• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen növénytápozást használsz az akváriumodban?

Milyen növénytápokat használsz az akváriumodhoz?

  • ADA tápok

    Votes: 11 4.3%
  • Green Aqua Makró és Mikró

    Votes: 123 48.0%
  • Tropica Termékek

    Votes: 20 7.8%
  • Easy Life Termékek

    Votes: 72 28.1%
  • EI alapján otthon keverem a tápot

    Votes: 33 12.9%
  • Egyéb

    Votes: 35 13.7%
  • JBL, Tetra, Sera, stb

    Votes: 28 10.9%

  • Total voters
    256
Üdv! Lehet valahol már szerepelt a kérdés nem tudom, ha igen akkor sorry. Easy-life ProFito tápot használok, feltűnt nekem hogy pl a Carbonál is a GA-ban sokkal nagyobb adagolást javasolnak. Na már most nekem a 112 l-be olyan 1,6-7 ml ProFito megy ezt érdemes lenne növelni lenne vajon valami haszna?

Ha sok a növényed a Profito tápot mindenképp emelni kell.
Carbo-t nem!
 
Tanácsot szeretnék kérni tápozás ügyben. Miskolcon az alábbi termékek kaphatóak az összes helyen: Sera, neptun, jbl, happy life. Mivel tápozzam a lowtech aksimat? Úgy tudom a Green Aqua Micro macro inkább a hightech aksikba valók, easy liferól nem is hallottak. (A gyökerek még nem érték el a Tropica táptalajt)
A JBL ferropol egész jól bevált, a hasonló a profito-hoz, de mennyiségre lebontva drágább. A serával nincsenek túl jó élményeim. Csak locsolja és locsolja az ember, de sosem elég. A happy life az easy life utánzásával akarja magát eladni, ez nekem büdös. Lehet hogy nem rossz a minősége, de elvi szinten kerülöm az ilyen márkákat. A neptun tápja elméleti szinten lehetne jó, ritka manapság a komplex táp, így érdemes lenne letesztelni. A gyakorlatban viszont olyan miniatűr adagokat adnak, hogy már belegondolni sem éri meg anyagilag. Ha esetleg még kapható panzi aquaplant tabletta( a sima, nem a CO2-s), akkor azt érdemes dugdosni a Cryptokhoz meg hasonló növényekhez, de a mennyiségéhez viszonyítva ez is irdatlan drága.
 
Pont erre számítottam én is! Köszönöm a választ! Most tesztelem a Neptun tápsót + liqui carbót napi 10+20csepp. Ha elfogytak leírom a tapasztalataimat, utána kipróbálom a jbl ferropolt, hogy legyen öszehasonlítás is!
 
Sziasztok!

Szerintetek, ha a 270 literes akváriumban amiben sajnos csak 1-2mm-es hengerelt bazaltzúzalék van 6 cm vastagságban.
Felette 2x36W fény, CO2 nincs. Szűrés megfelelő 2500l/h. Vízcsere hetente 90 l.
Növények: 1 nagy tő echinodorus uruguayensis, 6 tő echinodorus ipica, 12 szál hygrophila corybosa siamensis, 12 szál hygrophila polisperma, 4 tő microsorum pteropus.
Tervben van többféle cryptocorne beszerzése.

Melyik növényhez, milyen tápozást használjak?
Elég lenne csak JBL tápgolyókat használni?
Vagy tápgolyók + Green Aqua Micro-macro+easy carbo.

Második esetnél milyen adagok, és melyik növények alá kell golyó?

Válaszotokat előre is köszönöm.
 
GA tápokbol elég lenne 2-3 naponta adagolni a gyári adagot. A gyökér táp igen hasznos ezeknél a növényeknel, easy carbo elhagyhato, de a wellness csomagban veszed akkor jöhet.
 
Sziasztok! Egy kezdő kérdésem lenne: mi a különbség a mikro és makro között? Mi van az egyikben és mi a másikban? A jbl ferropol melyikbe tartozik?
 
makro = nitrogén [nitrát], foszfor [foszfát] és kálium. ezekre nagy mennyiségben van a növényeknek szüksége
mikro = minden nyomelem, amire a növényeknek kisebb mennyiségben szüksége van. főképp vas, de ezen kívül cink, réz, molibdén, meg még egy vödör más. a jbl ferropol mikro táp. ezek azzal a filozófiával készülnek, hogy a halaid úgyis ürítenek eleget, hogy a makroelemek "adagolása" megoldott legyen.

ha erősen halasított a medencéd, akkor egy liquicarbo [ebben van +kálium] és jbl ferropol vagy hasonló mikro-mix megérhet egy próbát, de azért nem mondanám életbiztosításnak a növényezéshez.
 
Az lenne a kérdésem hogy kis márkátlan növénytápok jobbak mint a semmi?
Pl Neptun növénytápsóm van amire az van írva hogy mikro és makro is van benne...50 literig(vagyis szerintem egy kis 'palackkal' vagyis kb 1 és fél kell belőle 67 literes akiba...Vagy Debrecenben valami nagyobb de olcsó kiszerelésben venni valamiféle tápot?(ha valaki ott lakik mondhatna olyat amit vett már ott és jó)
De ez csak karácsonyig menne így...Mi a véleményetek?
 
sziasztok!Két lehetőségem van most induló 20L lowtech akváriumom tápozásra
1. GA welnes csomag + "élesztős" co2 2. EASY carbo + EASY profit + Tropica harangos co2 szettIlletve táptalaj szintén tropica féle lenne vagy jbl ez sem biztos még szerintetek ? :)
 
Véleményem szerint egyik megoldással sem nyúlnál mellé!
Mind két megoldás jó!(y)
De én a leírtak alapján a 2. verziót választanám de csak azért,hogy ne keljen az élesztős co2-val pancsolni!
Vagy egy 3. megoldás:GA welnes+Tropica harangos co2 és táptalaj!
 
Jani 614 féle 3 megoldást javasolnám , de a guruk még nem nyilatkoztak , várd meg őket is .
GA wellnessel nem tudsz mellé lőni .
 
EASY carbo-t függetlenül bármelyiket is választod legyen ha másért nem helyi esetleges alga kezelésre ( szűrő leállít, injekciós tűvel direktbe 4-6 perc múlva szűrő go-mohál kérdéses az eljárás )
 
Véleményem szerint egyik megoldással sem nyúlnál mellé!
Mind két megoldás jó!
De én a leírtak alapján a 2. verziót választanám de csak azért,hogy ne keljen az élesztős co2-val pancsolni!
Vagy egy 3. megoldás:GA welnes+Tropica harangos co2 és táptalaj!
A harmadik is jó! csak az nekem kicsit már sok lenne.. de meglátjuk! amúgy én el vagyok a DIY-el nem az csak nemtudom hogy az élesztős cucc meddig lenne elég mármint hatása milyen.. meg azért nyilvan egyszerübb a harangos megoldás bár ott is kell egy kis DIY ujra tölteni :D

Jani 614 féle 3 megoldást javasolnám , de a guruk még nem nyilatkoztak , várd meg őket is .
GA wellnessel nem tudsz mellé lőni .
Igen az nagyon király az ára is jó csak nagyon sok mindent kell még beszerezni ezért nemtudom amúgy azt venném mindenképenn
 
Vagy egy 3. megoldás:GA welnes+Tropica harangos co2 és táptalaj!

Üdv! NEM guru vagyok, de ár/érték arányban ezzel a kombóval szerintem kizárt hogy rá..pacsálj. Táptalajból javasolnám a Tropicát, s ha a harangos szett épp most nem fér bele a költségvetésbe, addig is postásgumi, 2 tapadókorong a felfogatáshoz, kis befőttesüveg (fejjel lefelé :D) biztosítja az indulást. Tanulj, figyeld a rendszert, co2 kell, ha így akkor így. Szerintem. Na.
Szurkolok neked (y)
 
Üdv! NEM guru vagyok, de ár/érték arányban ezzel a kombóval szerintem kizárt hogy rá..pacsálj. Táptalajból javasolnám a Tropicát, s ha a harangos szett épp most nem fér bele a költségvetésbe, addig is postásgumi, 2 tapadókorong a felfogatáshoz, kis befőttesüveg (fejjel lefelé ) biztosítja az indulást. Tanulj, figyeld a rendszert, co2 kell, ha így akkor így. Szerintem. Na.
Szurkolok neked
Köszönöm :D meglátjuk mi lessz én is gondolomtam már hasonlóra de szerintem marad a tropica :)
 
A GA tápok nem rosszak, de szerintem az ei tápozás az a high tech akikba kell. Low techbe túl tömény, pláne a macro. Még heti tápozást is csak csínján kell vele. Megoldás lehet még a tropica táp is, ebből is egyszerre kell adni a sárgát (micro), meg a zöldet (macro). De ezek nem tartalmaznak tudtommal elég káliumot, ezért vagy porral oldod meg, vagy alternatíva lehet a liqui carbo is, mert abban van valamennyi kálium. Akkor van még egy új táp is a Dr Garden, de ez csak micro, kell mellé venni/keverni macrot. És ott van még a ProFito is, ami szintén nagyon jó low tech táp, de ez mellé is kell kiegészítő tápozás.
Az élesztős rendszer egyébként nem vészes, nekem az megy most, és kb két hetente igényel 5 perc törődést, a diy vattás difivel kitűnően szuperál. A harangos sem rossz, de több helyet vesz el az akiban. Próbáld ki Ozzy módszerét, és ha esetleg nem jön össze, akkor mehet az élesztős.
A lényeg még, hogy bacit adagolj, mert azzal is sokat teszel az algák ellen. ;)

Viszont, ha lágy vizezel, megvan a megfelelő fény, és nem harangos co2 megy, hanem élesztős, vagy komolyabb, akkor mehet simán a ga táp is. ;)
 
A GA tápok nem rosszak, de szerintem az ei tápozás az a high tech akikba kell. Low techbe túl tömény, pláne a macro. Még heti tápozást is csak csínján kell vele. Megoldás lehet még a tropica táp is, ebből is egyszerre kell adni a sárgát (micro), meg a zöldet (macro). De ezek nem tartalmaznak tudtommal elég káliumot, ezért vagy porral oldod meg, vagy alternatíva lehet a liqui carbo is, mert abban van valamennyi kálium. Akkor van még egy új táp is a Dr Garden, de ez csak micro, kell mellé venni/keverni macrot. És ott van még a ProFito is, ami szintén nagyon jó low tech táp, de ez mellé is kell kiegészítő tápozás.
Az élesztős rendszer egyébként nem vészes, nekem az megy most, és kb két hetente igényel 5 perc törődést, a diy vattás difivel kitűnően szuperál. A harangos sem rossz, de több helyet vesz el az akiban. Próbáld ki Ozzy módszerét, és ha esetleg nem jön össze, akkor mehet az élesztős.
A lényeg még, hogy bacit adagolj, mert azzal is sokat teszel az algák ellen.
Köszönöm a választ! egyenlőre easy life easy carbo és pro fito lesz aztán meglátjuk :) erre tellik sajna még vennem kell pár dolgot így a nem sokkal drágább GA tápok és a co2 is kiesik de persze idővel pótolom meglájtuk mi lesz :)
 
EI tápozás mellett adagolhatok + foszfátot, és vasat a növényeknek? Nem akarok állandóan tesztekkel méricskézni, csak úgy "érzésre". (már nem úgy értem, hogy néha löttyintenék egy kicsit, hanem rendszeresen adagolva egy bizonyos mennyiséget) Vagy ez hülyeség? Lehet ezeket túladagolni?
 
A GA tápok nem rosszak, de szerintem az ei tápozás az a high tech akikba kell. Low techbe túl tömény, pláne a macro. Még heti tápozást is csak csínján kell vele.
ezzel messzemenőkig nem értek egyet, a többivel meg messzemenőkig igen :)
 
Back
Oldal tetejére