• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Papillon reduktor

Sziasztok. Olyan problémám van még, hogy kattog a reduktor. kb 2-3 másodpercenként kattan egyet és közbe a kimenő nyomást jelző órán a mutató ingázik kb 2 mm-t. Miért lehet ez?
 
Nincs véletlenül eltömődve?
A tűszelepet leszerelve van benne valamilyen műanyag tömítés vagy valami ilyesmi, az nem fordult meg véletlenül?
 
Azt nem tudom, nem terveztem ilyet, hogy szétszedjem. De majd akkor lehet ez lesz. Az a fura, hogy ha a tűszelepet egy adott mennyiségre állítom akkor nem csinálja. de pl ha növelni akarom vagy csökkenteni akkor ott meg csinálja. van egy két olyan holtpont ahol nem csinálja ezt, csak az a két holtpont az pont az, hogy akkor vagy túl kevés a bubi vagy túl sok.
 
Értem, hát akkor marad a szétszedés. Van ennek valami praktikája? kell valamire figyelnem?
Ne a megnyitott palackon lévő reduktoron végezd a javítást! ;)
Viccelődést félretéve, semmi extra, tűszelep kicsavar és jól átfújatod, ennyi.
 
Nekem dennerle prof2000 reduktor van rászerelt tűszeleppel.
Az én problémám az volt, hogy a tűszelep hol adott bubit hol nem éppen a porszem/ek elmozdulásától függően.
  • A tűszelepet a reduktorról egy villáskulccsal le lehet csavarni (persze előtte én elzártam a reduktor).
  • Tömítésre figyelni kell ami a tűszelep alatt van (nem tudom, hogy a papillonnál a meneten van egyy O gyűrű vagy alatta) mert a következő lépésnél eltűnik
  • A reduktort elzárt palacknál teljesen kinyitottam és 2-3x ráengedtem a palackról a nyomást (persze úgy, hogy magamtól elfelé fújja a gázt) pár másodpercre VIGYÁZAT FAGYÁSVESZÉLY!
  • A tűszelepem teljesen szétcsavarható azt 98%-os alkoholspray-vel átmostam a szeleptestet is belülről illetve a szeleptűt is
  • A tűszelep pillanatok alatt megszáradt, ezután fordított sorrendben összeszerel (tömítésre figyel!)
  • Összeszerelt állapotban ismét átfúvattam a rendszert nagyra nyitott tűszelepnél
Tehát nálam ez bevált, de nekem nem a reduktor volt belül elkoszolódva..............azt nem szedném jobban szét.
 
Ha nem ilyen jellegű eltömődés van akkor meg kell nézni az órát. Lehet picit akad a mutató, mert jobban rá van szorítva. Kis műanyag előlap lepattint és meg tudod nézni.
 
Sziasztok!

Használtan vett (sose használt) Papillon reduktort próbáltam rászerelni a palackra, de komoly "süvöltés" van ha a palackot kitekerem. Nem is apró sziszegés mintha nem lenne rendesen ráhúzva hanem mintha tömítetlen lenne. Megnéztem kemény, piros tömítés van benne. Ez jó vagy nem?
 
A tömítésnek illeszkednie kell a reduktorba. Jól húzd rá a csavart, előtte megtekerheted a palack száját teflon szalaggal. Aztán próba ismét.
 
A tömítés illeszkedik olyan módon hogy bele van gyógyulva a reduktorba... :) A meghúzás sem lehet probléma. Én a tömítésre gyanakszom mert ez piros, kemény (azbeszt?) szerű anyag csak mereven kapcsolódik a palackhoz. Nálad (nálatok) milyen anyagú a tömítés ?
 
A mostani tömítések PTFE (teflon) anyagból vannak, nem betonkemény klingeritből.
Mondjuk a CO2-től megkeményedik, minden palackcserénél illik kicserélni.
 
Ha bele van gyógyulva a menetbe az nem jó. A levételnél valószinűleg nem lett megfelelően lecsavarva. Meg kell próbálni kigyógyítani a tömítést. Így elképzelhető, hogy nem fekszik fel rendesen a palackra.
 
Kipiszkáltam, de mint említettem sose nem volt használva a reduktor, így nekem az a gyanúm hogy nem jó a tömítés ebbe a rendszerbe. Olyan kemény az anyaga hogy lepattantak darabok belőle amikor késsel feszgettem.:

IMG_4584c.jpg
 
Nem ez a gyári tömítő gumi a reduktorhoz. Az kék vagy fekete és puha.
Ettől függetlenül megy keményebbel is. De valszeg cserélned kellene ezt a tömítést.
 
Ma voltam egy tömítéstechnikai szaküzletben. Azt mondták hogy ez fiber-tömítés (fentebb, képen) és jó CO2-reduktor kapcsolathoz. Hazatérve megpróbáltam egy új ilyen tömítéssel de szelel még mindig. Az lehet problémaforrás hogy a reduktor "bemenő csöve" túl kevés részen lóg ki a hollander alól így nem tud rendesen megszorulni? Nektek mennyire lóg ki maximálisan a bemenő cső a hollander alól? Illetve lehet hogy hülyeség de: a palack lehet-e hibás hogy megnyitva máshol szelel?
 
Beszámolok az eredményről: a hibás a palack volt. A reduktor tömítésre gyanakodtam, de nem az volt. Mint kiderült a fenti képen látható kemény tömítés is jó, tehát nem ott szelelt. A palack 5 kilós régi tűzoltós, a szakember aki megjavította azt mondta gyakori hiba az ilyen és a 2 kilós (tűzoltó) palackoknál. Ezeket nem nyit-zár üzemmódra tervezték, nem szeretik a sok nyitogatást.Az enyémen meghúzott egy csavart a tekerő-csap alatt.Egy darabig jó lesz azt mondta.
Szóval hogy ontopik is legyek: a reduktor jó. :)
 
Back
Oldal tetejére