• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Megkésett eső - 36L

Muszáj volt megnéznem a részlet fotókat Flick-en. Nagyon rendben vannak(y)
Gondolom a stúdiólámpa üzemelt, mert az ISO mindenhol alacsony. De mi a ..... az a f/0 rekesz? :confused:
A mohát jól gondod meg. Ha egyszer raksz, örökké lesz.
 
Muszáj volt megnéznem a részlet fotókat Flick-en. Nagyon rendben vannak(y)
Gondolom a stúdiólámpa üzemelt, mert az ISO mindenhol alacsony. De mi a ..... az a f/0 rekesz? :confused:
A mohát jól gondod meg. Ha egyszer raksz, örökké lesz.
Az ISO 100 -as képeknél a stúdió vakukat használom, ha magasabb ez az érték, akkor csak az akvárium világítás megy. A makró objektívem teljesen manuális, nem ad át semmilyen információt a váznak. Régebben, amikor a kit objektívvel makróztam és közgyűrűket használtam, ott sem lehetett látni. Nekem ez a természetes, én meg azon csodálkozom, amikor valaki közgyűrűt használ és látszik az exif infoban minden paraméter. :) Köszi, hogy megnézted.
 
Épp most nézelődöm a neten, mert a régi macro obim elég :poop: állapotú. Kéne valami újabb, szebb, de nem arany árú.
Közgyűrűből 2 fajta van. Az egyik nem visz át semmit (ez az olcsóbb), a másik mindent átvisz (jóval drágább), még az automata fókusz is működik. Kérdés, hogy van-e ennek egyáltalán értelme makrónál(AF)?
Az viszont nem látom az EXIF-ben, hogy milyen obit használtál. Elárulod, ha nem titok?


Köszi, hogy megnézted.
Még jó:)
A szép akváriumok naplóit igyekszem mindig követni;)
 
Akkor nekem az olcsóbb van közgyűrűből ( ezt sem tudtam ), először a kit objektívvel használtam és teljesen megszoktam, hogy nincs autofokuszom, mindent egyébként is manuálisan használok. Szerettem volna egy makrót én is, és baromira utánajártam a tesztek alapján a lehetőségéknek. Egy idő után a Tamron-Sigma-Nikon háromszögben teljesen elvesztem, tök egyformának tűntek, egyforma áron, mielőtt még megbolondultam volna, úgy döntöttem egyik sem lesz, keresek valami különlegesebbet. A Flickren néztem macro képeket és a legjobban a Laowa V-DX 60mm f2,8 macro 2:1 objektívvel készített képek tetszettek, így ezt választottam.

Soha nem éreztem az autofokusz hiányát, bár valószínű hal fotónál elbuknék ezzel. Nemcsak akvárium fotózásra használom, hanem itthon a ház körül is.
 
Utoljára módosított:
Nem bírom szó nélkül hagyni: Még jó, hogy engem inspirált EZ a scape, ugye? :D :ROFLMAO:

Láttam, hogy máris fent van a szűrővédő rács. Tervezel vmi új garnélákat, vagy jönnek az RC/Sakurák?
Ez ugye Balázs akváriuma?
Egyelőre átpakolom a régieket, de valóban szeretnék kipróbálni mellettük crs/cbs garnélákat, "mert az a menő ami nincs". (TZ):D
 
Utoljára módosított:
Igen, az övé, 2009-ből. Azt hiszem növényesítve nem is lett, de ennek @viktorlantos a megmondhatója.
Én INNEN loptam a képet, naplómba be is raktam mint inspiráció, csak aztán vmi egészen más sült ki belőle :)

CRS garnéla nekem is kellene néhány (utánpótlásnak), de csak mert nincs :)
Mindig éppen az a legmenőbb, ami nincsen.
A meglévő néhány példányom a szállóige- és trendteremtők (vagy rombolók?) :D utolsó darabjai voltak. A minap (éjszaka) kimászott 2 az akváriumból, egymás mellett találtam meg őket a földön. Szinte fogták egymás kezét, biztos együtt is ugrottak. Nem tudom, mi nem tetszett nekik, a nagy akvám aztán tényleg atomstabil. Volt korábban szaporulatom is belőlük, de sajnos csak egyetlen kicsit láttam, de őt legalább felnőni is. Most van a lázadó korszakában, mégsem ő ugrott.
 
Utoljára módosított:
Igen, az övé, 2009-ből. Azt hiszem növényesítve nem is lett, de ennek @viktorlantos a megmondhatója.
Én INNEN loptam a képet, naplómba be is raktam mint inspiráció, csak aztán vmi egészen más sült ki belőle :)

CRS garnéla nekem is kellene néhány (utánpótlásnak), de csak mert nincs :) A meglévő néhány példányom a szállóige- és trendteremtők (vagy rombolók?) :D utolsó darabjai voltak. A minap (éjszaka) kimászott 2 az akváriumból, egymás mellett találtam meg őket a földön. Szinte fogták egymás kezét, biztos együtt is ugrottak. Nem tudom, mi nem tetszett nekik, a nagy akvám aztán tényleg atomstabil. Volt korábban szaporulatom is belőlük, de sajnos csak egyetlen kicsit láttam, de őt legalább felnőni is. Most van a lázadó korszakában, mégsem ő ugrott.
Nálam leginkább a magas víszint az okozója a kiugrálásoknak, magas vízállás pedig azért kell, mert a lily pipe nem hajlik elég mélyre és csobogtatná a felszínt, ilyenkor rakom vissza a spint, ekkor meg csúnya a vízfelszínem, de akkor meg beteszem a skimmert, attól meg az egész csúnya lesz és alatta árnyékba kerülnek a növények, de akkor visszateszem a lilyt, azt meg már tudod. És ekkor elhatározom, hogy veszek egy mélyebbre hajló lilyt és ilyenkor meg rámtör a lustaság. Ezt a ciklust egészen sokáig csinálom, akkor megígérem, hogy a következő berendezésemnél minden más lesz, de nem.:)
 
Utoljára módosított:
A hét folyamán átkerültek a garnélák, ők kb. négy éves szelektálatlan állomány, közelről nézve jó "vadas" színezetűek. Ha nem tudnánk, hogy értéktelenek és csúnyák, akkor azt is gondolhatnánk, milyen szépek, biztos értékesek: :)

32306252915_8f2e38d7f0_b.jpgDSC_0093 by Sándor Mátrai, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Végre az Elatin Hydropiperről szólhat a következő bejegyzés, persze még mindig nem fed teljesen, viszont egyértelműen látszik a sikere. A topikját olvasva, ez nem tűnt teljesen egyértelműnek, kicsit tartottam is tőle, de mindenképpen szerettem volna kipróbálni, mert olyan kis vidám neve van.:) Ami érdekes és nem olvastam sehol, az az a tempó, amit nálam diktál. Az első naptól kezdve nagyon egészségesnek néz ki, de minden energiáját a gyökerei fejlesztésére fordítja, a levelei csak nagyon lassan sűrűsödnek, miközben nem olvad, nem hullik, nem fehéredik egy sem közülük. Még szüksége lesz két-három hétre, hogy "kész" legyen, akkor kb. két hónapos lesz. Eddig, emiatt is, ez egy nagyon kényelmes, "hátradőlős" kis berendezés, nagyon élvezem.:)

0030.JPG

0031.JPG

0004.JPG
 
Utoljára módosított:
Végre az Elatinről Hydropiperről szólhat a következő bejegyzés, persze még mindig nem fed teljesen, viszont egyértelműen látszik a sikere. A topikját olvasva, ez nem tűnt teljesen egyértelműnek, kicsit tartottam is tőle, de mindenképpen szerettem volna kipróbálni, mert olyan kis vidám neve van.:) Ami érdekes és nem olvastam sehol, az az a tempó, amit nálam diktál. Az első naptól kezdve nagyon egészségesnek néz ki, de minden energiáját a gyökerei fejlesztésére fordítja, a levelei csak nagyon lassan sűrűsödnek, miközben nem olvad, nem hullik, nem fehéredik egy sem közülük. Még szüksége lesz két-három hétre, hogy "kész" legyen, akkor kb. három hónapos lesz. Eddig, emiatt is, ez egy nagyon kényelmes, "hátradőlős" kis berendezés, nagyon élvezem.:)

View attachment 26002

View attachment 26003

View attachment 26004
Nagyon szep. En is beinstallalok par foltnyit.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Nagyon szep. En is beinstallalok par foltnyit.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
Kösz Kurt, nekem is csak néhány foltnyi van, de az lefedi az egészet,:) (a nano előnye), úgy emlékszem négy doboz növényt vettem.
 
Kösz Kurt, nekem is csak néhány foltnyi van, de az lefedi az egészet,:) (a nano előnye), úgy emlékszem négy doboz növényt vettem.
Es ez valoban hisztis vagy csak monda ez is mint az ug nal?

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Back
Oldal tetejére