• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Horns of the Sleeping Dragon

Tegnap beköltöztek a lakók, 21 amano, 15 zöld neon, 10 gyémánt neon, 15 fekete neon, 8 neon kalász, 3 rami, 2 otocinclus személyében. Elég nagy a nyüzsgés, de mindenki happy, úgy látom, bejön nekik az új lakhely.

Hátulra még ültettem egy cserepes Rotala H’ra-t, a jobb oldalra Rotala orange juice-t. Ezzel a növénylista szerintem végleges. Lassan kifogyok az előző tápból, tegnap vettem egy másik fajtát, ezután azzal folytatom majd a trágyázást.

Egy-két friss fotó:
0D829A0A-5F05-4543-9693-C9216B55987F.jpeg

F1C610E3-BF88-4A85-8D4A-DFE05E32CEF0.jpeg
46BD6B11-5411-4BB9-BAC1-0F33188EB355.jpeg
 
Tegnap beköltöztek a lakók, 21 amano, 15 zöld neon, 10 gyémánt neon, 15 fekete neon, 8 neon kalász, 3 rami, 2 otocinclus személyében. Elég nagy a nyüzsgés, de mindenki happy, úgy látom, bejön nekik az új lakhely.

Hátulra még ültettem egy cserepes Rotala H’ra-t, a jobb oldalra Rotala orange juice-t. Ezzel a növénylista szerintem végleges. Lassan kifogyok az előző tápból, tegnap vettem egy másik fajtát, ezután azzal folytatom majd a trágyázást.

Egy-két friss fotó:
View attachment 159783

View attachment 159784
View attachment 159785
Szép, részletdús berendezés. 👍
Csak kérdem: A 12 centis kalászhalak nem túl nagyok ekkora akváriumba?
 
Szép, részletdús berendezés. 👍
Köszi :)

Csak kérdem: A 12 centis kalászhalak nem túl nagyok ekkora akváriumba?
A neon kalászok nem nőnek meg 12 cm-esre, az enyémek már 1-2 éves kifejlett példányok, és olyan 4-5 cm-esek. Szerintem egyáltalán nem nagyok 180l-es akváriumba, nagyon szépen úsznak együtt, én még egy nagyobb rajt is el tudnék képzelni belőlük. Nekem baromira tetszenek, főleg a hímek színei nagyon szépek, és a többi kisméretű neont jól is kiegészítik. Ha lesz fotózva az akvárium, akkor majd kiveszem őket, hogy ne tolja el az arányokat.
 
Köszi :)


A neon kalászok nem nőnek meg 12 cm-esre, az enyémek már 1-2 éves kifejlett példányok, és olyan 4-5 cm-esek. Szerintem egyáltalán nem nagyok 180l-es akváriumba, nagyon szépen úsznak együtt, én még egy nagyobb rajt is el tudnék képzelni belőlük. Nekem baromira tetszenek, főleg a hímek színei nagyon szépek, és a többi kisméretű neont jól is kiegészítik. Ha lesz fotózva az akvárium, akkor majd kiveszem őket, hogy ne tolja el az arányokat.
Nekem is tetszenek, és gondoltam is rá, hogy veszek belőlük, csak az adatlapon megadott méretük tántorított vissza. Ám a Te tapasztalatod nyilván erősebb egy légből kapott adatnál. 👍
 
Nekem is tetszenek, és gondoltam is rá, hogy veszek belőlük, csak az adatlapon megadott méretük tántorított vissza. Ám a Te tapasztalatod nyilván erősebb egy légből kapott adatnál. 👍
Úgy látom, itt kavarodás van :) A GA oldalán lévő képen a türkiz kalászhal (Melanotaenia lacustris) képe szerepel. Ez tényleg nagyra nő. A neon kalászhal/törpe szivárványhal (Melanotaenia praecox) sokkal kisebb. Évek óta tartok ilyeneket, nálam a legnagyobb 7 cm körüli.
@hnorbi képein egyértelműen az utóbbi faj látható.
 
Úgy látom, itt kavarodás van :) A GA oldalán lévő képen a türkiz kalászhal (Melanotaenia lacustris) képe szerepel. Ez tényleg nagyra nő. A neon kalászhal/törpe szivárványhal (Melanotaenia praecox) sokkal kisebb. Évek óta tartok ilyeneket, nálam a legnagyobb 7 cm körüli.
@hnorbi képein egyértelműen az utóbbi faj látható.

Akinek meg neon kalász van még a profilképén is, attól nem kell hitelesebb forrás :p;)
 
Úgy látom, itt kavarodás van :) A GA oldalán lévő képen a türkiz kalászhal (Melanotaenia lacustris) képe szerepel. Ez tényleg nagyra nő. A neon kalászhal/törpe szivárványhal (Melanotaenia praecox) sokkal kisebb. Évek óta tartok ilyeneket, nálam a legnagyobb 7 cm körüli.
@hnorbi képein egyértelműen az utóbbi faj látható.
Ajaj... akkor 5 centit tévedtem a hosszában... :(

Lehet, hogy az Asszony is ezért reklamál állandóan...? :unsure:
 
Utoljára módosított:
Szépen alakul. Ha berobbannak két oldalt a HRA-k, az még ad neki egy lökést.

Én is arra várok, mikor lehet már csattogtatni az ollót 🙃

Halakkal azért totál más, sokkal látványosabb, ahogy a felső teret kitöltik, illetve beússzák.

Részben ezért is lett kicsit lapos a scape, hogy legyen elég úszótér a halaknak. Az előző berendezés elég dzsumbujos volt, ott sokszor bújkáltak a halak, itt most erre nem sok lehetőségük lesz 😁
 
Dec 10. - áttértem egy új növénytápra, a 2hr APT Zero tápból napi 2ml-t adagolok, a staurogyne miatt 2-3 nyomás vasat 3 naponta, és szintén 3 naponta kb. 3ml-t az webshop moderálva Makróból. A zselés ültetések nem festenek valami rózsásan, a mini aci olvadozik, a monte carlo, staurogyne szintén, a kosaras növények egyelőre stagnálnak.

Némi barna alga már megjelent, és természetesen felütötte a fejét ősi ellenségem, a zöld por alga is, szerencsére még kezelhető mennyiségben. Az ATI 50%-on pörög 7 órában, ezen egyelőre nem akarok emelni, remélem sikerül visszaszorítani GDA-t.
 
Szia Norbi !
Örülök az újrakezdésnek,bàr tudom teljesen nem engedted el a hobbit.
Az első amit írnék hogy ne törődj a szimetriával,mostanában nem mérvadó ha egy akvàrium szimetrikus vagy sem.
Tettszik a növényesítés elképzelés és a scape is.
Jó választás az új táp,egy picit kell az elején figyelni míg átállsz aztán már csak azt látod hogy egységes ütemben fejlődnek majd a növények 👍
A szokásos algásodás meg ahogy jött úgy megy is 😎
 
Szia Norbi !
Örülök az újrakezdésnek,bàr tudom teljesen nem engedted el a hobbit.
Az első amit írnék hogy ne törődj a szimetriával,mostanában nem mérvadó ha egy akvàrium szimetrikus vagy sem.
Tettszik a növényesítés elképzelés és a scape is.
Jó választás az új táp,egy picit kell az elején figyelni míg átállsz aztán már csak azt látod hogy egységes ütemben fejlődnek majd a növények 👍
A szokásos algásodás meg ahogy jött úgy megy is 😎

Köszi Viktor! Igen, az utóbbi időben főleg a fb-on követtem a dolgokat, a fórumozásra nem sok időm maradt, de itthon folyamatosan volt/van akváriumom. Inkább ezt a versenyzős, fotózós oldalát engedtem el a hobbinak, nem volt annyi időm, energiám, hogy olyan akváriumot üzemeltessek, amit egy idő után érdemesnek tartok megmutatni a nagyvilág előtt is.
A mostani scape-n se sokat gondolkodtam, csak legyen már valami az üvegben, de mivel kicsit leapadtak a tennivalók körülöttem, így visszatért a lelkesedés is az akvakertészet iránt. Már most van megint egy pár hardscape a fejemben, amit szívesen megvalósítanék, de most a rendelkezésre álló alapanyagból ezt sikerült kihoznom, ha szimmetrikus, akkor szimmetrikus, majd a következő nem lesz az 🙂.
A tápról sok pozitív visszajelzést olvastam eddig, remélem, nekem is beválik.
 
Utoljára módosított:
Ha már szóba került az előző berendezés, amit igaz, nem publikáltam sehol, de fotók azért készültek róla, berakom ide, hogy meglegyen.

Innen indult a dolog tavaly márciusban:

001C8D48-025D-4753-82DE-00C9761EE8FE.jpeg

Növényesítés után:

68D6C3AA-EA6F-4715-9400-D551CF8F522F.jpeg

Volt ilyen is:

115D4A11-3588-4782-9B25-7F0F8C3B3D60.jpeg

Meg a vége felé ilyen is:

764638AF-C908-499B-B1D6-3FF5450E0F21.jpeg

Elég sokat bajlódtam az algával, a karbantartások se voltak rendszeresek, kb. 1 évig futott, aztán a lakásfelújítás miatt májusban bontásra került. Ezt követte a jelenlegi, kb. egy fél éves kihagyás után.
 
Utoljára módosított:
Ma volt egy nagyobb karbantartás, az aktuális heti vízcsere, plusz a szűrő kipucolása is esedékes volt már. A szűrővel kicsit megszenvedtem, a múltkor beragadt az Eheim 2075-ös adaptere, be is szereztem gyorsan egy másikat, úgyhogy ennek a cseréjét is beiktattam. Nem volt egyszerű, az egyik oldalon megadta magát a fogaskerék, így nem tudtam bepöckölni az adapter házba a kilógó kis fület, fúróval leopáraltam, hogy a piros nyomó kallantyút ki tudjam szedni. Ezzel vagy másfél órát eljátszottam, utána kezdtem el a szűrő elemeinek a kitakarítását, ez plusz kb. 1 óra volt.
A zöld por továbbra is folyamatosan támad, hetente kétszer fogkefézek, most bekötöttem folyamatos üzemre az Eheim UV szűrőmet, remélhetőleg segít majd visszaszorítani az algát.
 
Bosszantó, ha a szűrőszerelés is beleesik a karbizásba.
Szerencsére csak egyszer fordult elő velem, de a szentek reszketve sorakoztak a fal mentén.
Azóta évente szétszedem, és pl. a fogaskerekeket is befújom szilikon sprével.
 
Bosszantó, ha a szűrőszerelés is beleesik a karbizásba.
Szerencsére csak egyszer fordult elő velem, de a szentek reszketve sorakoztak a fal mentén.
Azóta évente szétszedem, és pl. a fogaskerekeket is befújom szilikon sprével.

A szűrő nagyjából 8 éve üzemel, azóta egyszer már kellett cserélni adaptert. Sajnos, ez egy típushibája ennek az Eheim szériának, ezt leszámítva egy nagyon strapabíró, megbízható szűrő. Úgy vettem észre, hogy ez az új adapter, amit most beraktam, mintha sokkal könnyebben járna, lehet, hogy módosítottak rajta, vagy csak gyárilag jó be van szilikonozva. Mindenesetre a kenésre figyelni fogok, ki tudja, meddig lehet majd kapni hozzá pótalkatrészt.
 
A szűrő nagyjából 8 éve üzemel, azóta egyszer már kellett cserélni adaptert. Sajnos, ez egy típushibája ennek az Eheim szériának, ezt leszámítva egy nagyon strapabíró, megbízható szűrő. Úgy vettem észre, hogy ez az új adapter, amit most beraktam, mintha sokkal könnyebben járna, lehet, hogy módosítottak rajta, vagy csak gyárilag jó be van szilikonozva. Mindenesetre a kenésre figyelni fogok, ki tudja, meddig lehet majd kapni hozzá pótalkatrészt.
Még most kell venni 2 db adaptert;) , meg a többi kopó alkatrészből is. Bár ha a Eheim Classic szériából indulunk ki, akkor problémájuk legfelejebb az unokáinknak lesznek az alkatrészek beszerzésével.
 
Itt is eltelt már majd’ egy hónap az utolsó bejegyzés óta, nagyon sok említésre méltó nem történt. Továbbra is van zöld por és zöld pont algám, emiatt a tápozáson módosítanom kellett. Az apt zero mellé adagolok némi macrot is, és a foszfát szintet kicsit megnöveltem. Próbálom visszaszorítani a zöld algákat, nagyon nem tetszik, amikor már az összes dragon kő full zöld, ami még jobban zavar, hogy rátelepszik a növények leveleire is.

A múlt héten vízcserekor kikaptam a két nagy főkövet, lesúroltam a kádban, és csináltam egy kis átalakítást is. A két követ közelebb raktam egymáshoz, így a két szélen több hely maradt a stemeknek, és szebb ívet kapott a közép hátsó rész is. A középen futó ösvényt bekanyarítottam jobb oldalra, és a bal oldalt kiegészítettem, mintha hegyvonulat lenne.

Ha már leengedtem a vizet, csináltam egy fotót, hogy nézne ki, ha le van vágva a kép teteje. A halak is szépen összeterelődtek, igaz, a neon kalászok nem igazán illenek a képbe, de majd fotózáskor úgyis ki lesznek véve.

Összehasonlítva a korábbi, egy hónappal ezelőtti állapot, és a mostani:

CBA06BD5-9B64-4063-9C09-8C0666FACC40.jpeg


BC46C235-1310-47EA-B73E-E35298BEBA3A.jpeg
 
Back
Oldal tetejére