• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Núi Việt Nam

Hmm... érdekes. Lehet, hogy ahol jól érzik magukat, eltűnik a vörös csíkuk
Ezek szerint vehetsz innen a "halsanyargató" GA-soktól is mert majd úgyis kizöldül.:ROFLMAO: Passz, de ott tényleg volt rajtuk piros.
 
Ezek szerint vehetsz innen a "halsanyargató" GA-soktól is mert majd úgyis kizöldül.:ROFLMAO: Passz, de ott tényleg volt rajtuk piros.
No offense, de a bolt csak egy "átmeneti" hely a számukra. Lehet, hogy mindet megkapnak, de akkor is túl kicsi nekik az aki. Plusz a szállítás, költözés stb. miatti stressz.
 
No offense, de a bolt csak egy "átmeneti" hely a számukra. Lehet, hogy mindet megkapnak, de akkor is túl kicsi nekik az aki. Plusz a szállítás, költözés stb. miatti stressz.

És leginkább fééééény. Ahogy beteszed egy növényesbe teljesen más színük lesz mint a led-es haltárolóban.
 
No offense, de a bolt csak egy "átmeneti" hely a számukra. Lehet, hogy mindet megkapnak, de akkor is túl kicsi nekik az aki. Plusz a szállítás, költözés stb. miatti stressz.
Természetesen csak viccelni akartam, tökéletes helyük van ott átmenetileg.
És nálam mondjuk tényleg ATI alatt szoliznak:cool:
 
Update:
Végre megérkeztek az új lakók! Yeey:LOL:
Sikerült egy fuvar a Green Aqua-ba, így vettem 15db zöld neont. Beszoktatásnál vettem észre, hogy csak 14db van.o_O Azóta sem tudom, hol a 15. Lehet, hogy csak 14-et hoztam haza.
Mindegy, mert már most érzem, hogy kevesen vannak. Terveim szerint bekerül még 5-6 db.:) Sajnos van egy pár egyeden vörös csík, remélem idővel kinövik.:LOL:

A hátsó stemekkel nem vagyok megelégedve, még mindig nincs meg az a sűrű bokor feeling. Pedig már harmadszorra nyírom, s ültetem vissza őket. Folytattam a mini fiss. nyírását, amit csak vízcserékkor tudok végrehajtani. (nyírás közben szívom le a levágott darabokat)
A képen nem látszik tisztán, de középen, ahol van az ösvény is van egy tátongó lyuk a HC "mezőben". Kezdek ideges lenni az Amanokra.:shifty:

Akkor egy kép a mai állapotról:

A group of green neon tetra has arrived by Huy122, on Flickr





CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it
 
Szia huy,
Nem sok az ex 1200-as a 64 literre? Nekem 700as van de nagyon gondolkodom váltani nagyobbra.
Én kb 1 éve vettem a zöld neonokat a gA-ban és nincs rajtuk piros csík, sokáig azt hittem azért, mert félnek, bújnak. De mára már előmerészkedtek köszönet érte a chela-k nak.
 
Szia huy,
Nem sok az ex 1200-as a 64 literre? Nekem 700as van de nagyon gondolkodom váltani nagyobbra.
Én kb 1 éve vettem a zöld neonokat a gA-ban és nincs rajtuk piros csík, sokáig azt hittem azért, mert félnek, bújnak. De mára már előmerészkedtek köszönet érte a chela-k nak.
Szia!
Mielőtt beszereztem a szűrőt, ugyanezt kérdeztem én is a GA-soktól, és azt mondták, hogy nyugodtan használjak 1200-ast. Volt a GA-ban egy 64-es akvárium, ami alatt egy 1200-as futott, pluszban 17-es befolyó és 13-as lily. (a nagyobb flow érdekében) Én is ilyet használok. Halak nélkül minden okés. Miután bekerültek a neonok, azt vettem észre, hogy csak talajközelben úszkálnak, és a kajáért sem jönnek fel. (pedig lekapcsolom olyankor a szűrőt)

A piros csík nekem nem tűnt el, de már halványodott. Szerintem a fény miatt van, mást nem nagyon tudok elképzelni.
 
Reggel lámpa nélkül nekem is van némelyikben piros, szerintem a hímeken. Ha felkapcsol a lámpa és eltelik kis idő, már nem látszik rajtuk. Nálam 10 darab van de nagyon félénkek, hónapokig csak kajálni jöttek elő, az új berendezésnél már csak akkor, ha túl közel megyek és piszkálom az akváriumot. Egyébként szépen úszkálnak, ha nyugodtság van.
Szóval 17-es befolyó és 13-as lily, maxon megy a szűrő, vagy visszavettél kicsit? Még azt megmérnéd-e nekem ha lesz kis időd, hogy mekkora a legvastagabb részen:) Tökön szúrnám magam, ha nem tudnám becsukni az ajtót...kicsit böszme, de én a 700-ast is szeretem.
Hogy vagy megelégedve a DIY fémhalogén világításoddal? Bevilágít rendesen mindenhova? JA igen milyen magasan van a vízszinttől?:)
Fura, hogy azt mondod nem sűrűsödik a rotala hátul, nekem ugyan indica van, de lassan ott tartok, hogy nem győzöm nyírni...
 
Szóval 17-es befolyó és 13-as lily, maxon megy a szűrő, vagy visszavettél kicsit?
Maxon megy. De szerintem kicsit majd visszafogom a csapok segítségével.

Még azt megmérnéd-e nekem ha lesz kis időd, hogy mekkora a legvastagabb részen:) Tökön szúrnám magam, ha nem tudnám becsukni az ajtót...kicsit böszme, de én a 700-ast is szeretem.
:LOL: Miután megépítettem a saját szekrényemet, én is reszketve tettem bele a szűrőt. Épp, hogy befért...:D 27 centi a szekrényem belső vastagsága, a gyári adatok szerint 26 centi a szűrő. Szerintem egy kicsit vastagabb, de nehéz pontosan megmérni.

Hogy vagy megelégedve a DIY fémhalogén világításoddal? Bevilágít rendesen mindenhova? JA igen milyen magasan van a vízszinttől?
A HQI-val egy a probléma: árnyékol (persze layout-tól függően) Nem annyira zavaró, de lehet látni. Nekem a bal sarokban lévő stemek érzésem szerint nem növekednek annyira, mint a többi. Ezen kívül szerintem megéri HQI-t használni: jó fényerő, fodrozódó minta a talajon (+a falon is:D), széles színhőmérséklet skála.
Amúgy tervezem kibővíteni a világítást: 2x24W T5. Így magasabbra függeszthetem a lámpát + az árnyék is megszűnik. Most 20-25 cm-re van a vízszinttől.

Fura, hogy azt mondod nem sűrűsödik a rotala hátul, nekem ugyan indica van, de lassan ott tartok, hogy nem győzöm nyírni...
Sűrűsödni sűrűsödik, csak elég lassan. Vagy csak én vagyok türelmetlen...:)
 
Sziasztok!
6 hetes az akvárium. A cyano végre eltűnt, de helyette megjelent némi fonalas alga... Nagyjából ennyi változás történt az elmúlt időszakban.
A lakók jól vannak, eddig csak 1 Amano tűnt el, de őt is megtaláltam az ágyam alatt. Nem volt szép látvány.:cry:
Ma is volt nyírás és végre kezd sűrű lenni a hátsó stem sor. Íme egy előtte-utána képsorozat:

Before... by Huy122, on Flickr
Előtte...

...and after by Huy122, on Flickr
...és utána.
 
Tényleg nagyon szép, a buja tavaszi hangulat nyírás előtt jobban tetszik. Ami nem annyira jó szerintem az a bal oldalon a magasodó talaj.
 
  • Like
Reactions: huy
Egyre szebb az akváriumod! Gratu hozzá (y)
Köszönöm!:)

Tényleg nagyon szép, a buja tavaszi hangulat nyírás előtt jobban tetszik.
Köszi! Igen, nekem is jobban tetszik. De mindenképpen sűríteni akartam az alsó részt, hogy ne nézzen ki olyan hülyén. Az a terv, hogy olyan magas legyen mint az első képen, de olyan sűrű mint a másodikon.

Ami nem annyira jó szerintem az a bal oldalon a magasodó talaj.
A jobb oldalon is magasodott, de berogyott a talaj. (Manado...) Nem tudom, hogy lehetne rajta segíteni.
 
Sziasztok!
Green Aqua Micro/Macro tápozás mellett érdemes használni a különböző ADA adalékokat? (Green gain, green bacter, phyton-git, ECA stb...)
Egyáltalán mennyire hatásosak? GA webshopban nem találtam meg mindet, ennek mi az oka?

Mai állapotról most nincs kép (még nincs felkapcsolva a világítás), de itt van helyette egy bátor kis oto:

Curious little Otocinclus by Huy122, on Flickr
Biztos algás volt a csipeszem.
 
Green Aqua Micro/Macro tápozás mellett érdemes használni a különböző ADA adalékokat? (Green gain, green bacter, phyton-git, ECA stb...) Egyáltalán mennyire hatásosak?

Green Gain - Használjuk akvárium indításnál, akkor amikor stagnálnak a növények, vagy nyírás után. Láthatóan gyorsabban regenerálódnak és egy picit még fokozhatjuk a fejlődést. Ami egy gyepes akinál nem hátrány

Phyton Git - Mostanság egyre többet használjuk fa dekor lekezelésére mielőtt bekerülnek az akikba. Red Moor pl. Emellett időszakosan használjuk más algák ellen, de vízbe rakva olyan mint a carbo.... látható eredményt inkább helyi kezeléssel érsz el. Jó cuccos

ECA - Inkább ADA tápok mellé használjuk. GA tápok mellé nem. Az ok nem tudom mi.... :) na jó a fullos tápok mellé ha túlzásba viszük a vasazást szépen beköszönnek az algák.

Bacter-t minden vízcserénél tolunk, szűrőtakarítás után, vagy amikor tönkrevágtuk a baktériumokat mondjuk egy hűvös éjszakával vagy CO2 túladagolással.
 
Green Gain - Használjuk akvárium indításnál, akkor amikor stagnálnak a növények, vagy nyírás után. Láthatóan gyorsabban regenerálódnak és egy picit még fokozhatjuk a fejlődést. Ami egy gyepes akinál nem hátrány
Ez hasznosnak tűnik.:)

Phyton Git - Mostanság egyre többet használjuk fa dekor lekezelésére mielőtt bekerülnek az akikba. Red Moor pl. Emellett időszakosan használjuk más algák ellen, de vízbe rakva olyan mint a carbo.... látható eredményt inkább helyi kezeléssel érsz el. Jó cuccos
Tehát ez egy drága Carbo? Úgy hallottam, hogy egyáltalán nem bántja a növényeket. Pl. moha kezelésnél.

ECA - Inkább ADA tápok mellé használjuk. GA tápok mellé nem.
Akkor ezt skippelem.

Bacter-t minden vízcserénél tolunk, szűrőtakarítás után, vagy amikor tönkrevágtuk a baktériumokat mondjuk egy hűvös éjszakával vagy CO2 túladagolással.
Egy Sera Nitrivec pl. ugyanilyen hatásos?
 
Tehát ez egy drága Carbo? Úgy hallottam, hogy egyáltalán nem bántja a növényeket. Pl. moha kezelésnél.

A carbo egy sokkal agresszívabb szer. Ez egy picit máshogy működik. Volt olyan akvárium amiben a rendszeres használata mellett sosem algásodott a dekorhomokom.
Az ADA azt mondja, hogy csak Anubiast ecsetelj vele más növényt ne. Viszont ott az idegesítő ecsetet szépen kinyírja. Szóval más és másra is használható

Egy Sera Nitrivec pl. ugyanilyen hatásos?

Erre nem tudok válaszolni. Szerintem növényes akinál alap, hogy mindig legyen otthon valami baktérium booster. Végülis a szűrőre tesszük fel az egész akvárium sikerét. Teljesen mind1, hogy a CO2 patent, jó a fény és a tápozás, ha a szűrővel valami gebasz van, borul minden. Érdemes tartani valamilyen cuccot otthon és időnként használni.

Az ADA adalékok egyébként csalókák ár szempontból. Meg kell nézni az adagolásukat. 500 csepp van egy kis fiolában. Lehet, hogy 6 rugó környéként van a legtöbb adalék, de ha visszaosztod mennyi vizet tudsz kezelni velük, lehet máris nem olyan sokkoló az ára.
 
A carbo egy sokkal agresszívabb szer. Ez egy picit máshogy működik. Volt olyan akvárium amiben a rendszeres használata mellett sosem algásodott a dekorhomokom. Az ADA azt mondja, hogy csak Anubiast ecsetelj vele más növényt ne. Viszont ott az idegesítő ecsetet szépen kinyírja. Szóval más és másra is használható
Most két helyen megjelent nálam a zöld fonalas alga, mindkettő mohán. Carbozni nem merem, mert már egyszer kinyírta a moháim nagy részét. Hatásos lenne a phyton-git pl. kicsit higítva, hogy jobban szórjón és direktbe a mohákra?
 
Back
Oldal tetejére