• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Núi Việt Nam

huy

Kertész szaki
Sziasztok!

Még tavaly Októberben indítottam el első növényes akimat. Mivel akkoriban még erősen hiányos volt a felszerelésem (Co2, világítás, tápok, szűrő, azaz minden) egy renden indításhoz, belekezdtem egy DSM projektbe. Mellesleg egy ilyet is ki akartam próbálni. Pluszban lenne egy kis gyökere a HC-nak a feltöltés előtt, ami Manado talajnál nem jön rosszul amint sokan tudjátok.

Az első hónap katasztrófa, elhanyagoltam az akit, így a HC elrodhadt, csak egy kis részét sikerült megmenteni. A mini fissidenst nem érdekelte a dolog, jól elvolt. Restart.

A második indítás óta eltelt kb. 2 hónap (talán több), és sikerült beszereznem szinte mindet. (Már csak egy rendes állvány kéne a világításhoz.) A napokban tervezem a feltöltést, de még nem nagyon tudom, hogyan kezdjek bele. Nagyon jól jönne a segítségetek a dologgal kapcsolatban. (kezdeti tápozás, co2, világítás stb...)

Akvárium: 60x30x36 Opti-white

Talaj: JBL Manado + Aqua Basis Plus

Táp: Grenn Aqua Micro+Macro, nagynyomású Co2

Szűrés: Tetratec Ex1200

Világítás: DIY 70W fém-halogén

Növény: Hemianthus Cuba, Mini Fissidens, Fissidens Fontanus, Weeping Moss, Staurogyne Repens, Rotala Rotundifolia, Rotala Sp. Green, Hemianthus micranthemoides, (+myriophyllum mattogrossense?) + 1 szál Willow Moss

Dekor: Lávakő


IMG_1472 2 by Huy122, on Flickr

Amint látjátok, a HC néhány helyen elég rossz állapotban van, remélem feltöltés után majd tudom orvosolni.
 
Tetszik. Hasonlo scapen gondolkodom en is a kovetkezo projecthez. Vegyel vizteszteket. Co2 csak lassan 1 bubi/sec es figyelni Dc-t teszteket. En is most inditottam 1 hete ha nem nyitod ra egybol nem lesz "gáz" :) szuresed jo fenyed jo csak ne ereszd tul kozel.
 
Nagyon jó lett a scape. Kíváncsian várom a feltöltést :)
 
  • Like
Reactions: huy
Szia huy!

Örülök hogy végre elő rukkoltál vele!
Eddig jól néz ki!
Mit nem csináltál a Hc-vel hogy nem maradt meg?

Szurkolok!

A.ttila
 
Tetszik. Hasonlo scapen gondolkodom en is a kovetkezo projecthez. Vegyel vizteszteket. Co2 csak lassan 1 bubi/sec es figyelni Dc-t teszteket. En is most inditottam 1 hete ha nem nyitod ra egybol nem lesz "gáz" :) szuresed jo fenyed jo csak ne ereszd tul kozel.
Rendben! Ami még érdekelne, hogy a világítást, tápozást, vízcseréket hogyan kezdjem el, hogy elkerüljem az algát. (állítólag ezt elkerültem a DSM-el, de nem hinném)

Szia huy!

Örülök hogy végre elő rukkoltál vele!
Eddig jól néz ki!
Mit nem csináltál a Hc-vel hogy nem maradt meg?

Szurkolok!

A.ttila
Köszi Attila!
Nem szellőztettem eleget, nem "öntöztem" megfelelően. De még az is rájátszott, hogy ráengedtem 70w-ot az "üres" akira.
 
Tanácsok az elindításhoz? Mert sokmindenfélét olvastam, és nem szeretném most elrontani. Főleg a "világítás hosszának emelése + tápozás indítása napi/2 napi/3 napi.... vízcseréknél RO vízzel + CO indítása a világításhoz mérve" kombó érdekelne.
 
Szia huy!

Csak a kérdések egyik felére tudok válaszolni.
Szerintem eleve töltheted 1/3 csap 2/3 ozmo vízzel.
Kezdetekben a manadó úgy is keményíti, de talán így kisebb az ingadozás mint ha csak ro-val nyomnád.
Csinálj napi feles vízcseréket, és rögtön nyomhatod a 3-3ml micro,-macrot, ha van lehetőséged ugyan ennyi carbot.
Második héten három vízcserét csinálj, utána kettőt, majd hetente!

Kezdésnek 6 órában világíthatsz, majd hetente emeld fél órával!
A világításod függesztett?

A CO2-ról nincs tapasztalatom.
Világítás bekapcsolása előtt szokták indítani 1-2 órával,lekapcsolás előtt hagyják abba 1/2-1 órával.
Gondolom lesz bent valamilyen indikátorod, azt érdemes figyelni (induláskor zöld, pár óra múlva lime zöld kell legyen)(ezért jobb a hétvégén feltöltened hogy ellenőrizni tudd folyamatosan)!
Persze fontos lenne ismerni az eszközt is amivel adagolod, attól függ hogy milyen mennyiséget kell beoldani( másodperc/buborék) a Te esetedben!
De ebben tényleg az adjon tanácsot aki használ CO2-ot!

A.ttila
 
  • Like
Reactions: huy
Nagyon tetszik az elrendezés, gratulálok. Csak egy kérdés: a fissidenst, kötözted, ragasztottad, vagy bedörzsölted? Ha az utóbbi, kíváncsi vagyok, hogy muzsikál.
 
Szia huy!

Csak a kérdések egyik felére tudok válaszolni.
Szerintem eleve töltheted 1/3 csap 2/3 ozmo vízzel.
Kezdetekben a manadó úgy is keményíti, de talán így kisebb az ingadozás mint ha csak ro-val nyomnád.
Csinálj napi feles vízcseréket, és rögtön nyomhatod a 3-3ml micro,-macrot, ha van lehetőséged ugyan ennyi carbot.
Második héten három vízcserét csinálj, utána kettőt, majd hetente!

Kezdésnek 6 órában világíthatsz, majd hetente emeld fél órával!
A világításod függesztett?

A CO2-ról nincs tapasztalatom.
Világítás bekapcsolása előtt szokták indítani 1-2 órával,lekapcsolás előtt hagyják abba 1/2-1 órával.
Gondolom lesz bent valamilyen indikátorod, azt érdemes figyelni (induláskor zöld, pár óra múlva lime zöld kell legyen)(ezért jobb a hétvégén feltöltened hogy ellenőrizni tudd folyamatosan)!
Persze fontos lenne ismerni az eszközt is amivel adagolod, attól függ hogy milyen mennyiséget kell beoldani( másodperc/buborék) a Te esetedben!
De ebben tényleg az adjon tanácsot aki használ CO2-ot!

A.ttila
Köszi! Kezdetben én is akartam keverni csapvízzel, de aztán meggyőztek, hogy ne. (Ha már van tiszta RO vizem, minek "szennyezzem be csapvízzel? - van benne igazság)
Akkor tápozni normálisan fogok, eddig azt hittem, hogy többet kell adagolni a napi vízcserék miatt. És a világítás függesztve lesz.
Nagyon tetszik az elrendezés, gratulálok. Csak egy kérdés: a fissidenst, kötözted, ragasztottad, vagy bedörzsölted? Ha az utóbbi, kíváncsi vagyok, hogy muzsikál.
Köszönöm! A fissidens-t "széttrancsíroztam" és rákentem a kövekre. A lávakő a felülete miatt pont jó erre. Szépen nő és terjeszkedik, de jobb lenne az eredmény, ha az elején jobban figyeltem volna a világításra.
 
Valamiért nem rémlett ki van a Nicknév mögött, de most hogy tegnap felvilágosodtam összekapcsolódott minden infó. Örülök, hogy most már tudom ki van a napló és a nick mögött.(y)
Nagyon jó kis emers próbálkozás. A fisssidens-el lekezelt láva miatt izgalmas lesz a végeredmény.
 
Az utolsó kép nekem inkább Fontinalisnak tűnik. Nekem is van ilyen pici levélzettel, de lehet, hogy tévedek.

445px-Fontinalis_antipyretica_%E2%80%94_Flora_Batava_%E2%80%94_Volume_v9.jpg
 
Köszönöm a dicséreteket!:)
Na, erre voltam kíváncsi! :hungry: Nagyon pöpec, köszi, hogy megosztottad. (y)
Egy előző postban már válaszoltam neked, talán a "széttrancsírozásra" voltál kíváncsi?:LOL:
Valamiért nem rémlett ki van a Nicknév mögött, de most hogy tegnap felvilágosodtam összekapcsolódott minden infó. Örülök, hogy most már tudom ki van a napló és a nick mögött.(y)
Nagyon jó kis emers próbálkozás. A fisssidens-el lekezelt láva miatt izgalmas lesz a végeredmény.
Bocsánat, az én hibám, elfelejtettem rendesen bemutatkozni pedig már többször találkoztunk.:confused:
Az utolsó kép nekem inkább Fontinalisnak tűnik. Nekem is van ilyen pici levélzettel, de lehet, hogy tévedek.

445px-Fontinalis_antipyretica_%E2%80%94_Flora_Batava_%E2%80%94_Volume_v9.jpg
Lehet, hogy igazad van, de akkor fogalamam sincs, hogy került be az akváriumba Fontinalis.o_O Majd rakok fel képet az állítólagos fissidens fontanusról amit kaptam, lehet akkor kiderül, mi is valójában.

ui.: Még régebben megkérdezte valaki tőlem, hogy én miért magázódom, pedig mindenki más a fórumon tegeződik. Azóta én is tegeződöm mindenkivel. Ha valaki ezt rossz néven veszi vagy vette, kérem szóljon, nem akartam tiszteletlen lenni.
 
Back
Oldal tetejére