• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri Nano Reef! What else?

Lenyűgöző és egyben félelmetes... elképedve olvasom a társalgásotokat...még mindig nagyon távoli és idegen számomra az akvarisztika ezen ága.:alien:
Egy kérdésem lenne: Ti szabad kézzel belenyúltok (bele mertek nyúlni) ezekbe az akváriumokba?:nailbiting:
 
Lenyűgöző és egyben félelmetes... elképedve olvasom a társalgásotokat...még mindig nagyon távoli és idegen számomra az akvarisztika ezen ága.:alien:
Egy kérdésem lenne: Ti szabad kézzel belenyúltok (bele mertek nyúlni) ezekbe az akváriumokba?:nailbiting:
Reszemrol en belenyulok [emoji3]

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Amit az ecsenius falról tudni kell, hogy nagyon rejtőzködő faj. Keres magának egy üreget amit kitakarit és abban van a nap 23,5 órájában :) a maradék fél óra az etetés amire kijon. Onnan les kifelé és nézi mi történik maga körül.
Nekem ecsenius stigmatura volt.


Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Lenyűgöző és egyben félelmetes... elképedve olvasom a társalgásotokat...még mindig nagyon távoli és idegen számomra az akvarisztika ezen ága.:alien:
Egy kérdésem lenne: Ti szabad kézzel belenyúltok (bele mertek nyúlni) ezekbe az akváriumokba?:nailbiting:
Persze, bele kell, sokszor naponta többször is :D
Persze miután már be van rendezve egyre kevesebbet. De ha van egy tengeri sunod aki mindent leborit... ;)

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Mik legyenek a cel vizparameterek? Jelenleg Ca 420, Mg 1285, Kh 8, Sosuruseg 1025, amit beirtam az aqua calculatorba. Minden letezo oldal mas parametereket ad meg tulnyomoan LPs es nehany Sps korall tartasa a cel.
 
Milyen sps, mert nagyon nem mindegy. A leirtakon kívül amik még nagyobb fontosak a nitrát és a foszfat. Sps esetén nitrát 5 max 10 és foszfat 0,01-0,05.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Milyen sps, mert nagyon nem mindegy. A leirtakon kívül amik még nagyobb fontosak a nitrát és a foszfat. Sps esetén nitrát 5 max 10 és foszfat 0,01-0,05.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
Monti, Stylo, esetleg green slimmer acro, de talan ennyi is 3 db a tobbi lps lenne es nehany zoa. A nitratom 5 a foszfatot nem tudom merni egy kicsit sem szinezodik el a teszt.
 
Monti, Stylo, esetleg green slimmer acro, de talan ennyi is 3 db a tobbi lps lenne es nehany zoa. A nitratom 5 a foszfatot nem tudom merni egy kicsit sem szinezodik el a teszt.
Most még :D majd ha be lesz telepítve halakkal és elkezdesz rendesen eteni majd akkor érdemes mérni. Ezeknek az spseknek nitrát 5 foszfat 0,05.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Uj lako erkezett! Nem volt bicolor az uzletben es ez nem is nol olyan nagyra mint a bicolor. Iszonyat jo fej es nagyon falank meg a bubikat is kergeti, persze lesbol.ca5b58e79641adafafc8c63991c08aa9.jpgd27d0206b0fc0298819926f5b9ad5f8f.jpg

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
A lenyeg lemaradt. A szalas alga kikopik szinte mar teljesen eltunt. Csak a kovek zoldek meg egyenlore.
 
Na, ilyen volt nekem is, ecsenius stigmatura :) ő eszi az algát is ;)

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Egy kis segitseg kellene. Mennyit es hanyszor etessem a halakat? A meglevo 2db rol van szo. 4 fele fagyasztott kajam van igazabol mostar mindenki mindent megeszik. Szoval valami tampont kellene. Mondjuk 1/4 vagy 1/8-ad kocka naponta fele fele aranyban reggel este?

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Egy kis segitseg kellene. Mennyit es hanyszor etessem a halakat? A meglevo 2db rol van szo. 4 fele fagyasztott kajam van igazabol mostar mindenki mindent megeszik. Szoval valami tampont kellene. Mondjuk 1/4 vagy 1/8-ad kocka naponta fele fele aranyban reggel este?

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
Naponta fél kocka bőven elég artémiabol.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Koszonom!
Meg egy gyors kerdes. Ma mikor megjottem melobol minden rendben volt a lakokkal, de most hogy etettem eszrevettem hogy a bohocnak szetzuzodott a farokuszoja. Van olyan hogy bekapja a halat az aramoltato? Tuti nem valamilyen betegseg mert a tobbi uszoja sertetlen viszont a farokuszo toben eltort es szetfoszlott. A stigmaturaval egyutt vannak mar egy hete nem piszkalta soha, nem hiszem hogy o lenne a hibas. Szoval otlet? Ja es mit csinaljak szerencsetlennel? Probal uszni de farokuszo nelkul nem igazan megy neki. Most kikapcsoltam az aramoltatot csak a felnyomo megy, es a halkiszedo halobam logatom a vizbe mert a csigak mar mennenek ra ha hagynam.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Sajnalatos modon kimult a bohochal, tovabra sem ertem mi tortent vele.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Hát nagyon sajnálom! Nem tudok mit mondani mi lehetett! Képet nem csináltál róla?

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Hát nagyon sajnálom! Nem tudok mit mondani mi lehetett! Képet nem csináltál róla?

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
Nem, nem csinaltam, sem elszinezodes sem kulso elvaltozas nem volt rajt, fel oraval mielott eszrevettem meg a frontuvegnel uszkalt, aztan mikor etetni mentem mar az aramoltato alatt az aljzaton fejenallva probalt uszni. Egyszeruen nem tudok masra gondolni mint az aramoltatora, a stigmatura ra sem bagozott az egyetlen nagyobb lako a halon kivul egy tuzrak az akvaban, de az meg felosebb mint a stigmatura.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Nem, nem csinaltam, sem elszinezodes sem kulso elvaltozas nem volt rajt, fel oraval mielott eszrevettem meg a frontuvegnel uszkalt, aztan mikor etetni mentem mar az aramoltato alatt az aljzaton fejenallva probalt uszni. Egyszeruen nem tudok masra gondolni mint az aramoltatora, a stigmatura ra sem bagozott az egyetlen nagyobb lako a halon kivul egy tuzrak az akvaban, de az meg felosebb mint a stigmatura.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
A memokat nem szokták más halak bántani, inkább ő csap szét ha olyan kedve van. Milyen aramoltatod van?

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
A memokat nem szokták más halak bántani, inkább ő csap szét ha olyan kedve van. Milyen aramoltatod van?

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
Jebao rw4, minimum fokozaton megy, de lehet hogy sok ide viszi az aljzatot akarhogy allitom.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Back
Oldal tetejére