum: Mutatós, elég masszív, nem kavarja a vizet. Az esőztetőhöz képest a szűrőt nem is kell annyira folytanom, és így is alig érezni a flow-t.
Negatívum: úgy tűnik nekem, hogy kézzel készült és emiatt kicsit ferde. Legalábbis a tapadókorongok fogatójánál látszik, meg maga a kiömlő kicsit balra visz. Hétköznapi használat során egyébként ez nem látszik.

Ami viszont nem tudom mennyire normális, hogy felül egy buborék alakul ki. Gondolom a CO2 oda "beragad". Ha ez így van viszont a CO2 beoldásnak ez nem hiszem, hogy jót tesz, mert csak összegyűjti az apró buborékokat. Ha szerintetek ez komoly hiba, akkor légyszi jelezzétek, hogy esetleg cserélhessem valami másra.
 
Nem hiszem, hogy a CO2 ülne ki a Lily-ben. Inkább feltöltéskor/behelyezéskor bent ragadt oxigén. Hajtsd ki, kézzel próbáld meg "kisöpörni", valószínűleg utána nem keletkezik ilyen bubi.
 
Nekem furcsa ez a lily egy kissé. Nem hasonlít a klasszikus lily-re, mint amit a greenaquánál vagy más fotókon lehet látni. A gyakorlat majd megmondja, hogy mennyire válik be.
 
Nem hiszem, hogy a CO2 ülne ki a Lily-ben. Inkább feltöltéskor/behelyezéskor bent ragadt oxigén. Hajtsd ki, kézzel próbáld meg "kisöpörni", valószínűleg utána nem keletkezik ilyen bubi.

Behelyezéskor ki lett hajtva a buborék, meg utána is, de a kialakítás miatt nem minden CO2 buborék távozik a lilyből. Ezek szépen lassan felül összegyűlnek, ez tuti. A kérdés, hogy ez mennyire hat rosszul a beoldásra.
 
Én úgy tudom, hogy indítás után még napokkal később is jöhet buborék a szűrőből. Nekem néha még a pucolás másnapján is jön.
De ha ez mégis CO2 lenne, szerintem az sem baj, hiszen legalább nem távozik a vízfelszínen, hanem folyamatosan oldódik bele az áramló vízbe.

Behelyezéskor ki lett hajtva a buborék, meg utána is, de a kialakítás miatt nem minden CO2 buborék távozik a lilyből. Ezek szépen lassan felül összegyűlnek, ez tuti. A kérdés, hogy ez mennyire hat rosszul a beoldásra.
 
Szia! Most értem a naplód végére, én is hasonló "gépezetet" indítottam mostanában, és érdeklődnék hogy állsz? Sajnálom, hogy nem leltél megoldásra low tech szinten az algaproblémára :(
Egyébként a töltet mi a szűrőben? Gyári szivacs? Arról nem írtál.
 
Szia! Most értem a naplód végére, én is hasonló "gépezetet" indítottam mostanában, és érdeklődnék hogy állsz? Sajnálom, hogy nem leltél megoldásra low tech szinten az algaproblémára :(
Egyébként a töltet mi a szűrőben? Gyári szivacs? Arról nem írtál.

Tudom fél év késéssel, de jobb később, mint soha; gyári cuccok, leszámítva a perlonvattát :)
 
Nos, elérkezett az idő, hogy hivatalosan is lezárjam ezt a projektet. Vegyes érzelmeim vannak vele kapcsolatban:
Először is örülök, mert az előző próbálkozás óta sokat sikerült (nekem és a technikának) fejlődni, így elkerült a komolyabb alga bumm (az ecsetet leszámítva), a csiga és mindenféle egyéb nem kívánatos dolog. Az állatkák kimondottan szerették a helyet, betegség és elmúlási anomáliák nem voltak.

Ami viszont csalódás, hogy az ecset algát nem tudtam kiírtani, pedig tényleg mindennel próbálkoztam. És itt nem arról van szó, hogy 3 pamacs van a kövön, hanem hogy a 11kg kő szó szerint fekete (és se carbo, se kefe nem vitte le). Lehet mielőtt bekerült volna a CO2 és elkezdtem volna a "praktikákat" elért egy olyan kritikus tömeget, hogy nem volt visszaút, de azt vártam volna, hogy folyamatos fogyásnak indul. Ennek velejárója, hogy az egész scape is ment a kukába, pedig bevallom ez az elrendezés messze a kedvencem és nagyon csalódott vagyok, amiért nem tudtam kihozni belőle még a tervek felét sem. :(

Viszont hamarosan újra jelentkezem, mivel nekilátok egy új megvalósításnak. A technika maradni fog, a kövek is, csak a megjelenés fog változni. Van is már egy elég egyedi ötlet, de majd meglátjuk. Először azt kéne megoldanom, hogy az élővilágot át tudjam helyezni, mert sikerült átgondolatlanul eladnom az egyetlen másik akváriumom.
 
Szia!

Tudok Neked adni egy 40 l-es akit, ha az elég a lényeidnek. Nálam csak a helyet foglalja. Nem szép, de nem ereszt.
 
Tudok Neked adni egy 40 l-es akit, ha az elég a lényeidnek. Nálam csak a helyet foglalja. Nem szép, de nem ereszt.

Nagyon köszi, de szerintem sajnos az túl kicsi lesz :/ Az állatok még talán ellennének, de a szűrő 110l-en is már félig fojtva van a sodrás miatt.
 
Back
Oldal tetejére