• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mangrove Forest (5 hetes)

Köszi skacok! A kikerült növényekből egyébként csináltam én is egy kis wabi kusát. Igyekszem Schruz mester tanácsai alapján eljárni. :D Ha megmarad akkor teszek fel egy-két képet arról is. ;)
 
Outro, most hogy újra hallatsz magadról, mesélj mizu az akival?? képes formában is jöhet ápdét! :)
 
Oh köszönöm az érdeklődést. Az akvárium rendben van. Több mint két hétig otthon voltunk magyarban és addig egy kolléganő gondjaira volt bízva a kicsike. Többé kevésbé jól vészelte át a kevésbé fokozott figyelmet. Mondjuk a szűrő frankón le volt levegősödve. Nem tudom mióta nem szűrt de az aki még egyben volt. Gyorsan csináltam egy vízcserét meg beüzemeltem a szűrőt. Kisebb alga megjelent ugyan de, ahhoz képest ahogy megijedtem nem lett nagyobb baj. Valószínűleg köszönhetően az egy éve üzemelő akváriumnak, elég jó egyensúly alakult ki amit nem borított fel a rövidebb szűrőleállás sem.
Kicsit átültettem a növényeket meg alaposan meg is lettek nyirbálva, úgyhogy most regenerálódás van. Azért csinálok majd nektek egy képet. Lassacskán kezdem megunni a mostani képet. Egyre többet gondolkozok egy új hardscapen. Az időjárás teljesen kedvez itt északon akváriumindításra. Most is 18 fokot mutat a hőmérő.... Nem küldtök egy kis meleget otthonról??;)
 
Re: Mangrove Forest (2 hetes)

Köszi a hozzászólásokat és a tanácsot. Jövő héten elképzelhető hogy jön egy csapat amano. Még majd átgondolom. Ahogy ígértem csináltam fullshotot az akiról most este hogy már sötét van. Szerintem a háttérvilágítás egész jó lett. :) :angel:


2011.07.24 001 by outro, on Flickr


2011.07.24 002 by outro, on Flickr


2011.07.24 003 by outro, on Flickr


2011.07.24 004 by outro, on Flickr
nagyon komoly az akid.a falon milyen lapot szereltel fel??jol megvilägitja az akit alulrol a lämpäd.ike-as??
 
En is hasonlo cipöbe järok mint te 1 eve.Mar sikerült megszabadulnom a kis akitol.(54l),meg a 180l aki kerül eladäsra,utäna en is szeretnek egy hasonlo akit,butorral.stb...en is a Nemeteknel elek,itt telepedtem le.Freiburg mellet elünk.dolgozunk.nagyon hasznos infokat sikerült a naplodbol leszürnöm.GRAT.
 
Bocs az ismetelt zavaräsert,de lätom komoly kepeket csinältäl.milyen geppel??en probälkozom de nem nagyon tudok ertekelhetö kepet csinälni.hät nem tudom hol tudok egy ilyen akit beszerezni.teknika stb...csak irigykedni tudok,hogy igy össze raktad az akit.
 
Szia. Bocs hogy csak most írok. Mostanában nem voltam túl aktív a fórumon. Illetve olvasgatni olvasgatok, de valahogy elkerülte a figyelmemet hogy írtál a napómba. Örülök hogy tetszik az akvárium. Mostanában tervezem az átalakítást, mert már kicsit meguntam az összképet. A fényképezőm egy nikon D3100. Ezzel már egész jó kis képeket lehet összehozni, főleg ha az ember ért is hozzá kicsit. (én még mindig nem értek sajnos :) ) Nem egyszerű egyébként németben sem összelegózni az alapanyagokat egy jó növényeshez. Az akvárium meg a bútor ahogy olvashattad is a naplóban, otthonról jött. Szerencsére a fuvarozásban dolgozom így a kijuttatást kisebb logisztikázás után sikerült ingyen megoldani, de nem volt egyszerű még igy sem. Ilyen profi bútort szerintem itt németbe nem is lehet venni. Legalább is én sehol nem találtam. Ezért van hogy sok német arc is Viktoréktól rendeli ezeket a típusi bútorokat. Akváriumot még csak-csak lehet szerezni. Pl itt Hamburgban vagy egy ADA üzlet. Ott is lehet opti akit venni. Ott délnémetben nem tudom sajnos.
Ha tudok valamiben segíteni szólj. Esetleg tudok küldeni néhány linket ahonnan lehet beszerezni cuccokat.
 
Szia. Bocs hogy csak most írok. Mostanában nem voltam túl aktív a fórumon. Illetve olvasgatni olvasgatok, de valahogy elkerülte a figyelmemet hogy írtál a napómba. Örülök hogy tetszik az akvárium. Mostanában tervezem az átalakítást, mert már kicsit meguntam az összképet. A fényképezőm egy nikon D3100. Ezzel már egész jó kis képeket lehet összehozni, főleg ha az ember ért is hozzá kicsit. (én még mindig nem értek sajnos :) ) Nem egyszerű egyébként németben sem összelegózni az alapanyagokat egy jó növényeshez. Az akvárium meg a bútor ahogy olvashattad is a naplóban, otthonról jött. Szerencsére a fuvarozásban dolgozom így a kijuttatást kisebb logisztikázás után sikerült ingyen megoldani, de nem volt egyszerű még igy sem. Ilyen profi bútort szerintem itt németbe nem is lehet venni. Legalább is én sehol nem találtam. Ezért van hogy sok német arc is Viktoréktól rendeli ezeket a típusi bútorokat. Akváriumot még csak-csak lehet szerezni. Pl itt Hamburgban vagy egy ADA üzlet. Ott is lehet opti akit venni. Ott délnémetben nem tudom sajnos.
Ha tudok valamiben segíteni szólj. Esetleg tudok küldeni néhány linket ahonnan lehet beszerezni cuccokat.
hat mar nem gondoltam,hogy välaszolsz.nem is ertettem.na mind1.hät en is otthonrol akarom beszerezni a butort,meg az akit vilägitässal.meg gondolkodom mekkorät.nekem most van 180,es 120 literes.a nagyot elakarom adni nem jo növenyezni.küldhetnel pär linket talän segit.amugy a naplokbol a tied a kedvencem,a reszletezese meg a fotok.tenyleg jol sikerült.elöre is köszi.
 
Re: Mangrove Forest (2 hetes)

Köszi a hozzászólásokat és a tanácsot. Jövő héten elképzelhető hogy jön egy csapat amano. Még majd átgondolom. Ahogy ígértem csináltam fullshotot az akiról most este hogy már sötét van. Szerintem a háttérvilágítás egész jó lett. :) :angel:


2011.07.24 001 by outro, on Flickr


2011.07.24 002 by outro, on Flickr


2011.07.24 003 by outro, on Flickr


2011.07.24 004 by outro, on Flickr
na az utolso foto erdekelne,mit szereltel a falra??ami a hätter vilägitässal szuper.
 
Nos nagyon illene már feltennem egy-két képet. Az akvárium megvan és működik de elhatároztam hogy ősszel átalakítom. Kissé meguntam a mostani összképet és jó lenne valami változtatás. Egyébként is az akvárium már több mint 1 éves. Ez növényes akiknál már meglehetősen öregnek számít. :)
Hogy pontosan milyen lesz azon még töprengek. Két lehetőség van. Vagy meghagyom a mostani dekoranyagokat és maradok a ryoboku stílusnál vagy a teljes átalakítást választom és belecsapok valami Iwagumiba. Még kicsit agyalok a dolgon. Az biztos hogy az új hardscapeban mindenképp megpróbálok kicsit jobban a kövekre fókuszálni. Majd meglátjuk.
No de az ősz még messze van. :) Ugyhogy inkább teszek fel két képet. Ezek kb 2 hónaposak. Az egyik egy nagyon elvadult állapotot mutat. Kb így nézett ki az aki mikor visszajöttünk a két hetes nyaralásból.

Ejnye-bejnye egy kicsit többet kéne foglalkozni a karbantartással: :)


DSC_0465 by outro, on Flickr

Ekkor döntöttem ugy hogy a moháktól egy időre meg kell szabadulnom, mert teljesen elnyomtak mindent. Most egy kicsit csupaszok az ágak, viszont az előtéri növények meglehetősen élvezik a több fényt:


DSC_0468 by outro, on Flickr

Egyébként ez is régebbi kép. Ha ma besötétedik és nem leszek kénytelen elmenni valahova sörözni a városba....:whistle: :) akkor csinálok néhány frisset is.
 
Egy kis frissítés! Csak spontán lőttem egy két képet nektek délben az akiról. Két anubias bokrom is elkezdett virágozni és gondoltam megosztom. Eddig ilyen csak egyszer fordult elő a másfél év alatt, szóval most örülök neki. Szerencsére a fákon lévő ecsetalga is eltűnt, viszont most meg a növényeket kellene megint megreguláznom mert ismét kissé dzsungeles az összkép. Még mindig nem jutottam el addig hogy átalakítsam az akváriumot, pedig valamikor már jó lenne nekiesni. Talán októberben. :)


2012.09.30 0536 by outro, on Flickr


2012.09.30 0543 by outro, on Flickr


2012.09.30 0549 by outro, on Flickr

Félelmetes hogy eredetileg nem is volt Ricciam az akváriumba. Valahonnan belekerült egy minimális mennyiség és most már irtani kell, mert mindenhol ilyen csomók keletkeznek a semmiből. :D :D


2012.09.30 0539 by outro, on Flickr


2012.09.30 0535 by outro, on Flickr
 
Egy kis frissítés. Néhány hete csináltam csak úgy kedvtelésből egy Wabi tálat. Nem mondanám hogy túl nagy művészi értéke van a dolognak. Igazából csak az akváriumból épp visszavágott növényeket nem volt szívem a kukába hajítani, inkább beültettem egy kis üvegtálba egy kis megmaradt manado közé. A tál meglehetősen lassan fejlődik. Főleg a glosso az ami nehezen áll át a szárazföldi életvitelre. Gondoltam csinálok néhány képet nektek hogy hogy áll most a dolog. Új naplót fölöslegesnek tartottam volna nyitni emiatt, úgyhogy inkább ide dobom be az akváriumom mellé. :)


2012.10.21. 0489 by outro, on Flickr


2012.10.21. 0533 by outro, on Flickr


2012.10.21. 0540 by outro, on Flickr


2012.10.21. 0547 by outro, on Flickr

Na jó azért két hangulatképet az akváriumról is beszúrok. :)


2012.10.21. 0582 by outro, on Flickr


2012.10.21. 0585 by outro, on Flickr

:)(y)
 
Hangulatos az aki. A glosso ha egyszer elindul akkor nagyon fog nőni a tálban, ahogy a hydro is, ki is gyomláltam az wabiból, mert már elegem lett belőle. :)
 
Nagyon szép!Nagyon tuti kis helyük van az élőlényeknek!Az ilyen akik tetszenek,ahol halként én is boldogan úszkálnék!Ha lesz egyszer egy nagyobb akim,valami ilyesmit szeretnék összehozni...!
 
Back
Oldal tetejére