• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri Nano Reef! What else?

Nem, amikor gyorsul- lassul, es ezt valtozo intenzitasal csinalja. Gondolkodtam azon amin most Te is agyalsz mert reggel ugy hagytam itt, hogy lekapcsoltam etetes miatt, es azon agyalok hogy pont bent uszkalt amikor elindult, igaz kemeny 3 cm testmerettel birt, de szembol bele tud uszni. Viszont nem ertem miert nem vettem eszre amikor hazaertem csak kb 1 ora mulva.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Nem, amikor gyorsul- lassul, es ezt valtozo intenzitasal csinalja. Gondolkodtam azon amin most Te is agyalsz mert reggel ugy hagytam itt, hogy lekapcsoltam etetes miatt, es azon agyalok hogy pont bent uszkalt amikor elindult, igaz kemeny 3 cm testmerettel birt, de szembol bele tud uszni. Viszont nem ertem miert nem vettem eszre amikor hazaertem csak kb 1 ora mulva.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
Lehet így volt. Mást nem tudok elkepzelni. A Tunze pumpakhoz van ilyen vedoracs előre pont az ilyen esetek ellen...db5beeed28e4c83cf3fbcef485c056b3.jpg

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
A koveken levo zold alga (nem szalas, csak zoldek a kovek) utan milyen alga jon meg az algavaltasban?

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Sziasztok!
Elképesztő ez a topic. :) Az elmúlt 3 hónapban amit olvastam ez a legizgalmasabb. Kár, hogy nincs már hónap naplója, ez simán megkaphatná. Grat az akváért, az elkészítésért meg a kitartó küzdelemért. S köszönöm az aprólékos élménymegosztásokat, rengeteget lehetne belőle tanulni. Feleségem szeretne egyet, mert tetszik neki és mert segít a gyerek pollen allergiáján/asztmáján a sos víz a lakásban. Ez nem tudom mennyire igaz.

Lefényképeznéd az egész akváriumot kívülről? Mint az első feltöltés utáni héten?
Nagy szomorúság a bohóchal elvesztése. S hogy ilyen körülményes a tartása.
Belemászik a rózsa az áramoltatóba? Felmászik az üvegen? S ezt milyen gyorsan? El lehet kapni? Értem ez alatt, hogy 1 óra/m vagy lassabb?

@Selena : Megdobsz pár tengeris naplóddal privátban? Nem találom sehol.
Óvtad a bohóctól, már értem miért, de talán inkább azzal kellett volna kezdeni...vagyis mármint a rózsájával és annak a medrének kialakításával. Tényleg elképesztően hasznos a topic.
2 bohóchalnak elég 1 rózsa vagy kettő kell? (remélhetőleg egy pár fiú+ lány).

Én többet biztos nem csinálok alsó technikaisat...
Miért nem? Hozzá nem értőként sokkal egyszerűbb ha benne van, de a profik állítólag külön alsó akváriumban intézik az ilyesmit. Te aki profi vagy mégsem?
 
Sziasztok!
Elképesztő ez a topic. :) Az elmúlt 3 hónapban amit olvastam ez a legizgalmasabb. Kár, hogy nincs már hónap naplója, ez simán megkaphatná. Grat az akváért, az elkészítésért meg a kitartó küzdelemért. S köszönöm az aprólékos élménymegosztásokat, rengeteget lehetne belőle tanulni. Feleségem szeretne egyet, mert tetszik neki és mert segít a gyerek pollen allergiáján/asztmáján a sos víz a lakásban. Ez nem tudom mennyire igaz.

Lefényképeznéd az egész akváriumot kívülről? Mint az első feltöltés utáni héten?
Nagy szomorúság a bohóchal elvesztése. S hogy ilyen körülményes a tartása.
Belemászik a rózsa az áramoltatóba? Felmászik az üvegen? S ezt milyen gyorsan? El lehet kapni? Értem ez alatt, hogy 1 óra/m vagy lassabb?

@Selena : Megdobsz pár tengeris naplóddal privátban? Nem találom sehol.
Óvtad a bohóctól, már értem miért, de talán inkább azzal kellett volna kezdeni...vagyis mármint a rózsájával és annak a medrének kialakításával. Tényleg elképesztően hasznos a topic.
2 bohóchalnak elég 1 rózsa vagy kettő kell? (remélhetőleg egy pár fiú+ lány).


Miért nem? Hozzá nem értőként sokkal egyszerűbb ha benne van, de a profik állítólag külön alsó akváriumban intézik az ilyesmit. Te aki profi vagy mégsem?
Koszonom az elismerest, igyekszem megosztani a tapasztalatokat es ugy mutatni ahogy minden kezdo szembesul vele.
A bohocal kapcsolatban minap volt egy erdekes beszelgetesem egy bolti eladoval. O szentul allitja hogy az angliaban kaphato bohocok valami kornyezetvedelmi torvenynek koszonhetoen csak tenyeszetbol vasarolhatok. Igy eletukben sosem lattak rozsat ezert nem is igenylik. Nem tudom van e barmi igazsag a mondandojaban, de igazabol lebeszelt a rozsa vasarlasrol ezert gondolom, hogy igaza lehet.
Foto meg nincs majd teszek fel ha mar lesz bent elet. Remelem par heten belul mehet bele nehany korall.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
A koveken levo zold alga (nem szalas, csak zoldek a kovek) utan milyen alga jon meg az algavaltasban?

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
Jöhet barna hosszú szállú vagy bármi is ez főleg attól függ mi volt az élőkőben. Mivel nálad kevés van így a levegőben található algák fognak szaporodni amit a lehabzó besziv.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Sziasztok!
Elképesztő ez a topic. :) Az elmúlt 3 hónapban amit olvastam ez a legizgalmasabb. Kár, hogy nincs már hónap naplója, ez simán megkaphatná. Grat az akváért, az elkészítésért meg a kitartó küzdelemért. S köszönöm az aprólékos élménymegosztásokat, rengeteget lehetne belőle tanulni. Feleségem szeretne egyet, mert tetszik neki és mert segít a gyerek pollen allergiáján/asztmáján a sos víz a lakásban. Ez nem tudom mennyire igaz.

Lefényképeznéd az egész akváriumot kívülről? Mint az első feltöltés utáni héten?
Nagy szomorúság a bohóchal elvesztése. S hogy ilyen körülményes a tartása.
Belemászik a rózsa az áramoltatóba? Felmászik az üvegen? S ezt milyen gyorsan? El lehet kapni? Értem ez alatt, hogy 1 óra/m vagy lassabb?

@Selena : Megdobsz pár tengeris naplóddal privátban? Nem találom sehol.
Óvtad a bohóctól, már értem miért, de talán inkább azzal kellett volna kezdeni...vagyis mármint a rózsájával és annak a medrének kialakításával. Tényleg elképesztően hasznos a topic.
2 bohóchalnak elég 1 rózsa vagy kettő kell? (remélhetőleg egy pár fiú+ lány).


Miért nem? Hozzá nem értőként sokkal egyszerűbb ha benne van, de a profik állítólag külön alsó akváriumban intézik az ilyesmit. Te aki profi vagy mégsem?
Hú, jó sokmindent kérdeztél de megprobalok válaszolni. Ha valami kimaradt csak szóljál ;)

A tengeri akváriumbol H2O párolog ezért is kell mindig ozmo vízzel utantolteni. Az oldott sók nem parolognak.
A rozsa oda mászik ahol jól érzi magát érted ezalatt a fényt és áramlást. Ha ezeket valtoztatod és nem tetszik neki megint elindul. Gyakran elengedi magát a kőről és az aramoltato beszivja...ha ezt pont akkor csinálja amikor nem látod nem tudod elkapni...
A naplóm Deep Blue név alatt fut kérlek keressel rá.
Általában egy pár bohochalakat illik venni egy kicsit és egy nagyobbat. Mivel nemet tudnak váltani mindig egy pár lesz belőlük. Egy párnak egy rózsa dukál :)
Azért nem alsó szűrő mert sosem lesz olyan halk mint a belső technika. A víz lecsorog és az hangos, a vizet vissza kell nyomni és az is hangos. Valamint én nano párti vagyok és ott az akváriumbol egy leválasztott rész ideális.

A bohochalakat már szinte mindenhol tenyésztik de ez közel sem jelenti azt hogy nem kell nekik rózsa. A genjeiket nem cserélik így ha valamihez hozzadörgölőznek és az tetszik nekik akkor ott maradnak. Ha az épp egy Goniopora vagy egy Euphyllia akkor a korallok vesztettek...

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Köszönöm a sok választ nem hagytál ki semmit. Sőt... :)
A tengeri akváriumbol H2O párolog ezért is kell mindig ozmo vízzel utantolteni. Az oldott sók nem parolognak.

Az elpárolgot víznek van sótartalma. Értelemszerűen a felsózott tengervízhez képest elenyésző, de a tüdő és orr számára nem. 0.09 ppm körüli.
De egyébként a szilárd testnek is van párolgása a szublimáció. Tehát egy tengeri akvárium a lakásban mindenképpen sózza a levegőt. Persze nem összehasonlíthatóan egy tengerparti sétához :D

Gyakran elengedi magát a kőről és az aramoltato beszivja...ha ezt pont akkor csinálja amikor nem látod nem tudod elkapni...
A naplóm Deep Blue név alatt fut kérlek keressel rá.
Köszi topicodat átolvasom. Fura, hogy ilyen kevés itt a tengeri akvarista topic.

Jahogy elengedi a talajt. :( Erre nem gondoltam.
Nem tanultak a Némóból, hogy előbb el kell dugaszolni az áramoltatót mielőtt odamész?
 
Köszönöm a sok választ nem hagytál ki semmit. Sőt... :)


Az elpárolgot víznek van sótartalma. Értelemszerűen a felsózott tengervízhez képest elenyésző, de a tüdő és orr számára nem. 0.09 ppm körüli. A kérdés nekem inkább az, hogy ez a mennyiség számít-e a betegségre.
De egyébként a szilárd testnek is van párolgása a szublimáció. Tehát egy tengeri akvárium a lakásban mindenképpen sózza a levegőt. Persze nem összehasonlíthatóan egy tengerparti sétához :D


Köszi topicodat átolvasom. Fura, hogy ilyen kevés itt a tengeri akvarista topic.

Jahogy elengedi a talajt. :( Erre nem gondoltam.
Nem tanultak a Némóból, hogy előbb el kell dugaszolni az áramoltatót mielőtt odamész?
 
Nalam meg csak 3 honapja van tengeri, a parom asztmas naponta ketszer fuj 2 fujas simicortot. Sajat allitas szerint ha szabadnaposak vagyunk es egesz nap otthon van nem kell hasznalnia.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Jöhet barna hosszú szállú vagy bármi is ez főleg attól függ mi volt az élőkőben. Mivel nálad kevés van így a levegőben található algák fognak szaporodni amit a lehabzó besziv.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
Mikor lehet ugy tekinteni hogy lezajlott az algavaltas?

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Azért nem alsó szűrő mert sosem lesz olyan halk mint a belső technika. A víz lecsorog és az hangos, a vizet vissza kell nyomni és az is hangos. Valamint én nano párti vagyok és ott az akváriumbol egy leválasztott rész ideális.

Az also szuresrol nincs tapasztalatom, de a levalasztos modszer valoban hangtalan, a leghangosabb resze a lehabzo "pezsgese".
 
Teljes a halalomany[emoji3] Jott meg egy sarga hasu korallsuger es egy lila tuzgeb. Fotot majd rakok fel ha sikerul elkapni oket. Igy 3dv halban szeretnem maximalizalni a letszamot.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Teljes a halalomany[emoji3] Jott meg egy sarga hasu korallsuger es egy lila tuzgeb. Fotot majd rakok fel ha sikerul elkapni oket. Igy 3dv halban szeretnem maximalizalni a letszamot.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
A korallsuger elég agresszív tud lenni. Majd figyeljed!

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Back
Oldal tetejére