• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri Nano Reef! What else?

Szerintem meg vedd ki! Gyorsan szaporodnak és eszik a zoakat!
Mivel méred az értékeket? Ez sima fonalas alganak látszik. Egy fogkefével kefeljed le. Mennyit vilagitasz?

Gesendet von meinem SONY XZ1 mit Tapatalk
Ammoniat, nitritet, nitratot, ph-t api teztel, kh-t, ca-t, mg-t redsea proval, foszfort selifer tesztel merek. A vilagitast 9-rol mar levettem 7 orara par hete.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Nekem van fehér is, olyan is van ami fehér és rajta narancssárga pöttyök vannak. Több éve van, és soha semmilyen korallom sem sínylette meg eddig. Nem hiszem, hogy ez pusztán szerencse lenne. Amikor elszaporodtak jobban, szedegettem ki én is belőlük, de így sem volt velük soha sem gondom. Érdekes.
 
Ammoniat, nitritet, nitratot, ph-t api teztel, kh-t, ca-t, mg-t redsea proval, foszfort selifer tesztel merek.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
Az apit nem ismerem, a Red sea az jó, viszont a foszfatra a salifert semmit sem ér! Az biztosan nem 0! Vagy Hanna vagy Rowa, vagy egy üzletben bemeretni.
Mennyit vilagitasz?

Gesendet von meinem SONY XZ1 mit Tapatalk
 
Az apit nem ismerem, a Red sea az jó, viszont a foszfatra a salifert semmit sem ér! Az biztosan nem 0! Vagy Hanna vagy Rowa, vagy egy üzletben bemeretni.
Mennyit vilagitasz?

Gesendet von meinem SONY XZ1 mit Tapatalk
Az elozot mar javitottam mert kimaradt, szoval most par hete 7 orat de elotte 9 volt.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Szóval, az értékeket meressed be egy üzletbe.
Nitrat ellen special blend + nite out, foszfat ellen Rowaphos.
Vagy no3po4x... Vagy vodka, de azt óvatosan.
A látható algat fogkefével letisztitani. Nem kell félni, a lehab ki fogja szedni. Vilagitasod hány Watt?

Gesendet von meinem SONY XZ1 mit Tapatalk
 
Szóval, az értékeket meressed be egy üzletbe.
Nitrat ellen special blend + nite out, foszfat ellen Rowaphos.
Vagy no3po4x... Vagy vodka, de azt óvatosan.
A látható algat fogkefével letisztitani. Nem kell félni, a lehab ki fogja szedni. Vilagitasod hány Watt?

Gesendet von meinem SONY XZ1 mit Tapatalk
120w de a kek csatorna 25%-on a feher+szinek 10%-on megy.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Esetleg még az aramlast lejjebb veheted. Az algák szeretik az erős aramlast.

Gesendet von meinem SONY XZ1 mit Tapatalk
 
Szóval, az értékeket meressed be egy üzletbe.
...ahol az esetek 80%-ban Saliferttel mérnek :D

Amúgy nem olyan rosszak a Salifert tesztek szerintem. A Hanna tesztek viszonylag pontosak, de nehezen kalibrálhatóak. Dolgoztam laboranalitikusként (mint élelmiszermérnök), a volt munkahelyemen, sok kalibrálási és mérési gondok voltak a Hanna Instruments műszereivel. :)
A Rowa tesztek szerintem is jobbak, jóval drágább mint egy Salifert teszt, viszont annyival nem pontosabb. Ha pontosan akarsz bemérni vizet, akkor spektrofotometer (mondjuk az rohadt drága). Egyszer bevittem az akvim vizét lemérni a laborba. Azokhoz a mérésekhez képest a Rowa tesztek is pontatlanok, és alig-alig pontosabbak a Salifertnél. A leggagyibb víztesztek, pedig a Sera tesztek, na azok szó szerint semmire sem jók. A JBL tesztek sem valami jók.
 
Jelenleg nopoxot adagolok tegyek melle foszfat megkotot? Seachem van itthon, ami aluminium alapu es lerantja a ph-t sajnos.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Felmerult a lehetoseg hogy megszumtetem a novenyest es a CRS-es akvat es a helyere teszek egy 90-es tengerit. Ez egyenlore nagyon elmelet meg csak, de ha sikerul a mostanival valami normalisat alakitani lehet, hogy belevagok egy nagyobba. Elsore ezt nezt ki: ea reef pro 900s. [emoji3]



Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Jelenleg nopoxot adagolok tegyek melle foszfat megkotot? Seachem van itthon, ami aluminium alapu es lerantja a ph-t sajnos.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
A nopox szén kaja a baktériumoknak és ezáltal a nitratot és a foszfatot is csökkenti.

Gesendet von meinem SONY XZ1 mit Tapatalk
 
Ugy tunik sikerult rendbe tenni a vizparametereket. A fogkefezes es a nopox meghozta a hatasat, egyre kevesebb az alga. Az uveget is mar csak naponta pucolom. A nopoxot lecsereltem fauna marin bacto reef balls-ra, meglatom hogy mukodik. Az angol forumon nagyon jokat irnak rola. Bacikultura, szenforras es enzimek egyben. Raadasul 2 ball kell 100 literhez igy kb masfel evig kitart a legkisebb kiszereles. Beuzemeltem a dozispumpat is mert napi 3-3-3ml adagolas melett is folyamatosan fogy a ca es a kh. Sot is cserelek szinten az angol forum ajanlasa alapjan red sea sea salt-ra egyenlore 50-50% Tropic marine - red sea sot hasznalok vizcsereknel amig el nem fogy a TM. A ballinghoz aqua forest ca, mg, kh, ms + a, d, c, k, strong-ot hasznalok. Egyenlore az mg-t kihagytam a receptbol amig le nem megy normalis ertekre. A kulfoldi forumok tapasztalatai alapjan ha egyszer beallitom az ertekeket akkor csak a kh fogyas alapjan kell egyenlo adagokat adagolni.
Ezt mertem ma:
So 1025
25 C
Foszfat 0
Nitrat 5
Kh 8
Ph 8
Ca 400
Mg 1480

Jovo heten meglatom kell-e meg emelnem a 3 ml-es ballingon.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Ezekkel a nitrát csökkentő lábakkal vigyazzal, gyorsan berohadhatnak. A nopox vagy a vodka akkor már ezerszer jobb...

Gesendet von meinem SONY XZ1 mit Tapatalk
 
Ezekkel a nitrát csökkentő lábakkal vigyazzal, gyorsan berohadhatnak. A nopox vagy a vodka akkor már ezerszer jobb...

Gesendet von meinem SONY XZ1 mit Tapatalk
Hogy erted a berohadast? Lebegtetem reaktorban es 2 hetente cserelem. Az angol forum szerint csak azt kell figyelni hogy ne nullaza le az ertekeket.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Na, mi a helyzet? Hogy áll az akvárium?

Gesendet von meinem SONY XZ1 mit Tapatalk
Minden a legnagyobb rendben. Az alga eltunt 4 het reef balls hasznalat utan. Most a korallsuger kifogasa es a boltba viszavitele a kovetkezo feladat. Sajnos 2 masik halat kikergetett mar az akvabol. Unnepek kozott meg is lepem majd. Es hozok par halat a veszteseg potlasara. Es ha talalok valami szepet akkor nehany lps is erkezik majd.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Minden a legnagyobb rendben. Az alga eltunt 4 het reef balls hasznalat utan. Most a korallsuger kifogasa es a boltba viszavitele a kovetkezo feladat. Sajnos 2 masik halat kikergetett mar az akvabol. Unnepek kozott meg is lepem majd. Es hozok par halat a veszteseg potlasara. Es ha talalok valami szepet akkor nehany lps is erkezik majd.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
Mondtam én hogy a korallsuger egy agresszív állat...

Gesendet von meinem SONY XZ1 mit Tapatalk
 
Back
Oldal tetejére