• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A barlang

Akkor most veszel helyette másikat?
Gondolom a "barlangi" akváriumot sem hagyod parlagon?:)
Tulajdonképpen csak azért volt kettő, hogy az aktuális új berendezés elindulásakor, azt már a szekrényen, a végleges helyén rendezhessem be, akár napokig is. Induláskor egy működő szűrőt kaphasson, amit egy percig sem kell megállítani, hiszen a régiből pillanatok alatt átrakom a csöveit, ilyenkor egy belső szűrőt pakolok a régibe, így abban a garnélák vészelik át azt a pár hetet. Tehát mindig csak egy akváriumom van, de mindig váltva egy másodikkal, ami egyébként egész évben üres.
Az összetörtre most egy évig nincs szükség. A front üveg egyik sarka sérült, sajnos pont annyira, hogy kidobni kár lenne. Lehetne belőle gyártani egy berendezős akváriumot, aminek elöl csak pár centis üvegzete van, csak akkor meg mindig eszembe jut róla a bénázásom.:)
 
Tegnap tényleg szó szerint megtörtént, elbontottam az akváriumot és a legutolsó kő kivételénél, nehogy a padlóra kerüljön egy csepp víz,:mad: rázogatni kezdtem a követ, egy ilyen lefele irányuló erőteljes mozdulatnál a kő pályáját helytelenül felmérve koppanás és reccs hallatszott. Rögtön gondoltam, hogy nem lehet a padlóra cseppenő víz hangja,:) lenéztem és beigazolódott az érzésem: csak az akvárium tört össze.:) Eddig még soha semmit nem sikerült összetörnöm, de minden esélyes koppanásnál megígértem magamnak, ha egyszer mégis sikerül, akkor nagyon boldog leszek, hiszen az jut majd róla eszembe, hogy még eddig nem törtem össze semmit. Hát ... most nem őszintén tudom megtartani az ígéretemet.:)
Egy jó hír azért mégis csak van: a padlóra nem került egy csepp víz sem, az lett volna ám a nagy tragédia,:) fel kellett volna törülni egy ronggyal.:ROFLMAO: Kép nincs róla, már beszélni tudok az eseményről, ránézni még nem.:)
Ismerős érzés... Nekem annyiban volt szerencsésebb, hogy nem teljesen tört össze, és nem a végleges aksiban próbáltam a berendezést, amikor dirr nekivágtam a követ az üveg éléhez... :D

Ahogy jó apám szokta volt mondani: "Fel a fejjel, semmi remény!" ;)
 
Tulajdonképpen csak azért volt kettő, hogy az aktuális új berendezés elindulásakor, azt már a szekrényen, a végleges helyén rendezhessem be, akár napokig is. Induláskor egy működő szűrőt kaphasson, amit egy percig sem kell megállítani, hiszen a régiből pillanatok alatt átrakom a csöveit, ilyenkor egy belső szűrőt pakolok a régibe, így abban a garnélák vészelik át azt a pár hetet. Tehát mindig csak egy akváriumom van, de mindig váltva egy másodikkal, ami egyébként egész évben üres.
Az összetörtre most egy évig nincs szükség. A front üveg egyik sarka sérült, sajnos pont annyira, hogy kidobni kár lenne. Lehetne belőle gyártani egy berendezős akváriumot, aminek elöl csak pár centis üvegzete van, csak akkor meg mindig eszembe jut róla a bénázásom.:)
Így már világos. Ez abszolút praktikus is. Akkor már csak továbbra is várjuk a jó fotóidat...:)
 
Szerintem ez lesz a kisebbik baj. A nagyobbik, amikor az jut eszedbe, ezt épp így rontottam el a legutóbb is. :D
A berendezéskor meg vagánykodhatsz, hogy neked erre is külön ADA téglád van. :p
Igyekszem a jövőben maximálisan megfelelni az elvárásaidnak, :) csak nem tudom, mire lesz jó két berendező keret, lehet, hogy az kétszer olyan vagány.:)
 
Tegnap tényleg szó szerint megtörtént, elbontottam az akváriumot és a legutolsó kő kivételénél, nehogy a padlóra kerüljön egy csepp víz,:mad: rázogatni kezdtem a követ, egy ilyen lefele irányuló erőteljes mozdulatnál a kő pályáját helytelenül felmérve koppanás és reccs hallatszott. Rögtön gondoltam, hogy nem lehet a padlóra cseppenő víz hangja,:) lenéztem és beigazolódott az érzésem: csak az akvárium tört össze.

:) Legközelebb egy türcsi a padlóra
 
Ismerős érzés... Nekem annyiban volt szerencsésebb, hogy nem teljesen tört össze, és nem a végleges aksiban próbáltam a berendezést, amikor dirr nekivágtam a követ az üveg éléhez... :D

Ahogy jó apám szokta volt mondani: "Fel a fejjel, semmi remény!" ;)
Ha teljesen összetörik, akkor kidobod és nem kell nézni évekig a csorbult tetejét. Bár lehetne rá ragasztani pl. Sandokanos matricát vagy a banán héjáról leszedett kis cimkét.:) Egyelőre levittem a pincébe, most pár hétig nem megyek le oda.
 
:) Legközelebb egy türcsi a padlóra

És akkor egyszerűbb lesz összegyűjteni az üvegszilánkokat. :p

Egyelőre levittem a pincébe

Ez két okból is jó. Részint az Énekelj! óta tudom, hogy onnan már csak felfelé vezet az út,
másrészt, amit nem lát a szem, azért nem fáj a szív. ;):D

Ott volt, csak még precízebb szerettem volna lenni.:)

Azt meg úgy lehet, hogy koccintás előtt bekarcolod az üveget... :ROFLMAO:
 
Back
Oldal tetejére