• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A barlang

:D:D:D imádom a humorotokat!:D(y)

"Bubizó bubi" - ezen először felnevettem. Aztán láttam, hogy tényleg.:eek: Ekkor még nagyobbat mosolyogtam.:D Nagyon állat.

Már megint túl jó fotókat hoztál... :)
(Remélem azért később még lesz b-b-b-b-ubi.) :)
 
Még nem zárnám a naplót, de mivel lassan el kell kezdenem a következőt tervezni és itt már nem várható újabb vállalható teljes kép, ezért az év közben készült képeket most beszúrom:

23830296195_44331c67c0_b.jpg2015.11.13.12. by Sándor Mátrai, on Flickr

24039835995_9a35edf27c_b.jpg2015.11.13. by Sándor Mátrai, on Flickr

25624063533_ffc5c5a917_b.jpg0031 by Sándor Mátrai, on Flickr

28272457193_55fbf6b0e9_b.jpgCave of Caerbannog aquarium by Sándor Mátrai, on Flickr

29684059314_124fe5d1c2_b.jpg0116. by Sándor Mátrai, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Ez meg mindig nagyon jol nez ki...(y), alga sehol???
Köszi, érdekes az algakérdés, visszatettem a spint, ezután egyből megszűnt az üvegen tanyázó poralga és a köveken is gyengült. Nekem mindig csak ez az egy fajta algám szokott lenni, most sem volt másképp, a moha terjeszkedésével is gondoltam lesz majd valamilyen alga, de nem lett. Most úgy gondolom, hogy a hosszú világításon, a magas hőmérsékleten, a túl gyakori tisztításon kívül, még az erőteljesebb áramlás is erősíti a poralga jelenlétét. Gyakori tisztítás alatt pedig azt értem, amikor heti két alkalommal is fogkefézem a köveket, ilyenkor sokkal intenzívebb a visszazöldülés, amikor egyáltalán nem tisztítom a köveket, egy ideig nagyon erős, de pár hét elteltével megadja magát, szinte elpusztul, de csak annyira, hogy egy újabb fogkefézéstől új erőre kapjon.:)
 
Sokan szeretnék hogy igy nézzen ki az akváriumuk a fénykorában ahogy nálad a végnapokban (y)
A fotók megint szuperek lettek ! :)
Köszi szépen, azért szegény akvárium eléggé arányait vesztett állapotú már. A fotózás pedig számomra egy örök kísérletezgetés, az alsók elég "zajos" képek, de ezeket most más módszerrel készítettem mint eddig a hasonlókat, egyszer majd rájövök a tökéletes megoldásra, ... vagy nem.:)
 
Köszi, érdekes az algakérdés, visszatettem a spint, ezután egyből megszűnt az üvegen tanyázó poralga és a köveken is gyengült. Nekem mindig csak ez az egy fajta algám szokott lenni, most sem volt másképp, a moha terjeszkedésével is gondoltam lesz majd valamilyen alga, de nem lett. Most úgy gondolom, hogy a hosszú világításon, a magas hőmérsékleten, a túl gyakori tisztításon kívül, még az erőteljesebb áramlás is erősíti a poralga jelenlétét. Gyakori tisztítás alatt pedig azt értem, amikor heti két alkalommal is fogkefézem a köveket, ilyenkor sokkal intenzívebb a visszazöldülés, amikor egyáltalán nem tisztítom a köveket, egy ideig nagyon erős, de pár hét elteltével megadja magát, szinte elpusztul, de csak annyira, hogy egy újabb fogkefézéstől új erőre kapjon.:)
Ezt a bejegyzést sajnos akár én is írhattam volna a naplómban.
Mondanám, hogy adj valami tippet a poralgára, de ha jól sejtem, nem fogsz tudni :(
Néhány kérdéssel azért csak megrohamozlak: :)
CO2-t már nem is tolod, vagy csak kivetted a fotózás miatt a diffit?
És a halaid időközben így megfogyatkoztak, vagy csak őket is kivetted a fotóra? :)
 
Ezt a bejegyzést sajnos akár én is írhattam volna a naplómban.
Mondanám, hogy adj valami tippet a poralgára, de ha jól sejtem, nem fogsz tudni :(
Néhány kérdéssel azért csak megrohamozlak: :)
CO2-t már nem is tolod, vagy csak kivetted a fotózás miatt a diffit?
És a halaid időközben így megfogyatkoztak, vagy csak őket is kivetted a fotóra? :)
A poralgáról csak egy elcsépelt futó mondás jut az eszembe, nem fogsz neki örülni: "Hosszú futás alkalmával azért jó ha fáj valamid, mert legalább nem vagy egyedül." Azt hiszem erre az algára is illik ez, lett egy ragaszkodó jó barátunk, sosem leszünk egyedül.:)
A CO2-t már lekapcsoltam, lámpa is csak egy kis teljesítményű megy felette, tulajdonképpen már csak a garnélákat tárolja, amíg azok az új berendezésbe nem kerülnek. A halakat nem kellett kivennem, kijöttek maguktól.:(
Még a poralgáról annyit: sem a tápozás csökkentése, sem pedig a foszfát adagolása nem befolyásolta nálam, csak a koppig leeresztett akvárium, higított, karbós áztatásos kefézés tüntette el rövid időre.
 
Még a poralgáról annyit: sem a tápozás csökkentése, sem pedig a foszfát adagolása nem befolyásolta nálam, csak a koppig leeresztett akvárium, higított, karbós áztatásos kefézés tüntette el rövid időre.
Eddig nálam sem, egyik sem. Még nem könyveltem el a dolgot, nem telt el túl sok idő, de ugyanazon a soron megyek végig (spin, táp-mennyiség, foszfát stb.). A dragonon sajnos eléggé zavaró és a mohák miatt a permetezős/áztatós módszeredet sem merem kipróbálni. Az a bosszantó, hogy nálam véletlenül sem az üvegre megy, ahonnan könnyen le lehetne szedni legalább manuálisan..
Az új berendezésedben biztos jó ötlet volt a fát kőre váltani? :)
 
Eddig nálam sem, egyik sem. Még nem könyveltem el a dolgot, nem telt el túl sok idő, de ugyanazon a soron megyek végig (spin, táp-mennyiség, foszfát stb.). A dragonon sajnos eléggé zavaró és a mohák miatt a permetezős/áztatós módszeredet sem merem kipróbálni. Az a bosszantó, hogy nálam véletlenül sem az üvegre megy, ahonnan könnyen le lehetne szedni legalább manuálisan..
Az új berendezésedben biztos jó ötlet volt a fát kőre váltani? :)
Eddig az összes berendezésemnél megjelent, fa dekorról ugyanúgy kellett keféznem, igaz, arról nagyon könnyen lejött, ebből a szempontból a manten kő talán a legrosszabb választás, arról nehezen is jön le.
 
@matrai kolléga odacsapott...
Tegnap tényleg szó szerint megtörtént, elbontottam az akváriumot és a legutolsó kő kivételénél, nehogy a padlóra kerüljön egy csepp víz,:mad: rázogatni kezdtem a követ, egy ilyen lefele irányuló erőteljes mozdulatnál a kő pályáját helytelenül felmérve koppanás és reccs hallatszott. Rögtön gondoltam, hogy nem lehet a padlóra cseppenő víz hangja,:) lenéztem és beigazolódott az érzésem: csak az akvárium tört össze.:) Eddig még soha semmit nem sikerült összetörnöm, de minden esélyes koppanásnál megígértem magamnak, ha egyszer mégis sikerül, akkor nagyon boldog leszek, hiszen az jut majd róla eszembe, hogy még eddig nem törtem össze semmit. Hát ... most nem őszintén tudom megtartani az ígéretemet.:)
Egy jó hír azért mégis csak van: a padlóra nem került egy csepp víz sem, az lett volna ám a nagy tragédia,:) fel kellett volna törülni egy ronggyal.:ROFLMAO: Kép nincs róla, már beszélni tudok az eseményről, ránézni még nem.:)
 
Tegnap tényleg szó szerint megtörtént, elbontottam az akváriumot és a legutolsó kő kivételénél, nehogy a padlóra kerüljön egy csepp víz,:mad: rázogatni kezdtem a követ, egy ilyen lefele irányuló erőteljes mozdulatnál a kő pályáját helytelenül felmérve koppanás és reccs hallatszott. Rögtön gondoltam, hogy nem lehet a padlóra cseppenő víz hangja,:) lenéztem és beigazolódott az érzésem: csak az akvárium tört össze.:) Eddig még soha semmit nem sikerült összetörnöm, de minden esélyes koppanásnál megígértem magamnak, ha egyszer mégis sikerül, akkor nagyon boldog leszek, hiszen az jut majd róla eszembe, hogy még eddig nem törtem össze semmit. Hát ... most nem őszintén tudom megtartani az ígéretemet.:)
Egy jó hír azért mégis csak van: a padlóra nem került egy csepp víz sem, az lett volna ám a nagy tragédia,:) fel kellett volna törülni egy ronggyal.[emoji23] Kép nincs róla, már beszélni tudok az eseményről, ránézni még nem.:)
Nyugtass meg hogy a ko nem tort ossze.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Back
Oldal tetejére