• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Horns of the Sleeping Dragon

hnorbi

VIP kertész
Jó régen volt már, hogy naplót indítottam az új akváriumnak, de most úgy döntöttem, a jelenlegi scape-t naplózni fogom, visszanézve a korábbi akváriumoknál is hasznos volt.
A scape az itthon lévő dragon kövekből és megkövesedett fából állt össze, az elképzelés egy brazil stílusú látvány összeállítása volt. A hardscape elég szimmetrikusra sikerült, ezen majd a növényesítéssel próbálok javítani. Első ránézésre két szarv ugrott be róla, ezért lett a napló neve az ‘Az alvó sárkány szarvai’.
Nem akartam egy sok munkát igénylő akvát összerakni, emiatt vékony tápozást fogok használni, remélhetőleg az algát is el könnyebben tudom így kerülni.
Az akváriumot november 24-én indítottam, jelenleg a napi vízcseréknél tartok.

A technikai háttér és a növények.

Akvárium:
  • 90x45x45 (183 L) - OptiWhite, 8mm-es üveg

Szűrő:

Világítás:
  • ATI Sunpower 4x39W (dimmelhető)

CO2:
Aljzat:
  • ADA Aquasoil Amazonia
  • ADA La Plata dekorhomok
Dekor:
  • megkövesedett fa
  • dragon kő

Növények:
  • Anubias barteri nana petite
  • Anubias barteri nana pangolinino
  • Eleocharis acicularis mini
  • Hemianthus Micranthemoides
  • Micranthemum sp. ’Monte Carlo’
  • Rotala Colorata
  • Rotala H’ra
  • Rotala sp Green
  • Marsilea Hirsuta
  • Eriocaulon cinereum
  • Taxiphyllum spiky moss
  • Staurogyne repens TC

Halak:
  • Otocinclus affinis
  • Paracheirodon simulans
  • Caridina Multidentata

Tegnap esti állapot:

F5050CA3-A17E-441B-A905-3884E4367D12.jpeg
 
A harmadik napnál tart az akvárium, éppen cserélem a vizet (full RO visszasózva), aztán most kapcsolok, hogy a múltkor nem volt raktáron a sima Amazonia a GA-ban, ezért a v2 verzióból rendeltem. Viszont olvastam is, hogy ennek az aljzatnak a tápanyag tartalma kb. az Amazonia Light-nak felel meg, emiatt nem is kell indításkor naponta vizet cserélni, elég 2-3 naponta. Mindig tanul az ember valamit 🙂

Folyékony tápozás megy az indítástól, kb. 3-4 ml TF Planter reggel 9-kor adagolva, és CO2 kb. 5-6 bpm.
 
Üdv Norbi ujra köztünk!
A scape szerintem jo,de tul lapos es szimetrikus lett!
Hajra,es szorittok neked!Pacsi.
Hello Patrik, nem tűntem el, az akvarisztikát sem hagytam abba, csak az utóbbi időben más hobbi volt a prioritás. De most újra előtérbe került az aquascaping, a végén még lehet, hogy versenyekre is benevezek 😄
A scape-el kapcsolatban jó a meglátás, tényleg lapos, nekem is más volt a fejemben, kellett volna még dekor, csak az idén elment egy csomó lóvé ház felújításra, ebbe most nem akartam többet belefeccölni, így abból próbáltam kihozni valamit, ami itthon volt. Meglátjuk, mi lesz belőle, hátulra meg két oldalra tervezek stemeket, a növényesítéssel próbálom majd kitölteni a teret, meg ellensúlyozni a szimmetriát.
Elsődleges szempont az algamentes üzemeltetés lesz, az előző kettő berendezés nem volt egy sikertörténet, ezeket azért is nem publikáltam.
 
Nagyon jó, hogy újra belefogtál, ráadásul egyből egy ütős scape! Fantasztikusan ötvözted a kétféle követ, a középen kanyargó út meg kifogástalan lett.👍🏻
A háttér üres marad vagy lesznek végig felnyúló stemek?
Örülök, hogy tetszik, az előző hozzászólásomnál írtam Patriknak, hogy én nem érzem ezt a scapet annyira erősnek, csak most sajnos erre volt keret.

A háttérben a bal oldalra Rotala H’ra a jobb oldalra Rotala Colorata lett ültetve, meg lesz Green is a kövek mögött. Nem akarok nagy bokrot, csak éppen pár centivel a kövek vonalában lesz visszavágva.
 
Nagyon jó, hogy újra belefogtál, ráadásul egyből egy ütős scape! Fantasztikusan ötvözted a kétféle követ, a középen kanyargó út meg kifogástalan lett.👍🏻
A háttér üres marad vagy lesznek végig felnyúló stemek?

Ja, jut eszembe, tegnap este csináltam egy kis hevenyészett tervet, hogy szeretném majd a növényesítést. Kicsit túlszaturáltak a színek, de kb. ez lenne az irány:

DEF0DC94-E304-4750-8A3E-D039BA251A90.jpeg
 
Utoljára módosított:
Az üvegből le kéne vágni úgy 10 centit. A középső ösvényt én újra gondolnám a helyedben, azzal meg lehetne szüntetni a szimmetriát. Amúgy meg nagyon patent így is az egész.

Az üvegből sajna nem tudok levágni, azaz le tudnék, csak nem biztos, hogy jö ötlet lenne 😄 Ha készül majd róla fotó, akkor biztosan leengedett vízzel lesz befotózva, úgy tölti majd ki a teret. Egyelőre úgy vagyok vele, hogy nem versenyakváriumot akartam összerakni, csak legyen valami, a házfelújítás miatt több mint fél évig üresen állt az üveg, már akartam, hogy legyen benne valami. A rendelkezésre álló dekorból ezt sikerült kihozni.
Egyébként most az lesz a csellendzs, hogy algamentesen tudjam üzemeltetni, ez van elsősorban fókuszban, ez a szimmetria dologgal most nem foglalkozok, majd ha megindulnak a növények, alakul majd a látvány.
 
Ja, jut eszembe, tegnap este csináltam egy kis hevenyészett tervet, hogy szeretném majd a növényesítést. Kicsit túlszaturáltak a színek, de kb. ez lenne az irány:

View attachment 159049

Ez a tervezet nekem nagyon bejön, szerintem az alap tökéletes, ha ezt az állapotot sikerül megvalósítanod, akkor szerintem ez nagyon ütős lesz :)
Mindenképpen algamentest és sok örömet hozzá! :)
Követni fogom az akvárium életét, remélem/reméljük sok bejegyzés lesz majd :)
 
Ez a tervezet nekem nagyon bejön, szerintem az alap tökéletes, ha ezt az állapotot sikerül megvalósítanod, akkor szerintem ez nagyon ütős lesz :)

Nem teljesen ez lesz, éppen tegnap rendeltem még növényeket, a két oldalra lesznek még ültetve stemek, kis pinnatifida, meg stau. A középrészen hátul HC, előrébb Monte Carlo, és mini aci. A többi meg még alakul :)
 
És mit szóltál ahhoz, amit Balázs csinált a galériában?

Megnéztem a videókat, szerintem jó lett a maga nemében, bár nekem a brazil stílustól egy kicsit messze van. A versenyfotóhoz a jobb oldalt jobban benövényesítettem volna, és hagytam volna egy kicsivel több vöröset a háttérben, az mindegyik brazilnál visszatérő elem. Nekem egyébként ezek a kedvenceim a kategóriában:

3260.jpeg
5880.jpeg
3240.jpeg
2790.jpeg
1210.jpeg
 
Két hete üzemel az akvárium, egyelőre minden okés, alga még nem jelent meg, remélem, ez így is marad. A jobb hátulra ültetett Rotala Colorata levelei kezdenek olvadni, zselés volt, neki több idő kell, amíg megindul.
Tegnap vízcsere volt, ültettem még hátul középre HC-t, bal oldalra került HM és pinnatifida, jobb oldalra Rotala boshi nanjenshant, hátulra a kövek mögé Rotala Greent.

Mai állapot:

AE6C5F22-AE11-46C0-A388-355BCA2DBD6D.jpeg

980585F9-12A9-468B-8C0B-5D745D7CE63E.jpeg


852CECA2-CF02-4994-9793-1B2AAC48B8BE.jpeg

170936E8-6019-483A-890B-F7BA973241F9.jpeg

8F766A75-7F1E-453A-8049-8531600EFF0A.jpeg
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére