• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri Nano Reef! What else?

Eleg sok helyen irjak, es mutatjak a forrasban levo vizet. Azert gondoltam hogu esetleg mukodik. Ha jol latom mindenhol a vegso megoldas a joes juice, vagy nemes egyszeruseggel viharongyujtoval leegetik a kiszedett kovon.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
Ez az uvegrózsára érvényes, de ami neked van az majano!

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Mit hasznaltok uj korallok vasarlasakor a nem kivanatos potyautasok irtasara?

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Mar ertem a tengeris forum miert nem porog ugy mint itt a novenyes. Iszonyat lassan tortenik minden. Kicsit mar aggodtam, hogy nem is lesz semilyen algam de rajottem a turpissagra. A kovek ujra szep feherek csak a hatso es az oldalso lefoliazott uvegen van nemi fonalas barna szinu alga. Ami azert van mert a csigaim nem hajlandoak az uvegre maszni. Teszek fel egy kepet arrol hogy milyen alga lenne ha nem tartanam az a kemeny 2db csiagat.
A kepen lathato az egyetlen hely ahol van alga. A cerith csiga szep tiszta mert a turbo az o hazat is rendben tartja. A vizertekek stabilak ammonia, nitrit, foszfat 0, a nitrat 10. A kalcium magnezium, kh meg mindig magas de azert mert nincs ami elhasznalja. Ma csinaltam az elso vizcseret 5liter vizet csereltem de azt is csak azert hogy lejebb menjenek a ca,mg,kh ertekek TM sot hasznalok mostantol. A lehab tartalyat vegulis megfurtam es lecsoveztem egy 2literes pet palackba. Unokahugimnak megmutattam hova toltse az ozmot, szoval elmeletileg keszen all az akva a nyaralasra, 3 hetig lesz erintetlen kivancsi vagyok mi torteni amire hazaerek. A vilagitas most 8,5 ora 30% a kek es 7,5 ora 20% a feher csatornan. Ezt igy is hagyom mar.
[emoji3]37da5e028f3a1d3caa8a8cf903acccfe.jpg

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Ez mezei fonalas alga :)
Vizet most még fölösleges cserelned.
Én is TM sót használok, a pro reefet.
Nyugodtan elmehetsz szabira addig is érik az akvárium :)

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Ugy nez ki a tuzfereg es a kigyokaru eltavozott mert nem lattam oket mar 4 hete, de ma felfedeztem egy ujabb elokoves jovevenyt. Tudjuk ki o? Mennie kell vagy maradhat?f67127189a0bcfac6958e92c2e41a6f7.jpg

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Kigyokaru csillag. A többi is megvan valahol a kovekben!

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
De ennek csak 3 karja van az elozonek 4 volt. Azert gondoltam hogy esetleg mas lesz. A tuzfereg szerintem tuti elpusztult a masodik nap mar 1/3-a el volt feheredve ugy maszkalt a koveken. Vagy csak tenyleg jol rejtozkodik. Ha visszaerek nyaralasbol valami ejszakai vilagitast muszaly lesz gyartanom.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
De ennek csak 3 karja van az elozonek 4 volt. Azert gondoltam hogy esetleg mas lesz. A tuzfereg szerintem tuti elpusztult a masodik nap mar 1/3-a el volt feheredve ugy maszkalt a koveken. Vagy csak tenyleg jol rejtozkodik. Ha visszaerek nyaralasbol valami ejszakai vilagitast muszaly lesz gyartanom.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
Ezek nem pusztulnak el olyan könnyen. Habár ha volt ammónia vagy nitrit a vizedben akkor lehetséges...

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Ezek nem pusztulnak el olyan könnyen. Habár ha volt ammónia vagy nitrit a vizedben akkor lehetséges...

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
Ammonia akkor mar nem volt de nitrit meg igen, a csigak viszont a kovel egyutt jottek es ok jol vannak mindharman. Majd el felejtettem zoldulnek a kovek es valami erdekes egyenes szalacskak allnak ki belole minden fele.08c71adae4086bc85c84253de1860bf4.jpg

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Ammonia akkor mar nem volt de nitrit meg igen, a csigak viszont a kovel egyutt jottek es ok jol vannak mindharman. Majd el felejtettem zoldulnek a kovek es valami erdekes egyenes szalacskak allnak ki belole minden fele.View attachment 37627

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
Lassan kezd beindulni az élet...

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Vege a nyaralasnak, ami igazabol munkaval telt. Az akva minden problema nelkul viselte az elmult kozel 20 napot, csak az ozmo lett utantoltve mas beavatkozas nem tortent. Brutal bealgasodott minden, zold fonalas alga van a koveken es az uvegen is. Az uvegrol lekapartam a koveket pedig a 2 szem csigamat kiegeszitve a holnap erkezo 3db turbo csiga es az 5 db tricolor remetere bizom. Viszont ha jol sejtem a kepen uvegrozsa lathato. Ha igen be kell szereznem egy wurdemannit is.702b9dac2cd77fcd2c75c683a37c42d1.jpg6c3328251247317dc3945ff1f61f1394.jpg

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Az első képen egy csőféreg van a másodikon meg valamilyen kis anemona de nem uvegrozsa. Az algasodas jó jel, már csak hónapok kérdése és lehet elkezdeni telepíteni.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Megerkeztek az uj lakok. Meglatom boldogulnak-e az algaval. A teljes takarito szemelyzet jelenleg: 4db Trochus histero 5db Clibanarius tricolor 1db Nassarius 1db Creith.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Az algaknak magától kell eltunnie, ez az algavaltas. Persze rá lehet segíteni ;)

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Algabol egyre kevesebb van szerencsere, bekerultek az elso lakok egy igen komoly 3cm-es bohochal es egy tuzrak formajaban. A bohoc nem igazan akar enni egyenlore, vagyis nem jottem meg ra mit szeret, de ma elhoztam a boltbol 4 fele fagyi kajat mert tuti ehes szerencsetlen. Mivel probakep megprobaltam az edesviziek szaraz tapjat na azt benyomta mindet. A mysist nem eszi meg a brine-t ugy ahogy. Remelem a masik 2-bol valamelyik bejon majd neki, a boltban ennek a negynek a keverekevel voltak etetve.9ee2451b0f080e90e2ea9a3fa3627cd0.jpga1e64a31fdce5d29acbadc3f3794fc4e.jpg2f4c8131900ca9b1cc1e1178ca56e04a.jpg

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Egy kerdesem is van. Ez micsoda? Maszkal es hatekonyan eszi az algat.dfc1418ea41e74fcf48fe3e5abc38a51.jpg

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
A bohóc szinte mindent megeszik, száraz, fagyi, élő mindegy neki. Kell neki egy kis idő mire megszokja az új helyet. A legjobb a fagyi artémia vagy valamilyen tengeri száraz, pl Tropic Marin, Fauna Marin vagy hasonló. Rózsája lesz?
A képen egy kis tengeri csillag van.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
A bohóc szinte mindent megeszik, száraz, fagyi, élő mindegy neki. Kell neki egy kis idő mire megszokja az új helyet. A legjobb a fagyi artémia vagy valamilyen tengeri száraz, pl Tropic Marin, Fauna Marin vagy hasonló. Rózsája lesz?
A képen egy kis tengeri csillag van.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
Rozsaja nem lesz, kap egy kalapacs korallt ha nagyon akar majd belekoltozik [emoji3] Kalapacs volt nekik a boltban is a medencejukben.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Back
Oldal tetejére