• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri Nano Reef! What else?

Az rossz ötlet. Az euphyllia NEM anemona! Sem a bohócnak sem pedig a korallnak nem jó. Az euphyllia el is pusztulhat tőle...

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Az rossz ötlet. Az euphyllia NEM anemona! Sem a bohócnak sem pedig a korallnak nem jó. Az euphyllia el is pusztulhat tőle...

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
Akkor ki kell talalnom, hogy oldom meg a rozsa vandorlasat. Ha egy kis kore rakom a koralzuzira nem maszik ra ha jol tudom?

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Oda mászik ahova ő akar... Gyakran bele az aramoltatoba és akkor vége... A halaknak is mert kiengedi a mérget ami megoli a halakat. Ezért jó ha van aktivszen a rendszerben vagy anemona védő az aramoltaton...

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Oda mászik ahova ő akar... Gyakran bele az aramoltatoba és akkor vége... A halaknak is mert kiengedi a mérget ami megoli a halakat. Ezért jó ha van aktivszen a rendszerben vagy anemona védő az aramoltaton...

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
Akkor ezek szerimt hiaba teszem kulon kore el fog maszni rola?

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Vagy igen vagy nem. De jobb először egy anemonat betenni és megvarni míg megkeresi a helyét és utána a többi korallt betenni. Viszont ha bármi valtoztatsz - fény, áramlás - és nem tetszik neki, megint elkezdhet vándorolni és útközben mindenkit lecsalanoz...

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Vagy igen vagy nem. De jobb először egy anemonat betenni és megvarni míg megkeresi a helyét és utána a többi korallt betenni. Viszont ha bármi valtoztatsz - fény, áramlás - és nem tetszik neki, megint elkezdhet vándorolni és útközben mindenkit lecsalanoz...

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
Szuper!!!

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Igen, nem egyszerű. Esetleg egy cserépbe rakhatod ahol jól ki tudja nyújtani a lábát a fejét meg szépen a cserép szájánal szetterpeszteni. Vagy egy ilyen anemona barlangba tenni. Nekem is ilyenben volt és nem vándorolt.426dd4985e9ef27a6d9ba1d2561fa9e9.jpgdecdca21beba9263560b497b3aeb78e2.jpgd60de8d12bf946159a33bb466b94d335.jpg

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Igen, nem egyszerű. Esetleg egy cserépbe rakhatod ahol jól ki tudja nyújtani a lábát a fejét meg szépen a cserép szájánal szetterpeszteni. Vagy egy ilyen anemona barlangba tenni. Nekem is ilyenben volt és nem vándorolt.View attachment 38831View attachment 38832View attachment 38833

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
Jelenleg vele szemezgetek, csak az a gond hogy 5db van egyben elado...bb296437f054e89c13b3fa1de28a8319.jpg

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Ez egy hidegvizi anemona viridis... Felejtsed el! Nekem ilyen volt a hidegvizi akváriumomban 15 fokban!


Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Ez egy hidegvizi anemona viridis... Felejtsed el! Nekem ilyen volt a hidegvizi akváriumomban 15 fokban!


Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
Pedig az elado szerint korallosba valo. Itt a bohocos kep is hozza.742e2cb2836203edc176bf1c5f9d394c.jpg

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Nagyon oda kell figyelni. Felétek Angliában sokat lehet a tengerből ilyent kifogni... Ami neked kell az egy E. Quadricolor.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Ja és a viridis kb ötször jobban csalanoz mint egy quadricolor ezért a bohócok bele sem mennek...

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Csak egy megjegyzés. Ha visszanezed milyen halakat ajánlottam nem volt köztük a bohóc. Milyen halat vettél először? Egy bohócot... Most aztán megy a fejfájás hogy anemona vagy sem. Ha nincs anemona bekötözik egy korallba és kinyirja. Ha van anemona az nyirhatja ki a többi korallt... Na, miért nem ajánlottam a bohócot? ;)

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
És még egy. A halak telepíteset meg kell tervezni. Nem mindegy milyen sorrendben telepíted őket. Pl ha egy fridmannitval kezded az minden új lakót szét fog verni, viszont ha utoljára teszed be mindenkivel jól ki fog jönni. Sokan sírnak hogy a halak verekszenek. Igen ez is benne van mert terület védők. De ha jól megtervezed béke lesz ;)

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Csak egy megjegyzés. Ha visszanezed milyen halakat ajánlottam nem volt köztük a bohóc. Milyen halat vettél először? Egy bohócot... Most aztán megy a fejfájás hogy anemona vagy sem. Ha nincs anemona bekötözik egy korallba és kinyirja. Ha van anemona az nyirhatja ki a többi korallt... Na, miért nem ajánlottam a bohócot? ;)

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
Teljesen igazad van, ha rajtam mulna mashogy es mas halak kerulnenek bele. De a Paromnal csak az szamit hogy tetszik e neki. Nekem annyi dolgom van hogy utanna jarok lehet e egyaltalan ilyen kis akvaban tartani oket. A bohoc legalabb tarthato ekkoraban. A doktorhalakrol is allig sikerult lebeszelnem szoval ez mar haladas. Most a korall sugereket nezegette, valamimt a mandarint. Tudom nem egyszeru, de probalom jo oranyba terelni a dolgokat.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Ennek így nagyon nem lesz jó vége...a korallsuger az egyik legagresszivabb hal...a mandarinhal meg ekkora akváriumba nem való!

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Ennek így nagyon nem lesz jó vége...a korallsuger az egyik legagresszivabb hal...a mandarinhal meg ekkora akváriumba nem való!

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
En tudom...
Most szerencsere talalt egy videot az ecsenius bicolor-rol az tetszik neki, ugyhogy holnap megyek is az ismert boltokba keresek egyet.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
En tudom...
Most szerencsere talalt egy videot az ecsenius bicolor-rol az tetszik neki, ugyhogy holnap megyek is az ismert boltokba keresek egyet.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
Na, az pl egy jó választás. Közte is volt az ajanlataimnak :)

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Back
Oldal tetejére