• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Papillon reduktor

Ramen said:
Hagyományos gumitömítés alatt, a PB gázpalackhoz való tömítésre gondoltam.
Nem tudom, hogy van-e eltérés a kettő között. Szerintem nincs. Legutóbb egy Linde telepen cseréltem, ahol kértem hozzá tömítőgyűrűt. Co2 mellett sok más gázpalack is volt, gyanítom egy tömítés van mindhez. A gumit úgyis összepréseled, mert bitangosul ráhúzod a reduktor hollanderjét. Nem igen enged át:)
 
Sziasztok!

Szedte már valaki szét a reduktort? A kérdésem az lenne hogy a tűszelep kitekerhető-e a reduktorból minden következmény nélkül? Természetesen nem üzemi állapotban. ;)
 
kazam said:
Sziasztok!

Szedte már valaki szét a reduktort? A kérdésem az lenne hogy a tűszelep kitekerhető-e a reduktorból minden következmény nélkül? Természetesen nem üzemi állapotban. ;)

Akkor válaszolok magamnak.
Igen szétszedhető. 1/8-os külső menet van a tűszelepen. Most így néz ki: Papillon reduktor-közdarab-AM mágnesszelep-"T" elosztó- 1-ik vég papillon tűszelep másik vég új tűszelep- új tűszelep vak-dugózva.
Ez a kieg + 5m 6/4-es pneumatika cső + vak-dugó + pvc tömítés + gls = 7eFt

Az új tűszelep érzésre és alacsony bubiszám tartományú szabályzásban veri a papillont. Már csak azért is mert van egy rögzítő anya ami fixszálja a beállítást.
 
Tudna valaki esetleg infót adni ,hogyan lehetne a kimenő nyomást 2bar fölé emelni? Van ennek valami állítási lehetősége a reduktoron a fekete csapon kívül?
Az ugyanis tökig be van csavarva.
Az atomizer diffi sajna kívánna egy kicsit nagyobb nyomást ,de esetemben 2 bar a maximum amit a reduktorból sikerült elővarázsolni... :?
 
Valaki látott már olyat, hogy a szabályzott oldal nyomása 1.6-ra belőve és lassan elkezd csökkenni kb 0.2-t, majd visszaugrik 1.6-ra?
 
raggacs said:
Valaki látott már olyat, hogy a szabályzott oldal nyomása 1.6-ra belőve és lassan elkezd csökkenni kb 0.2-t, majd visszaugrik 1.6-ra?
Nekem akkor "billegett" egy kicsit a mutató, amikor már fogyóban volt a palack. Palack csere óta nincs ez a jelenség.
 
End-ru said:
raggacs said:
Valaki látott már olyat, hogy a szabályzott oldal nyomása 1.6-ra belőve és lassan elkezd csökkenni kb 0.2-t, majd visszaugrik 1.6-ra?
Nekem akkor "billegett" egy kicsit a mutató, amikor már fogyóban volt a palack. Palack csere óta nincs ez a jelenség.

Nekem meg palack csere óta billeg. normál 50-55 bar a nyomás
 
Hali!

Ma megrendeltem a Papillon reduktort, ami ha minden igaz akkor holnap meg is jön. :p:p
Kérdésem az lenne hogy valahol mintha olvastam volna hogy a reduktorhoz adnak megfelelő kulcsot is amivel meglehet húzni a palackon az anyát, ez igaz vagy csak álmodtam? :)
 
csabi1987 said:
Hali!
Kérdésem az lenne hogy valahol mintha olvastam volna hogy a reduktorhoz adnak megfelelő kulcsot is amivel meglehet húzni a palackon az anyát, ez igaz vagy csak álmodtam? :)

Nem álmodtad! Valóban adnak hozzá. ;)
 
Ne stresszeld magad :lol: , sokan használjuk gond nélkűl az atomizer!! ;)
 
Sziasztok!

Beruháztam egy CO2 szettbe.. Igazán érdekes dolog történt, (csak megerősítést kérnék, hogy jól gondolom e, hogy átvertek). Szóval papillon reduktor megnéztem nekem ok-nak tűnt, aztán neten körbenézve látom, hogy ezeken a reduktorokon, a nyomásmérő órákon is fel van tüntetve a márka (enyémen teljesen fehér órák vannak, az alsó ráadásul fordítva, fejjel lefelé) létezik ilyen vagy megbuherálták? A tragédia pedíg, hogy ma reggel gondoltam cserélek vizet. Palack elzár reduktoron nagy fekete is elzár aztán egy nagy reccsenés és el is tört gondolom a tengely... a vicc az, hogy történt mindez nagyon kis ellenállásnál, egy csecsemő is eltörte volna. Szerintetek?
 
Balage said:
Sziasztok!

Beruháztam egy CO2 szettbe.. Igazán érdekes dolog történt, (csak megerősítést kérnék, hogy jól gondolom e, hogy átvertek). Szóval papillon reduktor megnéztem nekem ok-nak tűnt, aztán neten körbenézve látom, hogy ezeken a reduktorokon, a nyomásmérő órákon is fel van tüntetve a márka (enyémen teljesen fehér órák vannak, az alsó ráadásul fordítva, fejjel lefelé) létezik ilyen vagy megbuherálták? A tragédia pedíg, hogy ma reggel gondoltam cserélek vizet. Palack elzár reduktoron nagy fekete is elzár aztán egy nagy reccsenés és el is tört gondolom a tengely... a vicc az, hogy történt mindez nagyon kis ellenállásnál, egy csecsemő is eltörte volna. Szerintetek?

Itt meg tudod nézni hogy néz ki egy papillon reduktor:
http://www.greenaqua.hu/papillon-nyomas ... uktor.html

Évek óta forgalmazzuk ezt a darabot és azóta semmit nem változtatott rajta a gyártó. Lehet valami ősrégi darab, de az is lehet, hogy átverés. Inkább az utóbbira tippelek.
 
Hát sajnos az enyémen mások az órák... a vicc az, hogy blokkom van róla... boltban vettem. Ezekszerint vettem egy sz*rt. Bár kicsit off de vettem egy aqua medic mágnesszelepet ugyanitt az minimálisan pedíg átereszt... 230 v-os, az gáz?
 
viktorlantos said:
Balage said:
Megvan... ilyen mérőműszer van rajta: http://de-de.wika.de/111_10_de_de.WIKA. Nagyon tudok gratulálni az ilyen kereskedőnek... Visszaballagok ma a pénzemért...

A papillon nem törik. Ez valami nudli ;)

Nem az óra tört el hanem elzáráskor a nagy fekete tekerentyűben a tengely gondolom, vagy arra gondoltál? Azóta se be se ki nem mozog csak forog mintha a menet megszakadt volna benne... gondolom ez is történt.
 
A reduktor:
1001928s.jpg
 
Nem lehet hogy csak a fekete műanyag lazult le? Gondolom van valahol egy hernyócsavar, ami rögzíti a tengelyre.
Egyébként azt miért zártad el? Normál esetben azzal állítod a nyomást, a kicsi krómozottal meg a mennyiséget szabályzod. Én maximum kinyitottam volna teljesen miután elzártam a palackot, hogy kevesebb nyomás legyen benne. Leszereléskor elég szerintem csak a palackot elzárnod, ami a reduktorban marad nyomás az úgy is kimegy mikor leszeded a palackról.
Attól függetlenül természetesen nem normális, ha körbeforog.
 
Back
Oldal tetejére