• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Mit hiányolok a GA kínálatából?

Nekem nagyon sok jó ötletem szokott lenni :) Ezt most ingyen adom.
A hála sütit a Ga kasszáknál lehet leadni :)

Nekem a bevált technikám az az hogy van egy 15cm es 12/16 os cső aztán egy 12/16 os eheim csap aztán kb 1méter 12/16 os cső majd egy eheim 12/16 os toldó és aztán 16 os cső. (nekem itt van egy eheim pipa és egy 16 os csap is)
-A 12 es csővel könnyebb bánni
-könnyen belefér a lilybe a féltöltésnél.
- jbl aljzat tisztító csatlakozása is 12 es.
- a csövet könnyed oda tudom fogatni az üveghez két asztalos csipesszel.
-kevesebb víz folyik le rajta így több idő van a nyírásra porszívózásra
-míg egy kézzel matatok vele a másikkal könnyen meg tudom törni így ha olyat szívnék be vele amit nem akarok akkor nincs gond (nem tépi le pl a növényt)
- ha eldugulna akkor az a csapnál vagy a toldónál fog, van hogy elég megrázni és elviszi de van hogy szét kell szedni akkor el tudom zárni.
- eheim kosarat rá tudom a végére tenni ha ott akarom hagyni a leszívást.
meg biztos van még pár előnye de hirtelen ennyi.
Nagyon szépen köszönöm. Szimpatikus megoldás. Ha lesz egy kis időm a jövő héten, megpróbálom beszerezni hozzá a szükséges anyagokat.
Így az indító hozzászólásom okafogyottá vált, de nem akarom törölni, hogy a következő hozzászólások se veszítsék el az értelmüket.

Remélem, nem esik majd bántódásod, hogy a GA legféltettebb titkát is kikotyogtad. 🤣
A hála sütit ott merjem hagyni a kasszánál? Tudod, van valami történet valami kecskéről, meg valami káposztáról... 😅
 
Sziasztok!
Nagyméretű vasfa vagy mangrove gyökér kellene nekem. A webshopban azt írják nincs készleten. Számíthatok rá, hogy lesz a közeljövőben?
Köszönöm!
 
Sziasztok!
Nagyméretű vasfa vagy mangrove gyökér kellene nekem. A webshopban azt írják nincs készleten. Számíthatok rá, hogy lesz a közeljövőben?
Köszönöm!
Van nagyobb méret, csak súlyra is elég méretes. A boltban tudsz belőle válogatni ;)
 
Dosing-Pump-System-Connect-Tube-Replacement-Accessory-chihiros-aquatic-studio.png

Chihiros dózispumpához kapható nálatok összekötő idom (Dosing Pump System Connect Tube Replacement Accessory 2 tubes for 1 dosing head)? :D
 
IMG_0261.jpg
Erre a kis összekötő elemre gondolok. Az első üzembe helyezésnél, amikor toltam rá a csövet deformálódott. :(
 
Kicsit leült a fórum... Valószínűleg mindenki a húsvéti locsolásra koncentrál... :)
- Volt érdeklődés a száraztápokkal kapcsolatban. Lehet róla tudni valamit, hogy miért nem kapható (a K2SO4 kivételével)?
- Mit lehet tudni a szállítási mizériáról? Egyes boltok (pl. a TME (egy elektronikai alkatrészeket forgalmazó cég)) egyszerűen beszüntette a kiszállítást.
 
Kicsit leült a fórum... Valószínűleg mindenki a húsvéti locsolásra koncentrál... :)
- Volt érdeklődés a száraztápokkal kapcsolatban. Lehet róla tudni valamit, hogy miért nem kapható (a K2SO4 kivételével)?
- Mit lehet tudni a szállítási mizériáról? Egyes boltok (pl. a TME (egy elektronikai alkatrészeket forgalmazó cég)) egyszerűen beszüntette a kiszállítást.
1. Száraztápokat érdeklődés hiányában megszüntettük, évek óta alig fogytak, így nem éri meg gyártatni.

2. Mit értesz szállítási mizéria alatt? Két “probléma” is van jelenleg szállítási fronton, de ebből egyiket se érzem indoknak a TME kiszállítás leállítására.

2/a. Az Ázsia felől érkező tengeri szállítások továbbra is kerülő úton jönnek, emiatt hosszabbak és drágábbak a szokásosnál.

2/b. A törvényileg kötelezővé tett MPL házhozszállítási opciók az előírt határidőre felkerültek a shopba. Ezeknél a szállítási módoknál kénytelenek vagyunk külön további díjakat felszámolni, amiket látványosan jelez a shop, ha valaki véletlenül ezekre kattintana, valamint havonta egyszer fogunk csak beballagni a postára feladni az ilyen csomagokat, így a szállítási idő meglehetősen hosszú lesz. A téma politikai töltete miatt ezt itt zárjuk is le.

2/c. Egyáltalán nem probléma, inkább örömhír, de ha már témánál vagyunk, bedobom ide. A kezdetek óta használt GLS mellett most már DPD-vel is kérhetitek csomagjaitokat. Részünkről a feltételek azonosak, csak egy választási lehetőséget próbálunk kínálni, ha valaki jobban kedveli az egyiket a másiknál. Külföldi szállításoknál mar fél éve használjuk jó tapasztalatokkal a DPD-t a GLS mellett, ezért döntöttünk úgy, hogy itthon is elindítjuk a többopciós házhozszállítást.
 
1. Száraztápokat érdeklődés hiányában megszüntettük, évek óta alig fogytak, így nem éri meg gyártatni.

2. Mit értesz szállítási mizéria alatt? Két “probléma” is van jelenleg szállítási fronton, de ebből egyiket se érzem indoknak a TME kiszállítás leállítására.

2/a. Az Ázsia felől érkező tengeri szállítások továbbra is kerülő úton jönnek, emiatt hosszabbak és drágábbak a szokásosnál.

2/b. A törvényileg kötelezővé tett MPL házhozszállítási opciók az előírt határidőre felkerültek a shopba. Ezeknél a szállítási módoknál kénytelenek vagyunk külön további díjakat felszámolni, amiket látványosan jelez a shop, ha valaki véletlenül ezekre kattintana, valamint havonta egyszer fogunk csak beballagni a postára feladni az ilyen csomagokat, így a szállítási idő meglehetősen hosszú lesz. A téma politikai töltete miatt ezt itt zárjuk is le.

2/c. Egyáltalán nem probléma, inkább örömhír, de ha már témánál vagyunk, bedobom ide. A kezdetek óta használt GLS mellett most már DPD-vel is kérhetitek csomagjaitokat. Részünkről a feltételek azonosak, csak egy választási lehetőséget próbálunk kínálni, ha valaki jobban kedveli az egyiket a másiknál. Külföldi szállításoknál mar fél éve használjuk jó tapasztalatokkal a DPD-t a GLS mellett, ezért döntöttünk úgy, hogy itthon is elindítjuk a többopciós házhozszállítást.
Köszönöm a válaszod. Azt hittem, többen vagyunk, akik maguk kutyulják a tápot. Valóban, hihetelen széles lett a kínálat a kész tápok területén is, sokkal komfortossabbá téve a növényezést. Nem tudtam mi van a porok "eltűnése" mögött, de így már tiszta. Köszi.
A TME-t csak példának hoztam. Lehet, hogy tényleg semmi köze az MPL-es jogszabályhoz, csak furcsa volt a két dátum egybeesése.
A külföldi szállítási nehézségeket nagyjából ismerjük. Inkább a néhány hete itt is megemlített "MPL-es jogszabály" hatására gondoltam. Mivel az MPL-es csomag továbbítással jómagamnak sok problémám akadt, tőletek is érdeklődtem volna, hogy hogyan alakul ez a továbbiakban. Szerencsére jó irányba változnak a dolgok, mert nemhogy szűkültek volna a lehetőségek, de még bővítettétek is. 👍
 
Utoljára módosított:
Érdekes ez a hozzáállás a politikát érintő témákhoz. Szigorú véleményem, hogy beszélni kell ezekről a dolgokról. Persze nem úgy, hogy pártpolitikai fikázásba menjen át a dolog, de igenis beszélni kell róla. Ha szakmai szinten nincsenek kibeszélve ezek és nem merülnek fel nyilvános kritikák, még tovább torzulhatnak a dolgok. A postát nem egy versenytorzító lépés fogja megmenteni, hanem ha jobb szolgáltatást nyújt és hatékonyabban működik. Ma nem ezt látjuk. Múltkor Németországba adtam fel ICP tesztet. A királyi posta 10e forintért vitte volna, ha végigállom a sort a postán. Futárcég 5e-ért vitte el háztól… Bocs az offért. Nem értek egyet azzal, hogy hallgatni kell. Ha már egyszer ebben a valóságban kell élnünk, ki kell mondani a problémákat, mert csak rosszabb lesz minden.
 
Back
Oldal tetejére