• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen növénytápozást használsz az akváriumodban?

Milyen növénytápokat használsz az akváriumodhoz?

  • ADA tápok

    Votes: 11 4.3%
  • Green Aqua Makró és Mikró

    Votes: 123 48.0%
  • Tropica Termékek

    Votes: 20 7.8%
  • Easy Life Termékek

    Votes: 72 28.1%
  • EI alapján otthon keverem a tápot

    Votes: 33 12.9%
  • Egyéb

    Votes: 35 13.7%
  • JBL, Tetra, Sera, stb

    Votes: 28 10.9%

  • Total voters
    256
Hali.A Hapy az Easy koppintása és úgy tudom,hogy kicsit hígabb az összetétele nem?Lehet rosszul tudom.Üdv Jani.
 
Igen. Most nekem nem esett le hogy te melyiket is használod, de én Easy-t használtam.
És igen. Szerintem túladagolod, de mivel nem lehet tudni, hogy mi van benne ezért nem tudom biztosan.
Az Easy tápoknál szerintem a vas például elég nagy koncentrációban van (többek között), ezért hamarosan jó alaposan túl fogod adagolni.

Jani 614 said:
Hali.A Hapy az Easy koppintása és úgy tudom,hogy kicsit hígabb az összetétele nem?Lehet rosszul tudom.Üdv Jani.
 
"Az Easy tápoknál szerintem a vas például elég nagy koncentrációban van (többek között), ezért hamarosan jó alaposan túl fogod adagolni."

Bocs, de ezen fönnakadtam - mi történik ha túladagoljuk a vasat?
 
Még jó, hogy egy másik topicban is pont erről van szó.
Így nem kell sokat írkálnom:
viewtopic.php?f=14&t=215&start=0

És ez csak egy dolog. Valamely tápanyagok arányainak túlzott eltolódása gátolhatja más tápanyagok felvételét.
Nézd csak meg például a Ca hiány tüneteket, amit K, és Mg túladagolás is okozhat.
Arra pedig mérget vehetsz, hogy az Easy tápban Mg is van rendesen. Ha a megérzéseim nem csalnak, akkor nálam pont azért segített.

feca101 said:
"Az Easy tápoknál szerintem a vas például elég nagy koncentrációban van (többek között), ezért hamarosan jó alaposan túl fogod adagolni."

Bocs, de ezen fönnakadtam - mi történik ha túladagoljuk a vasat?
 
Sziasztok.Segítséget kérnék ui. nem tudom értelmezni a következő tápanyag adagolást:Easy-Life
Nem tudom,hogy naponta vagy hetente elég adni belőle.Mert nem írja!
Kálium:100l-hez 10ml 4mg/l el vagy ppm el növeli
Ferro:10ml/100l=0.5ml/l-re növeli
Fosfor:10ml/500l-hez 0.1ppm-el növeli
Nitro:10ml/500l-hez 2.0ppm-el és a káliumot 1.3ppm-el növeli.
Mi az a ppm? :?:
Az akim a naplóban:220l Janitól címen!Ha szükség van rá 1-2 adat végett.

Üdv Jani.
 
Kálium,ferro:4ml/nap.
Fosfor,nitro:2ml/nap.
Így adagolom.
Jó lesz szerintetek?
Ha nem jelezzétek léci.

Hali jani.
 
Jani 614 said:
Sziasztok.Segítséget kérnék ui. nem tudom értelmezni a következő tápanyag adagolást:Easy-Life
Nem tudom,hogy naponta vagy hetente elég adni belőle.Mert nem írja!
Kálium:100l-hez 10ml 4mg/l el vagy ppm el növeli
Ferro:10ml/100l=0.5ml/l-re növeli
Fosfor:10ml/500l-hez 0.1ppm-el növeli
Nitro:10ml/500l-hez 2.0ppm-el és a káliumot 1.3ppm-el növeli.
Mi az a ppm? :?:
Az akim a naplóban:220l Janitól címen!Ha szükség van rá 1-2 adat végett.

Üdv Jani.

Ezek heti adagolást jelentenek.De ne hetente,hanem naponta adagolj elosztva.
A ppm az akiban levő a koncentrációt jelenti.
A Ferrohoz erősen ajánlott a vasteszt.De a többihez is szerintem.
 
Szia tibicku.Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!
Már 5 napja erre várok,hogy írjon valaki,hogy tudjam hogy adagoljak!
Még egyszer köszi! :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Üdv Jani.
 
Sziasztok!

Először is minden elismerésem a Green Aqua Micro és macro tápotokhoz, azelőtt nem voltam tisztában a növények tápozásával, de sajnos az eladók sem, mert mindenhol a sera tápjait árulják, de azt senki sem mondta a boltban, hogy mind a négy tápjukat egyszerre kell használni, külömben nem ér semmit. Az újraindított akváriumomban már a ti tápotokat használom , és azóta nincs gond a növények pusztulásával. De más ügyben írnék, kb 1,5-2 hónapja megy az akvárium, megvettem a wellness csomagot, és mindegyikből egyformán adagolok naponta, és feltűnt, hogy a micro és a macró, jobban fogy mint a carbo, amit injekciós fecskendővel adagolok. Tegnap tettem egy próbát és széthúztam a fecskendőt, majd belenyomtam egy nyomást, az egyik tápból. Nos a pumpa nem 1 ml-t adagol, hanem 1,5-et, tehát minden egyes alkalommal, 1,5 szeresen túladagoltam a tápot. Erről mi a véleményetek? Lett ez ellenőrizve valaha is, vagy csak megbíztatok a flakon beszállítójában? Lehet hogy ezért is algásodok annyira?
 
Victor said:
Sziasztok!

Először is minden elismerésem a Green Aqua Micro és macro tápotokhoz, azelőtt nem voltam tisztában a növények tápozásával, de sajnos az eladók sem, mert mindenhol a sera tápjait árulják, de azt senki sem mondta a boltban, hogy mind a négy tápjukat egyszerre kell használni, külömben nem ér semmit. Az újraindított akváriumomban már a ti tápotokat használom , és azóta nincs gond a növények pusztulásával. De más ügyben írnék, kb 1,5-2 hónapja megy az akvárium, megvettem a wellness csomagot, és mindegyikből egyformán adagolok naponta, és feltűnt, hogy a micro és a macró, jobban fogy mint a carbo, amit injekciós fecskendővel adagolok. Tegnap tettem egy próbát és széthúztam a fecskendőt, majd belenyomtam egy nyomást, az egyik tápból. Nos a pumpa nem 1 ml-t adagol, hanem 1,5-et, tehát minden egyes alkalommal, 1,5 szeresen túladagoltam a tápot. Erről mi a véleményetek? Lett ez ellenőrizve valaha is, vagy csak megbíztatok a flakon beszállítójában? Lehet hogy ezért is algásodok annyira?

1-1,2-es pumpafejek vannak a tápjainkkon. Korábban több beszállítóval is volt gondunk ezért az utolsó szállítmány, ami jelenleg is fut most egy új forrásból van megint. Ez ellenőrizve lett.
Az 1.5 ml-t soknak érzem, de jellemzően eddig ez a lepontosabb pumpánk, ami módosítás nélküli. Az ADA fejek 1-1,2 ml-t adagolnak itt is van egy kis holtjáték pedig nekik van a legpontosabb adagolójuk. Bár ők Japánban gyártatják...

A fentiek miatt írtuk bele a tápok tájékoztatójába, ezt is:

1ml / 20 liter / nap, heti 50% vízcsere mellett. 1 nyomás = 1 ml.
Figyelem, egyes pumpák pontatlanabbak lehetnek, vagy akár a nyomások erejétől függően az adagolás is. Nagy méretű akváriumok adagolásánál érdemes ellenőrizni a pumpák valódi adagolását. 200 liter alatt a pontatlanság elhanyagolható.

Lehet az egész pumpafejes tápozás egy halott dolog, de sokan szeretik. Kényelmes...Én a fenti eset miatt is inkább egy sima módszert választanék és az adagolást rábíznám a felhasználóra. Lehet egyszer elkanyarodunk majd egy ilyen irányba is.

A nagyobb adagolás miatt nem lehet alga problémád. CO2 + Fény + áramoltatás/szűrés ügyben kell a hibát keresni.
 
Köszi szépen a felvilágosítást, igazad van inkább olyan 1,2 ml-t adagol. Algával kapcsolatban akkor marad az eredeti terv, megépül a 30 literes szűrőhordó, szűrőanyag tegnap jött meg, 15 liter lávakő, az aljában 5 liter kerámiagyűrű , a rétegek között szívacs. Csak kicsit bíztam benne, hogy addig vissza tudom szorítani az algásodást, amíg megjönnek a hozzávalók, ez még legalább 2 hét. Ma adtam le a rendelést csövekre és a csapokra, de a szivacsokra is 10 napot írtak vissza, hétfőn. Eléggé zöldülök, egyenlőre kiiktattam a 3db 54 wattos csőből egyet.

Köszi mégegyszer!

Üdv:Victor
 
Az akvárium aljára JBL florapolt kevertem finom szemcséjű kaviccsal (és erre raktam manadot) ám ennek nem tudom mekkora része feljött és ha a manadoba kicsit jobban beletúrok akkor egyből belekavarodik a vízbe. Ezzel nem lenne baj, mert leszűri a szűrő, de nem tudom, hogy ha már ennyire feljött a táp attól a növények felhasználják e, van így egyáltalán értelme esetleg szedjem ki az egészet, tisztítsam ki a manadot és rakjak új a JBL tápot az aljára? Szerintem 2-3 hónapig simán kibírja, hogy ne kavarodjon fel.
 
Sziasztok!

Lehet nem teljesen vág a fórum témájába, de azt szeretném kérdezni, hogy a Green Aqua Micro és Macro tápból felváltva kell adagolni?
Valami ilyesmit olvastam egy másik témában.
Mármint, hogy egyik nap Micro másik nap Macro táp kell, de az is lehet, hogy félreértettem.
Tudna valaki ebben segíteni nekem?

Köszi
 
cheetah said:
Sziasztok!

Lehet nem teljesen vág a fórum témájába, de azt szeretném kérdezni, hogy a Green Aqua Micro és Macro tápból felváltva kell adagolni?
Valami ilyesmit olvastam egy másik témában.
Mármint, hogy egyik nap Micro másik nap Macro táp kell, de az is lehet, hogy félreértettem.
Tudna valaki ebben segíteni nekem?

Köszi
A Micro-t és Macro-t napi rendszerességgel kell adagolni, tehát naponta (egyszerre a kettőt)! ;)
Micro naponta 1ml/20l
Macro naponta 1ml/20l
 
Cecska said:
cheetah said:
Sziasztok!

Lehet nem teljesen vág a fórum témájába, de azt szeretném kérdezni, hogy a Green Aqua Micro és Macro tápból felváltva kell adagolni?
Valami ilyesmit olvastam egy másik témában.
Mármint, hogy egyik nap Micro másik nap Macro táp kell, de az is lehet, hogy félreértettem.
Tudna valaki ebben segíteni nekem?

Köszi
A Micro-t és Macro-t napi rendszerességgel kell adagolni, tehát naponta (egyszerre a kettőt)! ;)
Micro naponta 20l/1ml
Macro naponta 20l/1ml


Köszi!

Akkor valamit nagyon félreértettem :)
 
Cecska said:
cheetah said:
Sziasztok!

Lehet nem teljesen vág a fórum témájába, de azt szeretném kérdezni, hogy a Green Aqua Micro és Macro tápból felváltva kell adagolni?
Valami ilyesmit olvastam egy másik témában.
Mármint, hogy egyik nap Micro másik nap Macro táp kell, de az is lehet, hogy félreértettem.
Tudna valaki ebben segíteni nekem?

Köszi
A Micro-t és Macro-t napi rendszerességgel kell adagolni, tehát naponta (egyszerre a kettőt)! ;)
Micro naponta 20l/1ml
Macro naponta 20l/1ml

Tibi, ez kicsit húzós lesz.
Inkább:
Micro naponta 1ml/20l
Macro naponta 1ml/20l ;)
 
eMZé said:
Cecska said:
cheetah said:
Sziasztok!

Lehet nem teljesen vág a fórum témájába, de azt szeretném kérdezni, hogy a Green Aqua Micro és Macro tápból felváltva kell adagolni?
Valami ilyesmit olvastam egy másik témában.
Mármint, hogy egyik nap Micro másik nap Macro táp kell, de az is lehet, hogy félreértettem.
Tudna valaki ebben segíteni nekem?

Köszi
A Micro-t és Macro-t napi rendszerességgel kell adagolni, tehát naponta (egyszerre a kettőt)! ;)
Micro naponta 20l/1ml
Macro naponta 20l/1ml

Tibi, ez kicsit húzós lesz.
Inkább:
Micro naponta 1ml/20l
Macro naponta 1ml/20l ;)
Javítottam!
De különben, aki 20 liter Micro, Macro-t adagol 1ml akváriumvízhez, az meg is érdemeli. :lol:
 
Sziasztok!
Érdekelne, hogy milyen egy jó összetételű vízinövény táp! Konkrétan azt szeretném megtudni, hogy milyen tápanyagokat, mikro-makro elemeket kell tartalmaznia és hogy milyen arányban?
A szárazföldi növénytápok nyilvánvalóan nem alkalmasak akváriumi növények tápozására, hisz akkor nem fejlesztettek volna ki kimondottan akváriumi növénytápokat, de miben rejlik a különbség? Csak az összetevőik aránya különbözik, vagy van még más dolog is, ami miatt az akvás tápok jobban megfelelnek a vízi alkalmazásra?
 
Back
Oldal tetejére