• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen növénytápozást használsz az akváriumodban?

Milyen növénytápokat használsz az akváriumodhoz?

  • ADA tápok

    Votes: 11 4.3%
  • Green Aqua Makró és Mikró

    Votes: 123 48.0%
  • Tropica Termékek

    Votes: 20 7.8%
  • Easy Life Termékek

    Votes: 72 28.1%
  • EI alapján otthon keverem a tápot

    Votes: 33 12.9%
  • Egyéb

    Votes: 35 13.7%
  • JBL, Tetra, Sera, stb

    Votes: 28 10.9%

  • Total voters
    256
A "szokásos" porokat használom, és a Happy Life profito-carbo-ferro triot.Jobban nőnek a növények mint kellene, én alapjában véve "lusta" kertész vagyok, tehát nem örülök a gyors növésnek, de ezzel a módszerrel sokkal szebb az akim.Valamit, valamiért.......A Green Aqua Micro-macro-t nem is merem kipróbálni.
 
A Happy Life tápok esetleg kaphatnának egy külön kategóriát, mert érzésem szerint elég sokan használják őket (egyelőre én is).
 
Megoldottam, bocsi, sietősben voltam, hirtelen jött ötlet volt.
Felhasználóként két dologra lehet nyomni, így a kombinációkat is tudjátok jelölni.
 
Luna said:
Megoldottam, bocsi, sietősben voltam, hirtelen jött ötlet volt.
Felhasználóként két dologra lehet nyomni, így a kombinációkat is tudjátok jelölni.

szuper köszi Luna. Tropicat hiányoltam de megoldottad időközben. ;)
 
Luna, csak, hogy ne pihenj.Van aki Easy Life-t van a Happy Life-t használ és volt aki felhívta figyelmemet arra, hogy ezek nem ugyanazok.(bár a Happy sztem Easy klón.)Ezt is be lehetne rakni. :oops:
 
A csoportban úgy látom egyenlőre én képviselem a Japán egyszerűséget, letisztultságot és Takashi mester tanításait. :D

Én háromra dobtam volna, de csak kettőre lehet. Használtam már kommersz Sera tápot, volt Tropica (míg pecas ki nem tépte a kezemből :lol: ), kipróbáltam GA termékeket, de stabil ADA tápos vagyok lassan 1 éve.

Az utóbbi időben egy dolog közös volt. Minden táp mellé adtam Easy Carbo-t. Nanoba és nagy akváriumba is.
 
Én jómagam lötykölök még itthon a svéd porokból és EI alapján tápozok (én is Easy Carboval spékelve). Mikor kifogyok a porokból és a Micro-ból, a Green Aqua-s Macro és Micro van tervben, de ki szeretném valamikor próbálni az ADA tápokat is...
Nos ha már itt tartunk én már elég sok gyártó növénytápját próbáltam régebben, igaz sokszor mint Ti is, keverve. Nagyon régen Sera, aztán JBL, Happylife, Easylife. Összeségében hasonlítani nem tudok a mostani "állapotokhoz" képest (növények növekedési üteme, egészsége), mivel a körülmények amikor ezeket használtam nagyban különböztek a mostaniaktól. Ugye fény, CO2, vízcsere nem ilyen volt... Egy tény, tápanyaghiánytól már nem félek és tudom hogy mit, miből és mennyit adagolok nap mint nap az akváriumba.
 
V, idézhetek kettőt tőled?
1: A kérdésre, hogy miért csak 2 ADA szavazat van: "Akik ADÁ-t használnak nem fórumoznak. Mert mindent tudnak".
2: Egy korábbi témában: "Az ADA kötöző fonál magát tekeri".
:D Zseniális.
 
keymaker said:
V, idézhetek kettőt tőled?
1: A kérdésre, hogy miért csak 2 ADA szavazat van: "Akik ADÁ-t használnak nem fórumoznak. Mert mindent tudnak".
2: Egy korábbi témában: "Az ADA kötöző fonál magát tekeri".
:D Zseniális.

A többiek nem fogják érteni miről van szó... :lol:

Az 1. pont arra volt válasz hogy miért nem szavaznak akik ADA-val tápoznak...
A második a frenetikus Nigro aki berendezésen sült el. ;)
 
Én a vizinövényeknek azt adom amit kaptak! Vagyis TROPICA! Jóformán csak tropicás növényem van, én meg vagyok elégedve a tropica plant nutrition-nal!
 
Most próbálom a Tropica tápokat!
És a Green Aqua-n azt olvastam, hogy mellé adagolni kell makro tápokat is!
Viszont azt hallottam ha vannak halak/rákok/csigák megfelelő mennyiségben az aksiban ezeket a makró tápokat biztosítják!
És nincs szükség további makró tápszerekre!
Ez igaz?
 
Kérdés, hogy mi a megfelelő mennyiségű hal? Egy növényesben nincs annyi, hogy eleget termeljenek a növények felturbózott igényeinek. Ráadásul a sok hal inkább algásodást és a halak megbetegedését okozza, nem pedig egészséges növényeket.
 
Csak annyi észrevételem volna, hogy EI alapján nem lehet kikeverni a tápokat, EI alapján csak adagolni lehet. Az EI kizárólag az adagolás módjára vonatkozik.
Itt van egy kis értelmezési zavar.
 
Sziasztok!
Van egy 20l-es nano akváriumom abban TPN-t és GA Makro-ot használok + magasnyomású Co2-t. Nem túl hosszú ideje, ezért még nem igazán tapasztaltam ki, hogy milyen arány lesz a megfelelő. A makro-ot pedig csak néhány napja sikerült beszereznem. A kérdésem az lenne, h ugyanez a tápozás megfelelő lehet a másik 55l-es akimba, ha ugyan abban is sok növény van, de igen sűrűn sikerült betelepítenem hallal? Vagy esetleg ehhez ne használjam a makrot, nehogy túladagoljam valamelyik tápanyagot? Egyébként ebben az 55l-es akiban most van alga és ezért is félek, hogy esetleg rosszul tápozok.
Előre is köszönöm a segítséget.
 
Miért baj hogy ha túladagolsz? Nem baj, algásodást nem okoz, ellenben a kevés tápanyag igen. Tápozz ugyan úgy mint a másik akiban és figyeld a változást, a TPN-t túl is adagolhatod többszörösen, mert egy hígabb táp, ha jól tudom, de majd kijavítanak, a TPN-nel nem vagyok nagyon tisztában.
 
Köszi szépen. Én is erre számítok, amit mondtál. Arra gondolok, hogy talán a halak magas létszáma miatt lehet algásodás, de ezt próbálom ellensúlyozni a heti 50% vízcserével. TPN-t egyébként túladagolom, mivel a GA-n is így olvastam, a Makrot pedig úgy, ahogy a honlapon írják. Lehetséges, hogy tápanyaghiány miatt jött elő az alga, ezért kezdtem el használni a GA makrot. Remélem 2 hét múlva már láthatom az eredményt.
 
Back
Oldal tetejére