• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ultra Wide Format

Áh ilyenek ezek a gyerekek, ne vedd magadra, hogy az akvárium egyéb csodái hidegen hagyták.
Ja nem vettem magamra, megszoktam már, hogy senki sem reagál rá semmit sem. Csak itt most felcsillant egy halvány reménysugár, de aztán kiderült, hogy mégsem.
A projektek, amiket felsoroltál, mind nagyon izgalmasnak tünnek. Ne bánd, hogy nem jut mindenre rögtön "elég idöd". Ahogy irtad, úgy tünik, mintha rendesen haladnának a dolgok.
Mindig van min javitani és szépiteni. Nönek gazok is a kertben? Na és akkor mi van? Majd lesz a kert is még szebb.

Igazából: le a kalappal elötettek, hogy kevesebb, mint egy év alatt ennyi mindent elintéztetek! Mások ennél jóval lassabban haladnak.
Tudom, hogy jól haladunk, de az ember mindig többet akar. Egyszer már ezt végig csináltam 20 évvel ezelőtt. Tök üres telek nulláról kezdve, csak akkor 28 éves voltam, most meg 48. De ahhoz képest teljesen jól bírom.
Ha gyorsan akarsz magaságyást, akkor a raklapmagasítót ajánlom. Kettőt egymásra teszel, rögzíted őket, aljára geotextil, oldalára bentről dörken lemez, s kész. A kert összerakása meg sok idő, chill out.
Az első kettő magaságyás kifejezetten alacsony, mert az epernek nem kell sok. Ehhez képest csak a faanyag 26.000 Forint volt a helyi kereskedésben. A következő három magasabb magaságyás már apósom jóvoltából lényegesen kevesebbe került. Körülbelül 1m3 lucfenyő széldeszkát szerzett 15.000 Forintért. Ennek egy része csak gyujtósnak jó, de az is kell. A használható részével sok volt a munka, mert a kérget ugye illik eltávolítani, ha hosszútávon gondolkodik az ember. Apukám szerencsére, bár 80 éves, keményen letolta a meló legnagyobb részét. A raklap magasítóról csak a munka végefelé hallottam, de így utánnaszámolva még annál is olcsóbban úsztuk meg. Bár munkában és időben jóval többet kellett belerakni.
Az aljára mezőgazdasági fólia, az oldalára tófólia került. Jó minőségű termőfölddel és komposzttal lett feltöltve.

Top story:
Feleségemmel szabadságon husvét után. Egyik nap délelőtt 10 tő babérmeggy számára ástuk/véstük ki a mészkövet és ültettük el őket. Ebédnél csörög a telefon, nemsokára hozzák az 5 köbméter termőföldet. A lemez kerítésből leszedtem 3 táblát, hogy a billencs be tudja önteni a talajt a kertbe. A sofőr közölte, hogy nem fog menni, mert a függőleges oszlopoktól nem fog felnyílni az billencs hátulja. Nagyon közel állt és kb. két maroknyi földet sikerült is a kertbe juttatni. A többit egy egész délutános családi program keretén belül sikerült belapátolni. A 7 éves fiam és 5.5 éves lányom is becsületesen lapátoltak.
 
Szabadidőmben, ahelyett hogy az utca túloldalán kezdődő természet védelmi területen bringáznék a fenyőerdőben, ilyeneket is csináltam:
20230504_091348.jpg
Két darab egyedi hangfal állványt. A kanapé fejtámlái miatt a gyáriak nem elég magasak, ha mégis, akkor nem dönthetőek. A hegesztés csúnya lett, de erős. Ezt még gyakorolnom kell. Messziről szép.
 
Szabadidőmben, ahelyett hogy az utca túloldalán kezdődő természet védelmi területen bringáznék a fenyőerdőben, ilyeneket is csináltam:
View attachment 175595
Két darab egyedi hangfal állványt. A kanapé fejtámlái miatt a gyáriak nem elég magasak, ha mégis, akkor nem dönthetőek. A hegesztés csúnya lett, de erős. Ezt még gyakorolnom kell. Messziről szép.
Ügyes állvány. 👍 A gyerekszobában teljesen ugyanilyen járólapot ragasztottam, mi nagyon szeretjük. 🙂
 
Szabadidőmben, ahelyett hogy az utca túloldalán kezdődő természet védelmi területen bringáznék a fenyőerdőben, ilyeneket is csináltam:
A hegesztés csúnya lett, de erős. Ezt még gyakorolnom kell. Messziről szép.
A hegesztés hibáját nem vettem észre. A szemem, a frekvenciamenet láttán kerekedett el... :oops:
 
A hegesztés hibáját nem vettem észre. A szemem, a frekvenciamenet láttán kerekedett el... :oops:
Ez volt a legkisebb a boltban. Volt egy régi Pioneer hangfalam, de az asszony szerint az ide túl nagy volt. Egyébként igaza volt, bár ő ha tehetné kidobná a nagy állókat, a centert és a 35 centis mélynyomót is.
 
Kéremszépen már megint ki tudja hány hét után hétvégén brutális karbantartás, vízcsere és szűrő takarítás volt. A szűrő utoljára 2023.02.01. volt takarítva. Akkor kapott 2 zacsi zsír új Purigent. Most nem néztek ki túl jól:
20230514_114331.jpg
A perlon sem újszerű:
20230514_114341.jpg
A Co2 beoldással mostanában nem voltam kibékülve. A bubi számlálón megszámlálhatatlanul sok CO2 ment át, de a DC csak sötét zöld volt. Sajnos a 8~9 éves ADA diffiből már leginkább csak hatalmas bubik jöttek. Pár hónapja az indításnál még segített rajta, hogy felpolíroztam vizesen 400-as papírral, de mostanra sajnos eljött a csere ideje. A reaktor lenne a legjobb megoldás erre a méretre, de sajnos az Iwaki pumpa nem díjazta. Így tegnap a GA-ban diffúzorokat nézegettem, míg az egyik 60-as akváriumban arra lettem figyelmes, hogy nincs difi. Benéztem hát a szekrénybe és meglepetésemre egy jóképű inline difit találtam. A GA webshopban nincs inline difi, így elkaptam Danit és Tomit. Vele távoztam:20230517_204642.jpg
Korábban használtam már ilyen megoldást, de akkor az egész akváriumban köd volt tőle. Ennél a lily 15 centis hatósugarában van egy minimális köd, de aztán semmi.
 
Kéremszépen már megint ki tudja hány hét után hétvégén brutális karbantartás, vízcsere és szűrő takarítás volt. A szűrő utoljára 2023.02.01. volt takarítva. Akkor kapott 2 zacsi zsír új Purigent. Most nem néztek ki túl jól:
View attachment 175954
A perlon sem újszerű:
View attachment 175955
A Co2 beoldással mostanában nem voltam kibékülve. A bubi számlálón megszámlálhatatlanul sok CO2 ment át, de a DC csak sötét zöld volt. Sajnos a 8~9 éves ADA diffiből már leginkább csak hatalmas bubik jöttek. Pár hónapja az indításnál még segített rajta, hogy felpolíroztam vizesen 400-as papírral, de mostanra sajnos eljött a csere ideje. A reaktor lenne a legjobb megoldás erre a méretre, de sajnos az Iwaki pumpa nem díjazta. Így tegnap a GA-ban diffúzorokat nézegettem, míg az egyik 60-as akváriumban arra lettem figyelmes, hogy nincs difi. Benéztem hát a szekrénybe és meglepetésemre egy jóképű inline difit találtam. A GA webshopban nincs inline difi, így elkaptam Danit és Tomit. Vele távoztam:View attachment 175956
Korábban használtam már ilyen megoldást, de akkor az egész akváriumban köd volt tőle. Ennél a lily 15 centis hatósugarában van egy minimális köd, de aztán semmi.
Gyártó/típus publikus?
 
CO2Art.
Várhatóan jövőhéten készleten lesz minden termékük.
Kéremszépen már megint ki tudja hány hét után hétvégén brutális karbantartás, vízcsere és szűrő takarítás volt. A szűrő utoljára 2023.02.01. volt takarítva. Akkor kapott 2 zacsi zsír új Purigent. Most nem néztek ki túl jól:
View attachment 175954
A perlon sem újszerű:
View attachment 175955
A Co2 beoldással mostanában nem voltam kibékülve. A bubi számlálón megszámlálhatatlanul sok CO2 ment át, de a DC csak sötét zöld volt. Sajnos a 8~9 éves ADA diffiből már leginkább csak hatalmas bubik jöttek. Pár hónapja az indításnál még segített rajta, hogy felpolíroztam vizesen 400-as papírral, de mostanra sajnos eljött a csere ideje. A reaktor lenne a legjobb megoldás erre a méretre, de sajnos az Iwaki pumpa nem díjazta. Így tegnap a GA-ban diffúzorokat nézegettem, míg az egyik 60-as akváriumban arra lettem figyelmes, hogy nincs difi. Benéztem hát a szekrénybe és meglepetésemre egy jóképű inline difit találtam. A GA webshopban nincs inline difi, így elkaptam Danit és Tomit. Vele távoztam:View attachment 175956
Korábban használtam már ilyen megoldást, de akkor az egész akváriumban köd volt tőle. Ennél a lily 15 centis hatósugarában van egy minimális köd, de aztán semmi.
Szia! A szűrőt mennyi fogja vissza?
 
Semennyire sem fogja a szűrőt. Ebben cső formájú a diffúzor, amin szabadon àtmegy a víz. Illetve nyílván fog az àramláson valamennyit, mert el kell vágni a csövet a beépítéshez és a csatlakozásoknál valamennyi veszteség nyílván lesz.
 
Semennyire sem fogja a szűrőt. Ebben cső formájú a diffúzor, amin szabadon àtmegy a víz. Illetve nyílván fog az àramláson valamennyit, mert el kell vágni a csövet a beépítéshez és a csatlakozásoknál valamennyi veszteség nyílván lesz.
Köszi az infót. Lehet én is rá próbálok.
 
Nyár közepére iszonyatosan ellepett az alga. Persze 0 karbantartás és 7 hét utáni vízcsere mellett ez egyáltalán nem csoda. Akkor kapott egy szinte teljes vízleeresztést és egy higitott APT fixes permetezést. Rá 1,5 hónapra ismétlést. Vízcsere, karbantartás azon kívül nem volt. Most annyit csináltam, hogy lekapartam az üvegeről a homályt, hogy tudjak fotót csinálni. Szerintem ahhoz képest nem rossz a helyzet.IMG20230917165132.jpg
A fotó telefonos.
 
Az akvárium továbbra sem kap olyan törődést, mint amit megérdemelne. APT Fixes kezelések voltak időnként, de a növények kezdtek visszafelé fejlődni, így akárcsak a másik akváriumnál, itt is Zero-ról Complete-re váltottam 2 hete. Az utóbbi 2 hétben nem voltam itthon, így az eredmény enyhén szólva meglepett. A Riccardia nagyon beindult és eddig nem látott színeket hozott.IMG20231210185134.jpg
 
Szia @eMZé! :D
Nagyon szép lett, majd kiforrja magát a jövőben! A bal első, oldalsó "parlagon" lévő résszel mi a terved?
Szia!
Köszönöm szépen! Most már nekem is jobban esik ránézni. A bal oldali részen eredetileg Elatine volt, de sajnos már a második ventilátor vezérlő kakilt be, így elengedtem az akvárium hűtését és ezzel együtt az Elatinet is. A parvula egy időben hátulról nagyon terjedt minden irányban, igy gondoltam majd előre jön, de nem így lett. Valami kisebb levelű passzolna erre a részre. Leginkább a HC nézne ki jól, de az teljesen esélytelen. Egyrészt kevés ott a fény, másrészt nagyon nehezen hozzáférhető terület nyírás szempontjából. Szóval még nem döntöttem el, de valóban nem néz ki túl jól. Bár évek óta nem célom a versenyzés és az utóbbi legalább 6 évben egyik akvárium sem jutott el egy vállalható fotó szintjére, de ez most nem áll olyan messze, szóval lehet érdemes lenne kicsit nekifeszülni a dolognak. Újévi fogadalomnak nem is rossz.
 
Bár évek óta nem célom a versenyzés és az utóbbi legalább 6 évben egyik akvárium sem jutott el egy vállalható fotó szintjére, de ez most nem áll olyan messze, szóval lehet érdemes lenne kicsit nekifeszülni a dolognak. Újévi fogadalomnak nem is rossz.
Igen, a korábbi nehézségek (algásodás) ellenére jó formában van. Remélem sikerül összekapd az Újévben és csattintani róla egy patent képet! ;) BUÉK!
 
Back
Oldal tetejére