• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Papillon reduktor

Lehet már sokszor szóban volt!
De mégis megkérdem!
A kimenő kisnyomású órán hány bárt érdemes beállítani?
 
SlyChocolate said:
Most 1.2 báron ketyeg. És így is szépen működik. Akkor adok még egy picit rá.

sokféle beoldásra ez általában nem elég. ezért érdemes feljebb csavarni. :thumbup:
 
Ma reggeli tápozásnál egy érdekes jelenségre lettem figyelmes, ami eddig nem volt vagy elkerülte a figyelmem. A kimenő nyomás mérője 1,8-2,0 bar között kileng. Eközben a másik mérő stabilan 63 bar körül van amióta használom. Valaki tapasztalt hasonlót?
 
Ramen said:
Ma reggeli tápozásnál egy érdekes jelenségre lettem figyelmes, ami eddig nem volt vagy elkerülte a figyelmem. A kimenő nyomás mérője 1,8-2,0 bar között kileng. Eközben a másik mérő stabilan 63 bar körül van amióta használom. Valaki tapasztalt hasonlót?

A biztonság kedvéért a következő palack cserénél nézd meg a tömítő gyűrűt. Lehet már elhasználódott, vagy sérült.
 
Köszi a gyors választ! 3 hónapja megy, szóval lehet még elég mesze lesz a következő palack csere. A következő rendelésnél inkább rendelek tömítőgyűrűt és kicserélem.
 
Ramen said:
Köszi a gyors választ! 3 hónapja megy, szóval lehet még elég mesze lesz a következő palack csere. A következő rendelésnél inkább rendelek tömítőgyűrűt és kicserélem.

Ok elviekben ennyi idő után nem kellene. De filléres alkatrész lehet, hogy hibás, elnyíródott stb.

Van egy másik tippem is, hogy a mutató esetleg nincs megfelelően rögzítve a számlapra - túlságosan kilazult. A műanyag óra lapot lepattintva nagyon finoman meghúzva lehet megoldódik a probléma. Csak annyira húzd meg, hogy mozogjon még ;)
 
Nekem akkor megy feljebb (1.8-2.0 bar) amikor a palackból kezd fogyni a gáz... Bár gondolom ez normális...
 
raggacs said:
Nekem akkor megy feljebb (1.8-2.0 bar) amikor a palackból kezd fogyni a gáz... Bár gondolom ez normális...
Igen. Differenciál kapcsolat van a két mutató között. Ha a belépő csökken, a kilépő nőni kezd.
 
Sziasztok!

Írtátok, h ha nincs mágnes szelep akkor a palackot elzárva lehet lekapcsolni a co2-őt.Én így használtam a 10kilós palackomat majdnem egy évig és nem vettem észre, h elállítódott volna valami.1 hónapja viszont lecseréltem a 10kilósat egy 5kilósra és azóta mindig elmegy a beállításom mikor reggel bekapcsolom.Mindig kevesebb co2-őt nyom és utána kell csavarnom de ez az ingadozás hosszú távon meg fogja bosszulni magát.A reduktorom papilon.Tudna valaki tanácsot adni, h mi lehet a baj?
 
pure07 said:
Tudna valaki tanácsot adni, h mi lehet a baj?
Sosem lesz az igazi, vegyél egy minőségi szelepet (<1000Ft) azt kösd a reduktor után közvetlen és azzal zárd el estére a gázt, így nem fog elállítódni.
Ha mégis a palack csapja mellett döntesz: emeld magasabbra a kimenő nyomást: 2 - 2.5 bar. Ez segíthet.
 
Lehet hülye kérdés, de a reduktor csatlakozóját összeszereléskor milyen erővel kell meghúzni amikor a palackra rögzítem.
Már hogy ne sérüljön se a reduktor se a palack. :?:
 
csoli said:
Lehet hülye kérdés, de a reduktor csatlakozóját összeszereléskor milyen erővel kell meghúzni amikor a palackra rögzítem.
Már hogy ne sérüljön se a reduktor se a palack. :?:
A hozzá adott kulccsal amíg tudod, de nem megtépve. kárt nem igen tudsz benne tenni ;)
A tömítést viszont érdemes minden palackcsere után cserélni, VP-n adnak azt is, ráadásul jobb is mint a gyári papilon gumija.
 
Hagyományos gumitömítést próbálta már valaki ebbe a reduktorba? (csak kiváncsiság szinten érdekelne, én hozzá valót vettem a GA shopból)
 
Ramen said:
Hagyományos gumitömítést próbálta már valaki ebbe a reduktorba? (csak kiváncsiság szinten érdekelne, én hozzá valót vettem a GA shopból)
Milyen az a hagyományos gumi tömítés? CO2nél nem gumit használnak... ezért nem értem pl papilon miért ilyet ad.
 
Ramen said:
Hagyományos gumitömítést próbálta már valaki ebbe a reduktorba? (csak kiváncsiság szinten érdekelne, én hozzá valót vettem a GA shopból)
Ha a hagyomános 100-200 Ft-s ilyen (co2, stb) palackhoz való gumitömítésre gondolsz, akkor tökéletes.
Ahol a palackot cserélik, ott tömítés van, kb ennyiért.
 
Back
Oldal tetejére