• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri Nano Reef! What else?

CsTom

Főkertész
Sziasztok!
Egy rovid elozetessel kezdenem:
Pillanatnyilag egy novenyes es ket garnelas akvariumom van. Ezek miatt eleg sokat jarok akvariumos boltokba, de mindig sarkalatos pontja volt ezeknek a kiruccanasoknak, hogy eletem parjat teljesen hidegen hagyta az akvarisztika. Igy vagy el sem jott velem vagy 10 perc utan latvanyosan "unatkozott". Szerintem a tobbseg tudja mire gondolok.
Ez igy telt egesz a tavalyi ev oszeig, amikor egy repulogep hangarban kialakitott 3000m2-es akvarisztikai boltba elcsaltam magammal. Itt tortent meg a "csoda". Az uzlet kb. 1/4-e tengeri akvarisztikaval foglalkozik. Amig en a novenyeket nezegettem, meg a JBL sorokat Kedvesem eltunt. Majd negyed ora keresgeles utan megtalatam egy korallos akvarium elott alldogalva, ahol kozolte, hogy neki kell egy ilyen. Persze azonnal neki szegeztem a kerdest, hogy nekem akar meg egy akvariumot (amit mar nem vallalnek be) vagy tenyleg O akarja csinalni. Erre jott a sosem vart valasz, hogy igen ezt O szeretne csinalni. Persze a nullahoz konvergalo tengeris tudassal megszuletett a fejembe az otlet. Igy lett egy reef akvarium, es technikai berendezese a tavalyi karacsonyi ajandek.
Elosorban szeretnek koszonetet mondani @Selena -nak az onzetlen segitsegert es a turelemert amivel hozzajarult a terv megvalositasahoz.
Az akvarium meg nem uzemel, de eleg kozeli az inditas ahhoz, hogy elinditsak neki egy naplot.
A technikai megvalositas termeszetesen az en feladatom, a gondozasban viszont remenyeim szerint csak segitseget nyujtok majd. Valamint a naplozas is a feladataim koze tartozik majd.

Jojjenek az adatok:
Akvarium: 60x50x40 120l /ebbol le lesz valasztva a hatfalon 11cm a technika elrejtese miatt, ezen belul kulon rekesz az utantolto ozmo viznek/
Tunze comline 9004 lehabzo
Aqua Medic multi S reaktor
Eheim vizmelegito
Tunze 3152 automatikus utantolto
Jebao RW4 aramoltato
Jebao DC1200 felnyomo pumpa
Ocean Revive Artic T247 vilagitas.

Az aljzat 0.5-1mm es koral zuzalek lesz, a szirt epiteshez pedig mar itt all 12kg Key Largo Marco szarazko. A Terv egy lagykorallos - nagypolipu korallos akvarium.

Es ahol most tartunk: 20170404_134627.jpg
Egyenlore az akvarium probafeltoltese volt meg es belepakoltam a tecnikat az elkepzelt helyere, hogy le tudjam meretezni a 8mm-es acryl es uveg lapokat a folytatashoz. A kep jobb oldalan az aramoltato mogott lesz egy 25x10cm-es tartaly uveggel levalasztva az ozmonak a fentmarado resz pedig technikai tartalykent fog uzemelni.

Koszonom hogy idot szantal rank!
 
Utoljára módosított:
Már most jól néz ki! Én drukkolok Neked és sok sikert kívánok hozzá!
Csak egy kérdés. 100% szárazkő?

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Már most jól néz ki! Én drukkolok Neked és sok sikert kívánok hozzá!
Csak egy kérdés. 100% szárazkő?

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk

Koszonjuk!
Egyenlore gondolkodok meg rajt, eredetileg 1-2kg elore gondoltam meg, de nem talaltam eddig egy uzletben sem olyat ami "hemzseg" az elettol. Egy helyen lattam rajt 1db cso ferget, sajnos nagyon ugy tunik, hogy ok is szarazkovet tesznek csak a tarolokba, ami ra van kotve a tengeri akvak rendszerere. De igen szeretnek elot is ha talalok normalis minoseget, ha nem marad a 100% szaraz.
 
100% szárazkővel kell kb fél év mire beindult és lehet korallokat telepíteni. Addig a sok algat nezheted. Szarazkoves inditasnal is 30% élőkővet szoktak betenni hogy legyen "élet" ami beinditja az akváriumot.

A másik pedig, hogy egy kis aramoltatot tegyél a technikai rekeszbe mert ott le fog ülni a dzsuva. Nekem egy Tunze mini van ott keresztbe hogy a lehabzót ne zavarja be az áramlás mert akkor jobban fogja a bubikat kifelé nyomni de arra elég hogy ne üljön le a kosz.
6409104384f15652f948d4bae5cf4e89.jpg


Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
100% szárazkővel kell kb fél év mire beindult és lehet korallokat telepíteni. Addig a sok algat nezheted. Szarazkoves inditasnal is 30% élőkővet szoktak betenni hogy legyen "élet" ami beinditja az akváriumot.

A másik pedig, hogy egy kis aramoltatot tegyél a technikai rekeszbe mert ott le fog ülni a dzsuva. Nekem egy Tunze mini van ott keresztbe hogy a lehabzót ne zavarja be az áramlás mert akkor jobban fogja a bubikat kifelé nyomni de arra elég hogy ne üljön le a kosz.
6409104384f15652f948d4bae5cf4e89.jpg


Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
Ugy latom erre a celra barmilyen kicsi powerhead megfelelo. En a lehab ala tudom berakni. Probalok keresni valami dc verziot abbol is.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Én is próbáltam DC pumpat keresni, de amit találtam az sós vízben nem jó.

http://www.aukciós link moderálva.de/itm/272404474240

Ez a Tunze mini tökéletes és hangtalan.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Én is próbáltam DC pumpat keresni, de amit találtam az sós vízben nem jó.

http://www.aukciós link moderálva.de/itm/272404474240

Ez a Tunze mini tökéletes és hangtalan.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
A hangtalanrol jut eszembe. Az aqua medic nem nevezheto annak... sajnos rezonal egy kicsit. Nem igazan mertem szerbontani, talan valami ontesi hiba lehet a rotoron. De igazabol a CRS es legpumpa siman hangosabb.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Nekem ugyanolyan van és hangtalan. Nem ér hozzá a pumpa az uveghez?

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Maga a pumpa rezonal, ha leveszem a reaktorrol kezben tartva viz alatt is zajos kicsit, megnezem majd hogy lehet bontani. Szerintem egy kis sorja lesz csak a rotoron.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Van rajta egy kis húzóka amivel az atfolyast lehet állítani. Tedd a legnagyobbra.
Tényleg, hányás üvegböl van az akvárium?

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
@Selena , kell a 8mm-es acryl lap a levalasztashoz, vagy eleg az 5mm-es? Elmeletileg nem lesz vizszint kulonbseg, vagy csak minimalis a felnyomo miatt. Nalad milyen vastag?
 
Van rajta egy kis húzóka amivel az atfolyast lehet állítani. Tedd a legnagyobbra.
Tényleg, hányás üvegböl van az akvárium?

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk

8mm-es az uveg. Volt a hosszu oldalon merevito ami nem teljes hosszban volt, na azokat kikaptam. 1cm-el a perem ala toltve 0,5mm-ert hasasodik az akva.
 
Nálam most fekete üveg van beragasztva. Az akvárium 10-es az elválasztó meg 8-as.
Te hogy akarod oda utólag beragasztani? Bele vágod és az éleinél megragasztod? Az Acryl lap azért hajlik egy kicsit és a nagyobb résznél nagyobb lesz a viznyomas így minimálisan be fog hajolni. Jobb lett volna ha az üveges amikor készítette az akváriumot eleve beragasztotta volna.

Mondjuk ennél az aksinal én is utólag ragasztottam be az elválasztó Acryl lapot és jól tartott

7a3d451801817e6d2faed1332c730025.jpg432e53391af7204bfc355a3efc104cb7.jpg

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Sajnos fekete uveget sehol nem tudtam szerezni ezert lesz acryl de ezek szerint maradok a 8mm-nel nem megyek le 5mm-re meg mindig gondolkodok a bubicsapdan, a kepen a reaktor es a futo koze beferne egy ket lapbol allo az is tamasztana a levalaszto lapot, igy max 20cm lenne ami nincs kitamasztva a hatlaphoz. Maximum 1 cm vizszint kulonbsegre szamitok, szerintem igy nem fog hajlani. A 8as uvegre itt is rakerdeztem mindinki azt mondta tuti eleg lesz. En bizok a tapasztaltakban! ;)

Berajzoltam feketevel hova gondolom a bubicsapdat felszin alatt lenne a felso el 5mm-el igy nem csobogna.

bubival.jpg
 
Na, akkor mindenképpen ugorjatok be!
Ott pont jó a bubicsapda. Az üvegből lesz?

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Na, akkor mindenképpen ugorjatok be!
Ott pont jó a bubicsapda. Az üvegből lesz?

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk

A kozel alatt Metz-et ertem franciaorszagban, de juliusban megprobalom ugy szervezni a hazautat, hogy beugorjunk, ha jo lesz az idopont. A bubicsapdat meg nem tudom vagy 6mm-es acryl vagy 4mm-es uvegen gondolkodok. Az ozmo levallasztasa mindenkepp uveg lesz 8mm mert ott ugye lesz nyomaskulonbseg ha keves a viz benne es allitolag nem lehet az acrylt rendesen az uveghez ragasztani.
 
Mindenképpen szóljál ha erre jártok!
Mondjuk jobb lett volna mindent még az elején beragasztani mert így utólag már nem lesz olyan egyszerű.
Hát én simán odaragasztottam az Acrylt az uveghez :)

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Hogy erted, hogy mondjart az elejen? Amikor ossze lett allitva az uveg? Szerintem nem lesz gond a beragasztassal minden illesztesnel hagyok 1mm-ert igy be tudom nyomni a szilikont. Az ozmo tartalyt meg siman tudom eleben szilikonozni es ugy ragasztani ennek a falahoz lapjara vegig ragasztom az acrylt. Ettol tartok a legkevesbe.
Ha csak szarazzal indulunk jo pl. A red sea mature tank system-je vagy valami hasonlo bakterium kultura?

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére