• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Núi Việt Nam

Most két helyen megjelent nálam a zöld fonalas alga, mindkettő mohán. Carbozni nem merem, mert már egyszer kinyírta a moháim nagy részét. Hatásos lenne a phyton-git pl. kicsit higítva, hogy jobban szórjón és direktbe a mohákra?

Fonál ellen inkább azt javasolnám, hogy próbáld megszűntetni az okot.

Ezekkel kezdeném első körben:

- szűrő takarítás, perlon csere
- aljzat porszívózás az akiban, alaposan a mohákat is. ha nem mered leporszívózni, akkor is meg kell legyezni, megnyomkodni és a mohacsomók alól ki kell szippantani a mulmot. ha nagyok a mohák, akkor vissza kell vágni őket.
- megnézném a pH szintet, nem e nagyon alacsony. ha igen vissszavennék a CO2 adagolásból
- nincs e túlságosan hideg víz az akváriumban. ha 20 fok alatt van érdemes picit melegíteni rajta
- és ha függesztett a lámpa akkor emelnék egy 5-10cm-t rajta. világítási időt nem csökkenteném.

a nagyon fonalas mohákat le is vághatod, így gyorsítva az alga elleni harcot.
 
TDS-t is mérj, ha nagyon alacsony lehet az az ok, de úgy gondolom az már nem lehet a baj, mert van Mosura GH+-od :)
 
  • Like
Reactions: huy
Amit Viktor írt az tökéletes, én annyit tennék hozzá, hogy amíg nem szünteted meg az okot, addig viszonylag egyszerűen el tudod távolítani, egy fogkefére "feltekerheted" a fonálalgát, addig se rondítsa az amúgy nagyon tuti akváriumot! ;)
Valahol a fórumon már olvastam erről a fogkefés módszerről, de azt hittem, hogy csak vicceltek.:LOL: Akkor kipróbálom.
TDS-t is mérj, ha nagyon alacsony lehet az az ok, de úgy gondolom az már nem lehet a baj, mert van Mosura GH+-od :)
Sőt! Vízcserekor lemegy 100-ra, rá egy héttel 142-t mértem. Szabályosan 6-ot emelkedik naponta. (mindennap megmértem)
Kezdetben ha még emlékszel, 50! volt a TDS. Akkoriban nyomtam neki a GH+-t rendesen a gyakori vízcserék miatt, de mióta heti vízcsere van, ellepte a por a kis dobozkát.:) Valamiért folyton felszökik a TDS.
 
Ami neked kell az nem fogkefe. Az inkább szikla pucolásra való. Sajnos csak 1 oldala aktív ezért kevésbé hatékony fonal algázásra.

Neked egy ilyen Green Aqua zöld színű (na jó bármilyen színű) kefe kell. Ami merev nyeles. Ennél esetleg rövidebb nyelű. Ezt forgatva, mint a vattacukrot fel tudod tekerni a nemkívánatos algákat, halakat, meg amit találsz :D

A legjobb ha a nyele csak 5cm-re lóg ki a kefe után. Ezt kis helyeken is tudod használni.
Nah ez való fonalazásra. Nekem hasonló van itthon. A régi Prof eheim-hez még adtak merev nyeles keféket az adapterek és a rotorpersely takarítására. Azóta is használom de sziklák takarítása fonalazás stb midnenre jó. Amikor náthás vagyok csavarok egyet és kész pffff :)

Szóval hasznos egy ilyen cucc.

m_vikan-csotisztito-kefe-kemeny-50mm-53792-423.jpg
 
Sziasztok!
Tegnap brutálisan megnyírtam a HC-t, amire már rég kéztetést éreztem valamiért. Rengeteg "hulladék" keletkezett aminek a nagy részét ki tudtam szedni, de nem az összeset. Ilyenkor jönne jól egy skimmer...
A hátsó stem sor már kezd alakulni, végre kezd úgy kinézni ahogy megálmodtam. Persze még jó sokat kell sűrűsödnie. Most csak a felszínt elérő szálakat vágtem le és ültettem vissza, még nem kezdtem el formálni.
A cyano szerencsére teljesen eltűnt (Yeeey:LOL:), most van egy kis zöld fonalasom, de azt kordában tudom tartani. Szerintem.

Feeding fish by Huy122, on Flickr
Végre a felszínre jönnek kajálni.

From above by Huy122, on Flickr
És nyírás után:

After a massive HC trimming by Huy122, on Flickr
 
Cyano ellen végül mit csináltál?
1. Tömény Carbo a cyanos részekre. Először a talajon jelent meg, onnan eltűnt és nem jött soha vissza a carbo után. Aztán megjelent a mini fissidensen mindenhol, így a jól bevált módszerrel tömény carbo ment rá.
2. Vettem KNO3-t és pluszban adagoltam ezt a GA tápok mellé.
3. Leszívtam vízcserekor egy kis átmérőjű csővel a cyano-t a fertőzött helyekről.
3.1 Csipesszel is szórakoztam.

Nem tudom, hogy végül miért tűnt el, lehet, hogy a fentiek miatt, de lehet, hogy csak szimplán azért, mert beállt az egyensúly.
A carbozás hatásos, de SZIGORÚAN TILOS mohára nyomni. A cyanoval együtt a mohám is elment. HC-re és stem nyövényekre is nyomtam (hátul az üvegen is megjelent), azoknak semmi baja sem lett.
A KNO3 nem tudom, mennyit ért, de azért kipróbáltam.
A legtöbbet érzésem szerint a manuális eltávolítás ért. Apránként, csipesszel távolítottam el a cyanot + leszívtam vízcserekor.
 
lehet ez az információ csomag megérne egy külön topicot...:)
Én nem akartam nyitni egy külön topicot neki, de szerintem te nyugodtan megteheted.:) (nem tudom, hogy külön-külön van-e már mindegyiknek topic-ja, nem néztem)
 
Sziasztok!
Ma kiruccantam egy kicsit München-be, és úgy néz ki, hogy csütörtökig maradok. Tudtok esetleg növényes akvarisztikai boltokat a környéken?
 
Sziasztok!
Ma kiruccantam egy kicsit München-be, és úgy néz ki, hogy csütörtökig maradok. Tudtok esetleg növényes akvarisztikai boltokat a környéken?
 
Sziasztok!
Előző héten elmaradt a nyírás, ennek eredményeképpen rá sem lehet ismerni az akváriumomra.:eek: "Eltűntek" a sziklák és előjöttek az algák. Legtöbb a zöld fonalasból van, de láttam fekete pontalgát is.:cry:
Münchenben sajnos nem volt időm elmenni a kisszsu által ajánlott boltba. (de Viktor tanácsát megfogadtam:whistle:) Hazaérve azt veszem észre, hogy eltűnt egy oto... Azóta sincs meg, szerintem azonnal amano vacsora lett miután elpusztult.:mad: Szóval nem volt valami kellemes hét akvakertészet szempontjából.



Overgrown stems (and algae) by Huy122, on Flickr
 
Szia huy!

A stem bokrok sűrűségére most már nem lehet panaszod!
Pár perc alatt rendet "vágsz" benne szerintem!
Sajnálom a többi kevésbé kellemes meglepetést, de ezek is hozzá tartoznak az élethez!

Nekem így is tetszik!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére