• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Papillon reduktor

inadsz said:
Skacok az normális, hogy a kimenő nyomás reggel 4,5 bar volt? :wtf:

Attól függ, mennyire állítottad? Ha 4,5-re akkor természetesen igen.
Ha mondjuk 3,5-re, akkor is. Nálam legalább is, mikor elzár a szelep, mindig feljebb megy a nyomás, amikor kinyit meg visszamegy ahova állítottam.
 
HoZee said:
inadsz said:
Skacok az normális, hogy a kimenő nyomás reggel 4,5 bar volt? :wtf:

Attól függ, mennyire állítottad? Ha 4,5-re akkor természetesen igen.
Ha mondjuk 3,5-re, akkor is. Nálam legalább is, mikor elzár a szelep, mindig feljebb megy a nyomás, amikor kinyit meg visszamegy ahova állítottam.

Passz, szerintem fél éve nem néztem rá. De én 3-ra emlékszem. Kinyitottam a m.szelepet, most visszament 2,5barra.
 
inadsz said:
HoZee said:
inadsz said:
Skacok az normális, hogy a kimenő nyomás reggel 4,5 bar volt? :wtf:

Attól függ, mennyire állítottad? Ha 4,5-re akkor természetesen igen.
Ha mondjuk 3,5-re, akkor is. Nálam legalább is, mikor elzár a szelep, mindig feljebb megy a nyomás, amikor kinyit meg visszamegy ahova állítottam.

Passz, szerintem fél éve nem néztem rá. De én 3-ra emlékszem. Kinyitottam a m.szelepet, most visszament 2,5barra.
Nálam is ma reggelre fordult elő, hogy 6bar-ra felment a nyomás, természetesen még a mágnesszelep zárási időszakban.
Mikor kinyitott szépen visszahúzódott 2bar-ra.
Viszont eddig még ilyet nem láttam, aláírom hogy már elég öreg szerkezet, de ez nem lehet OK.
Valami ötlet??
 
Nem olyankor szokott szórakozni a nyomás, amikor kezd kifogyni a palack, vagy ez a kimenő oldalra nem vonatkozik?
 
Victor said:
Nem olyankor szokott szórakozni a nyomás, amikor kezd kifogyni a palack, vagy ez a kimenő oldalra nem vonatkozik?
Nálam amikor kifogyóban van a palack, akkor egyik napról a másikra az 50bar szépen fokozatosan csökken, de a kimeneti oldal nem változott, eddig. Na majd figyelem. ;)
 
Nyáron cseréltem az 5kg-os palackot, szerintem nem ez lesz az oka.
 
Sziasztok!

Remélem tudtok nekem segiteni!A kép alapjàn minden egyértelmu,ezért nem részletezem.A kérdésem az lenne,hogy vajon miért megy el minden nap a bubiszàm beàllitàsom!Beàllitom 70-75 b/min-ra,és màsnap a bekapcs.utàn mérve,egyszer 60bubi /min marad,tehàt ujra beàllitom!Màsnap ugyan ez,csak akkor felmegy 80bubira,vagy akàr még a folé is!Valamit a màgneskapcsolo és a reduktor kozott kéne hogy mododitsak az tuti!Valakinek otlet!Elore is koszonom!
14518479_3bbf5b599e33fb00239671efbacf1efc_l.jpg
 
Szerintem vagy elengedi valahol a nyomást, vagy nem működik megfelelően a reduktorod fojtószelepe. Meg kellene próbálni körbeszppanosvizezni, ha OK, akkor megpróbálni kitekerni teljesen a fojtószelepet és betenni egy másikat a mágnesszelep elé.
 
Az Aqua Medic mágnesszelepét nem ismerem belülről, de a sajátomat annak idején szétszedtem, mert elég olajos környezetből származott. Az enyémben nagyon hajszálvékony rugó tartja zárva a tányérszelepet, a beérkező gáz pedig felülről nyomja azt segítve a tökéletes zárást (ezért nem mindegy a bekötési irány), így ezért nem vagyok híve annak, hogy a tűszelep után legyen a mágnesszelep, mert minél nagyobb a nyomás annál jobban tömít. Ráadásul mivel a tűszeleppel csak az átfolyást szabályozza az ember, így utána, ha nincs hová távozzon a gáz, szépen emelkedik a nyomás, amíg el nem éri a reduktor beállított értékét. Ilyenkor szokott az lenni, hogy ha valakinek hosszú a tűszelep és a mágnesszelep közötti cső, akkor nyitáskor hirtelen a további elemekre szabadul (bubiszámláló, reaktor) a nagy nyomás, " köp egyet " a rendszer.
Én első körben neked is ezt a bekötést javaslom , vagyis tedd a mágnesszelepet, a reduktor és a tűszelep közé, és akkor nem is kell a plusz tűszelep amit HoZee javasolt, van is ehhez való idom a GA-nál
http://www.greenaqua.hu/papillon-osszekoto-idom.html
Had kérdezzem meg, jól látom, hogy valami vízmértékszerűség van a mágnesszelepeden, az minek rá?
 
Lenne egy kérdésem: az egyik Papillon reduktorom kimenő nyomást mérő órájából kilazult a mutató.... Nem látom így a pontos értéket. Lehet ennek vmit cseszni?
 
atti76 said:
Lenne egy kérdésem: az egyik Papillon reduktorom kimenő nyomást mérő órájából kilazult a mutató.... Nem látom így a pontos értéket. Lehet ennek vmit cseszni?

Lepattintod a műanyag lapot és finoman meghúzod a csavart. Elviekben működnie kellene.
 
HoZee said:
Szerintem vagy elengedi valahol a nyomást, vagy nem működik megfelelően a reduktorod fojtószelepe. Meg kellene próbálni körbeszppanosvizezni, ha OK, akkor megpróbálni kitekerni teljesen a fojtószelepet és betenni egy másikat a mágnesszelep elé.

Szia HoZee!Nem gondoltam hogy valaha ennyire mélyen bele kell majd magamat àsni egy nyomàscsokkentobe!De mond meg nekem légyszi pontosan melyik is a folytoszelep!Ha jol gondolom az amelyikkel a bubiszàmot "finomàllitom"?A korbeszappanozàs megtortént mindenutt,sehol nem ereszt!

Ramen said:
HoZee said:
Szerintem vagy elengedi valahol a nyomást, vagy nem működik megfelelően a reduktorod fojtószelepe. Meg kellene próbálni körbeszppanosvizezni

Egyetértek HoZee-vel. + Betennék egy visszafolyásgátló szelepet a mágnesszelep és a bubiszámláló közé a biztonság kedvéért.

Szia Ramen!Ott van egy ADA visszafolyàs gàtlo szelep,csak nehezen làthato a képen,mert teljesen egybeolvad a csovezéssel! :thumbup:

Victor said:
Az Aqua Medic mágnesszelepét nem ismerem belülről, de a sajátomat annak idején szétszedtem, mert elég olajos környezetből származott. Az enyémben nagyon hajszálvékony rugó tartja zárva a tányérszelepet, a beérkező gáz pedig felülről nyomja azt segítve a tökéletes zárást (ezért nem mindegy a bekötési irány), így ezért nem vagyok híve annak, hogy a tűszelep után legyen a mágnesszelep, mert minél nagyobb a nyomás annál jobban tömít. Ráadásul mivel a tűszeleppel csak az átfolyást szabályozza az ember, így utána, ha nincs hová távozzon a gáz, szépen emelkedik a nyomás, amíg el nem éri a reduktor beállított értékét. Ilyenkor szokott az lenni, hogy ha valakinek hosszú a tűszelep és a mágnesszelep közötti cső, akkor nyitáskor hirtelen a további elemekre szabadul (bubiszámláló, reaktor) a nagy nyomás, " köp egyet " a rendszer.
Én első körben neked is ezt a bekötést javaslom , vagyis tedd a mágnesszelepet, a reduktor és a tűszelep közé, és akkor nem is kell a plusz tűszelep amit HoZee javasolt, van is ehhez való idom a GA-nál
http://www.greenaqua.hu/papillon-osszekoto-idom.html
Had kérdezzem meg, jól látom, hogy valami vízmértékszerűség van a mágnesszelepeden, az minek rá?

Szia!Koszi a hozzàszolàst!A bekotés megtortént az osszekoto idommal,igy most màr valoban nem kopa rendszer!De sajnàlatos modon,a beàllitàs a mai napon is elment!Viszont gondolkodtam azon amit irtàl,hogy minnél nagyobb a nyomàs annàl jobban zàr!és arra jutottam,hogy ha a nyomàst megemelem,talàn a finomàllito csavart sem kell majd nagyon kilazitanom,hàtha igy nem megy el a beàllitàs!Holnap kiderul!
A vizmèrtèkszeruség pedig valoban az,jol làtod,nem része a rendszernek :D ,a tévéhez kaptuk,én csak a làmpàt szoktam vele vizszintezni,csak ott talàltam neki helyet a màgneskapcsolon! :thumbup:
 
viktorlantos said:
atti76 said:
Lenne egy kérdésem: az egyik Papillon reduktorom kimenő nyomást mérő órájából kilazult a mutató.... Nem látom így a pontos értéket. Lehet ennek vmit cseszni?

Lepattintod a műanyag lapot és finoman meghúzod a csavart. Elviekben működnie kellene.

Oksa, köszi. Ki is próbálom.
 
atti76 said:
viktorlantos said:
atti76 said:
Lenne egy kérdésem: az egyik Papillon reduktorom kimenő nyomást mérő órájából kilazult a mutató.... Nem látom így a pontos értéket. Lehet ennek vmit cseszni?

Lepattintod a műanyag lapot és finoman meghúzod a csavart. Elviekben működnie kellene.

Oksa, köszi. Ki is próbálom.

A fordítottjával már találkoztam 1x korábban. Amikor egy vevő visszajelzett, hogy neki meg nem mozdul. Akkor segített a dolog. Remélem nálad is működni fog.
 
viktorlantos said:
atti76 said:
viktorlantos said:
Lepattintod a műanyag lapot és finoman meghúzod a csavart. Elviekben működnie kellene.

Oksa, köszi. Ki is próbálom.

A fordítottjával már találkoztam 1x korábban. Amikor egy vevő visszajelzett, hogy neki meg nem mozdul. Akkor segített a dolog. Remélem nálad is működni fog.

Most volt időm ránézni. Nem tudtam, hogy lepattintható. Kb. 2 perc alatt készen lett. A mutató volt leesve a tengelyről, csak vissza kellett tennem. Már azt hittem, vehetek egy új órát...
Köszi a segítséget :thumbup:
 
atti76 said:
Most volt időm ránézni. Nem tudtam, hogy lepattintható. Kb. 2 perc alatt készen lett. A mutató volt leesve a tengelyről, csak vissza kellett tennem. Már azt hittem, vehetek egy új órát...Köszi a segítséget

Nah szuper, hogy sikerült! ;) Köszi a visszajelzést :thumbup:
 
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne azokhoz, akik Papillon reduktort és Aqua Medic mágnesszelepet használnak.
Ha közvetlenül a reduktorra szeretném kötni a mágnesszelepet, akkor szükségem van Papillon összekötő idomra és ez kompatibilis az Aqua Medic mágnesszeleppel vagy simán összerakható a kettő idom nélkül?
Köszönöm előre is a válaszaitokat!
Maci
 
Maci said:
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne azokhoz, akik Papillon reduktort és Aqua Medic mágnesszelepet használnak.
Ha közvetlenül a reduktorra szeretném kötni a mágnesszelepet, akkor szükségem van Papillon összekötő idomra és ez kompatibilis az Aqua Medic mágnesszeleppel vagy simán összerakható a kettő idom nélkül?
Köszönöm előre is a válaszaitokat!
Maci

Igen, kompatibilis. P. idommal sztem jobb, mint CO2 csővel. Nálam mindkét szett így van összerakva.
 
atti76 said:
Maci said:
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne azokhoz, akik Papillon reduktort és Aqua Medic mágnesszelepet használnak.
Ha közvetlenül a reduktorra szeretném kötni a mágnesszelepet, akkor szükségem van Papillon összekötő idomra és ez kompatibilis az Aqua Medic mágnesszeleppel vagy simán összerakható a kettő idom nélkül?
Köszönöm előre is a válaszaitokat!
Maci

Igen, kompatibilis. P. idommal sztem jobb, mint CO2 csővel. Nálam mindkét szett így van összerakva.

Köszönöm!
Ma meg is jött a szett ;)
Rendeltem összekötő idomot is és kipróbáltam. Tökéletes! Én is azt szerettem volna elkerülni, hogy a reduktort a mágnesszeleppel CO2 cső kösse össze.
 
Back
Oldal tetejére