• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen növénytápozást használsz az akváriumodban?

Milyen növénytápokat használsz az akváriumodhoz?

  • ADA tápok

    Votes: 11 4.3%
  • Green Aqua Makró és Mikró

    Votes: 123 48.0%
  • Tropica Termékek

    Votes: 20 7.8%
  • Easy Life Termékek

    Votes: 72 28.1%
  • EI alapján otthon keverem a tápot

    Votes: 33 12.9%
  • Egyéb

    Votes: 35 13.7%
  • JBL, Tetra, Sera, stb

    Votes: 28 10.9%

  • Total voters
    256
Sziasztok.Jelenleg Happy-Life carbot 6ml, Happy Life Happyplantot 4ml, Tetra Planta Min 4ml/nap.220l-es az akim,de ha ezek elfogynak át akarok állni csak Green Aqua-ra.A GA mellé adagoljak carbot és ferrot vagy elég a GA?Üdv Jani.
 
TPN mellé adagolhat-e EasyLife Ferro-t?
Mert az aki vízben a vas tartalom 0.1mg/l ami nem tudom sok-e vagy kevés!?
Amúgy az 50 literre 10ml TPN-t adagolok (míg el nem fogy...:D) hetente az 50%-os vízcsere után!
Ami tudom nem sok de így szépen fejlődnek a növények és nem igen látok hiányjelenségeket sem algásodást.
Jah és a EasyCarbo is megy naponta 2ml!
De mivel most is van pl:Rotala wallichii és a jövőben is tervezem vörös színű növények pl: Rotala rotundifolia beszerzését ezért kérdezem.
Mert úgy tudom a TPN nem a legtöményebb táp és ezek a vörös levelűek igénylik az extra vas tápozást!?
 
Sziasztok.Köszönöm válaszotokat.Easy-Life termékeknél milyen adagolást írnak gyárilag?Milyen árban vannak az 500ml-is kiszerelések?Üdv Jani.
 
Jani 614 said:
Sziasztok.Köszönöm válaszotokat.Easy-Life termékeknél milyen adagolást írnak gyárilag?Milyen árban vannak az 500ml-is kiszerelések?Üdv Jani.

Szia! Csak meg kell nézni a webshopokat. ;)
 
Tavaly decemberétől e 3 tápot használom!
Szerintem tuti anyagok !
A színes növények is szép üdék tőle!
Napi tápozásra kiváló!
Nem reklámozom hol vásároltam, de Sly teneked nem kell messze menni érte!
 
Persze, hogy nem, gyalog tíz perc!
;)
Nekem is Gabi bá ajánlotta.
A vörös növényeim véget kerestem tápot és nem bántam meg az Ocean Nutritiont!
 
Vörös növény témában vas adagolással vagy PO4 adagolással tudtok jobb eredményt elérni. Legalábbis az eddigi tapasztalat és vélemények alapján.
 
Vas, 0,1-0,5 ppm
kálium, 10-30 ppm
(nitrogén), Nitrát 5-30 ppm (nitrit = 0; ammónia = 0)
(foszfor), foszfát 1-3 ppm

Tom Barr, azaz az EI szerint.
 
Sziasztok!
Kérdésem és észrevételem lenne a Seacham tápokkal kapcsolatban.
Ez a név legalább annyiszor merül fel tápozás kapcsán mint az ADA az Aquatic Scapers International Aquascaping Contest és AGA versenyek akijait nézve. Gyakran használják együtt is őket. Szerintetek az erősen megvilágított akikban túl kell lépni a gyári ajánlásokat, mert ha nem akkor elég gazdaságos tápról van szó, még ha 7 palackból is kell adagolni.
Találtam egy friss bejegyzést a seachem képviselőjétől a seachem saját fórumán, amiben egy 29 gallonos akira generáltak egy tápozási sémát. (Ha jól értem, van egy kalkulátoruk ami nem publikus :S) http://www.seachem.com/support/forums/attachment.php?attachmentid=44&d=1263397787
Ebből excel táblázattal könnyen kiszámítható, saját akira, meg is csináltam ezt a kalkulátort érdekesség képpen, ha érdekel valakit feltöltöm valahova.
Ha valakinek van véleménye a fentiekről ne habozzon :)...
 
Geris said:
Sziasztok!
Kérdésem és észrevételem lenne a Seacham tápokkal kapcsolatban.
Ez a név legalább annyiszor merül fel tápozás kapcsán mint az ADA az Aquatic Scapers International Aquascaping Contest és AGA versenyek akijait nézve. Gyakran használják együtt is őket. Szerintetek az erősen megvilágított akikban túl kell lépni a gyári ajánlásokat, mert ha nem akkor elég gazdaságos tápról van szó, még ha 7 palackból is kell adagolni.
Találtam egy friss bejegyzést a seachem képviselőjétől a seachem saját fórumán, amiben egy 29 gallonos akira generáltak egy tápozási sémát. (Ha jól értem, van egy kalkulátoruk ami nem publikus :S) http://www.seachem.com/support/forums/attachment.php?attachmentid=44&d=1263397787
Ebből excel táblázattal könnyen kiszámítható, saját akira, meg is csináltam ezt a kalkulátort érdekesség képpen, ha érdekel valakit feltöltöm valahova.
Ha valakinek van véleménye a fentiekről ne habozzon :)...

A Seachem tápokat a fenti két helyen azért látod gyakran mert a táp amerikai. A fórum és a verseny is amerikai. Európában talán gyakrabban merül fel a Tropica tápok neve. De mindkettő minőségi tápok közé tartozik.
Ha csak önmagában használod a Fluorish-t az nincs partiban az ei tápozással. Ha minden tápot használsz ami a fenti charton is van vagy akár itt: http://www.aquaticplantcentral.com/foru ... chart.html akkor ez a táp sem tartozik a legolcsóbbak közé. Egy gyenge megvilágítású akiba szerintem a fluorish es a tropica tápja is tökéletes önmagában. De erős megvilágításnál a többi komponenst is használni kell. A túladagolást pedig próbálni kell. Majdnem minden tápra beleértve az ADA tápokat is rá van írva, hogy növényzet sűrűségétől fejlettségi szintjétől függően ajánlott emelni a tápozást. Gondolom ez a Seachemnél is így van. Én mondjuk az ADA tápozásomat sem emeltem igazán az elmúlt években. Szal próba cseresznye. ;)

ui: anno még Nigro említette talán, hogy Iphone-ra is megcsinálták az adagoló számológépet: http://surgeworksmobile.com/apps/iphone ... ulator-app bár ez csak az alapokat tudja ami a weben is kint van, de hátha érdekel valakit.
 
Köszi Namtar.Easy-Life és Green Aquanál is követni kell a gyári adagolást vagy lehet egyénileg többet adni?Pl;Profito 10ml/100l/hét ez a gyári,én adnék(220l-es az akim)vagy 4ml/nap,vagy 5-7ml/nap.Green Aquanál adnék 8 nyomást/nap.70l-t cserélek hetente.Üdv Jani.
 
Én rendszeresen használok profito-t, és a helyedben semmiképpen nem adnék belőle 4ml-t naponta. Hosszú távon szerintem gond lesz.
Én spec a GA táp mellé adok hetente 3ml-t 100 literhez. Hogy miért azt nem tudom, mert nem tudjuk mi van benne, de én ki tudtam váltani vele a Sera Flore plus-t, amiről valahol régebben írtam, hogy miért kell (nálam).

Jani 614 said:
Köszi Namtar.Easy-Life és Green Aquanál is követni kell a gyári adagolást vagy lehet egyénileg többet adni?Pl;Profito 10ml/100l/hét ez a gyári,én adnék(220l-es az akim)vagy 4ml/nap,vagy 5-7ml/nap.Green Aquanál adnék 8 nyomást/nap.70l-t cserélek hetente.Üdv Jani.
 
Hali DomeSL.Úgy gondolom,hogy betartom az előírt adagolást!Hapy-Plantnál 4ml/nap adagolok már 4.hete.(gyári előírt 5ml/100l/hét).Akkor ez nagyon sok?Üdv Jani.
 
Erre annyit mondhatok, hogy Happy != Easy.
Jani 614 said:
Hali DomeSL.Úgy gondolom,hogy betartom az előírt adagolást!Hapy-Plantnál 4ml/nap adagolok már 4.hete.(gyári előírt 5ml/100l/hét).Akkor ez nagyon sok?Üdv Jani.
 
Back
Oldal tetejére