• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Mit hiányolok a GA kínálatából?

Efféle mini palut/terkót be lehetne venni a kínálatba?
Balbinál láttam (meg bele is szerettem). Ahonnan vette, ott "kit"-ben árulják.
Különböző méretekben lehet kapni: 15x15x30, 30x30x55, 50x40x30, ill. 20x20x40 cm. Úgy vélem, a mini kapós lenne. Mit gondoltok @danyi03 @Nigro @viktorlantos @inadsz ?

1669881802083.png
 
Utoljára módosított:
Ha nem sekély akváriumhoz kell, akkor a shopban elég sok megoldás van erre. Pl.:

Lényege, hogy a cuccban van egy visszacsapó szelep, ami nem engedi hogy az akvárium felé visszaáramoljon a víz, így egy dinamikus, fel-le végzett mozgással (úgy ám) átbukik a víz a csövön és onnan már megoldja a szívóhatás
 
Patikákban lehet ilyesmit kapni. :ROFLMAO:
Amennyire én tudom, abban nincs visszacsapó szelep. (Már, ha egyre gondolunk...) Tehát fúj >> szív. Azzal (szerintem) nem lehet megindítani a vizet, mert amit felszívna, azt vissza is nyomja.
 
Utoljára módosított:
Ha nem sekély akváriumhoz kell, akkor a shopban elég sok megoldás van erre. Pl.:

Lényege, hogy a cuccban van egy visszacsapó szelep, ami nem engedi hogy az akvárium felé visszaáramoljon a víz, így egy dinamikus, fel-le végzett mozgással (úgy ám) átbukik a víz a csövön és onnan már megoldja a szívóhatás
Ilyenem még pont nincs. Talán kipróbálom. Van Eheim, meg van motoros (nem Eheim), de egyik sem az igazi. Az ilyen "önindítósokból" leginkább a legolcsóbb pumpás vált be. Bár az sem tökéletes, mert a visszacsapó szelepekkel mindig csak a problémám van, mert apró homokszemcse, vagy növénydarabka közé kerül, és attól fogva nem működik. Valójában, a sima cső lenne a legjobb, csak azt meg szívni kell, hogy meginduljon. Nem nagyon van hozzá gusztusom. Ezért gondoltam erre a kütyüre, hogy talán a megindításhoz jó lenne...
 
Köszönöm, ez jó ötlet. Kipróbálom.

Nekem nagyon sok jó ötletem szokott lenni :) Ezt most ingyen adom.
A hála sütit a Ga kasszáknál lehet leadni :)

Nekem a bevált technikám az az hogy van egy 15cm es 12/16 os cső aztán egy 12/16 os eheim csap aztán kb 1méter 12/16 os cső majd egy eheim 12/16 os toldó és aztán 16 os cső. (nekem itt van egy eheim pipa és egy 16 os csap is)
-A 12 es csővel könnyebb bánni
-könnyen belefér a lilybe a féltöltésnél.
- jbl aljzat tisztító csatlakozása is 12 es.
- a csövet könnyed oda tudom fogatni az üveghez két asztalos csipesszel.
-kevesebb víz folyik le rajta így több idő van a nyírásra porszívózásra
-míg egy kézzel matatok vele a másikkal könnyen meg tudom törni így ha olyat szívnék be vele amit nem akarok akkor nincs gond (nem tépi le pl a növényt)
- ha eldugulna akkor az a csapnál vagy a toldónál fog, van hogy elég megrázni és elviszi de van hogy szét kell szedni akkor el tudom zárni.
- eheim kosarat rá tudom a végére tenni ha ott akarom hagyni a leszívást.
meg biztos van még pár előnye de hirtelen ennyi.
 
Back
Oldal tetejére