• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Papillon reduktor

Értem.De ha teljesen kivan tekerve akkor a kimenő nyomás olyan 0,5 bar,teljesen betekerve 3 bar!!! :?:
Green Aqua oldalon olvastam hogy a kimenő nyomás 1,5 bar!Akkor???Bocsánat ha értetlen vagyok!
 
Lehet én kavarom!
Mondjuk nekem a Hydor reduktora van , ott csak 1 csap van, a kis nyomás !
Mondjuk az pöpeccebb , kis műszer !
 
FONTOS! Nem kifelé hanem befelé kell tekerni a fekete gombot. Úgy emelkedik a nyomás.
Érdemes 1.5-2 bar között tartani.
 
Kösz Viktor!Bocs hogy értetlen vagyok de most barátkozok ezzel a teknikával! :roll:
 
viktorlantos said:
FONTOS! Nem kifelé hanem befelé kell tekerni a fekete gombot. Úgy emelkedik a nyomás.
Érdemes 1.5-2 bar között tartani.

Nálam is ez vált be.
 
Szerintem ha a palackból már nappal a megfelelő szintet tudod biztosítani, akkor éjszakára ne hagyd menni.
Ellenben Igyekezz világításkapcsolásra (világosságra) megfelelő CO2 szintet biztosítani, ha pedig elhangzott a takarodó, kikapcsolhatod a co2-t.
Baktériumok, növények, halak, éjjel már nem "kívánják" a co2-őt.
Sokan éjszakára levegőztetik is az akit. Éppen erről folyt a múltkor az "elmélkedés".
"Nyomd tövig a gázt"! :)
 
És hol lenne jobb elzárnom a gázt?
A palackon vagy a reduktor nagy nyomású csapján?
Mert gondolom a kis nyomású tűszelephez ha már egyszer beállítottam nem célszerű hozzányúlni!?
 
SlyChocolate said:
És hol lenne jobb elzárnom a gázt?
A palackon vagy a reduktor nagy nyomású csapján?
Mert gondolom a kis nyomású tűszelephez ha már egyszer beállítottam nem célszerű hozzányúlni!?

Hát igen! Ezért jó a mágnesszelep.Sajnos akárhol is zárod el, elveszted a beállítást. :cry:
 
Esetleg átmeneti megoldásnak, ha beteszel egy közönséges O2- hez használt kis csapot, amit olcsón megvehetsz, a tűszelep után, avval elzárhatod úgy , hogy nem veszted el a beállítást. Esetleg kicsit átereszt.
 
Ha a palackot nyitod-zárod akkor nem vész el a beállítás. Azt mindig érdemes teljesen kinyitni egyébként is.
 
Az a baj, hogy sem a palackot, sem a reduktort nem igazán arra tervezték, hogy ezeket használd napi nyitás zárásra. De a kettő közül talán a palack az ami masszívabb.

Sokmindentől függ a dolog. Meg lehet oldani 24 órás használatot is, de akkor vissza kell venni és kikisérletezni, hogy mennyi az a szint ami a növényeknek és a halaknak is jó.
Esetleg ha a normál adagolást nyomod éjjelre is, akkor egy légpupát mellécsapva időkapcsolóval talán segítene az esti átszellőztetésen.

De érdemes lenne egy elzárócsapot beiktatni. De mindig az a bajom, hogy nincs az az ember aki minden nap mindig ott van ugyanabban az időszakban reggel és este, hogy nyissa zárja. Sokféle megoldás van, de sajnos egyik sem az igazi.
 
viktorlantos said:
Az a baj, hogy sem a palackot, sem a reduktort nem igazán arra tervezték, hogy ezeket használd napi nyitás zárásra.

Nem tudom ez mennyivel másabb az akvarisztikai megoldásoknál, mint a precíziós labor felszereléseknél. Laborban hidrogént, argont használunk a kísérletekhez. Mind2-t napi rendszerességgel, és este mind3 csapot zárjuk. Palack, reduktor, tűszelep. Az biztos hogy nem mai a rendszer pár évet már megélt ilyen használat mellett, de egyik csapnak sincsen baja. Egy dologra kell oda figyelni: a tűszelepet NEM zárjuk izomból!!! Azt nem hálálja meg a rendszer....
 
SlyChocolate said:
Köszi fiúk a kimerítő válaszokat.
Valahogy csak átvészelem ezt a pár hetet míg meglesz a mágnesszelep.

ennyi idő alatt biztosan nem lesz baj. inkább arra próbáltam utalni, hogy a tartós kikapcsolom, bekapcsolom szitu nem az amire tervezve vannak.

laboros eszközök lehet eleve ilyen célra készültek. lehet csak én reagálom túl..
 
Hát, most lehet hülyeséget írok, de ha hegesztéstechnikai a palack, akkor azt azért van olyan hogy napjában többször is elzárják kinyitják, és bírja a drága...

Viszont ha rendes co csöved van ami bírja a nyomást és nem engedi a gázt, akkor egy sima gázcsapot bekötsz(megfelelő méretűt persze) és azt zárogatod/nyitogatod akkor ugyan azt a hatást éred el mintha a mágnesszelep csinálná, annyi a bibi hogy az automatikus, ez meg manuális, de azt a kis időt ki lehet bírni így is. Én pl. még mindig kézzel kapcsolom a világítást.
 
Back
Oldal tetejére